Jakie zestawy klocków mogą zainteresować fanów Marvela?

Co możesz stworzyć, jeśli dysponujesz odpowiednim zestawem klocków? Odpowiedź na to pytanie jest krótka i bardzo prosta: właściwie wszystko. Przykładowo, dostępne na rynku zestawy LEGO pozwolą nie tylko na zbudowanie pojazdów, znanych budowli, futurystycznych robotów czy instrumentów muzycznych. Ważną część asortymentu stanowią także klocki LEGO Marvel, które — jak można łatwo się domyślić — przedstawiają znane postaci z powszechnie lubianego uniwersum superbohaterów. Dlaczego klocki LEGO Marvel Super Heroes to dobry pomysł na rozrywkę? Jeżeli chcesz się o tym przekonać, koniecznie przeczytaj poniższy tekst. Liczymy, że lektura okaże się dla Ciebie przydatna.

Marvel LEGO dla dzieci i dorosłych, czyli zestawy LEGO o uniwersalnym charakterze

Klocki LEGO są kojarzone powszechnie przede wszystkim jako sposób na rozrywkę dla najmłodszych. Tymczasem, trzeba pamiętać, że poszczególne serie są poświęcone różnym motywom, a jednym z nich jest uniwersum Marvela. W ofercie globalnej marki na rynku zabawek można znaleźć wiele zestawów z serii Marvel LEGO, tzn. superbohaterów o nietypowych mocach, którzy dzielnie bronią świata przed zagrożeniami (nie tylko tymi ziemskimi).

To właśnie dlatego takie kolekcje jak na przykład zestawy LEGO Marvel Super Heroes mogą być dobrym rozwiązaniem dla osób w różnych grupach wiekowych. Dla dorastających dzieci LEGO The Avengers będzie dobrym sposobem na zabawę. Ponadto, klocki LEGO mogą znacznie rozwinąć zdolności manualne — wynika to stąd, iż poprawne ułożenie konstrukcji składającej się z setek lub nawet tysięcy może być nie lada wyzwaniem. Taka rozrywka wymaga logicznego myślenia, cierpliwości, wyobraźni przestrzennej, skupienia się oraz koncentracji na wykonywanym zadaniu. Kto wie, być może układanie zestawów LEGO pomoże rozwinąć zdolności manualne oraz nauczyć wyobraźni przestrzennej? Jeśli się to uda, młody uczeń być może będzie lepiej przygotowany do zajęć z matematyki (w szczególności geometrii) oraz techniki.

Nie wolno zapominać, że LEGO The Avengers to także dobre rozwiązanie dla starszych użytkowników. Wydaje się, że nie ma lepszego sposobu na wypełnienie półek w pokoju fana Avengersów niż wykonane z LEGO figurki, czy zestawy kolekcjonerskie na półce.

Minimalna granica wieku dla każdego zestawu została umieszczona na stronie internetowej producenta LEGO, a także na opakowaniach poszczególnych produktów. Jest to ważne, ponieważ każdy zestaw to setki, lub nawet tysiące drobnych elementów. W przypadku małego, ciekawego świata dziecka ryzyko połknięcia klocka i zadławienia się nim jest dość wysokie. To właśnie w przypadku maluchów decyzja o zakupie danego zestawu powinna zostać przemyślana.

LEGO The Avengers – jakie zestawy można znaleźć w tej serii?

Oto przykładowe zestawy LEGO The Avengers, które można znaleźć w ofercie producenta:

Nanorękawica

Jeśli oglądałeś film „Avengers: Koniec gry”, Nanorękawica to absolutne must have, które powinno znaleźć się w Twojej kolekcji. Jest to ozdoba o wielkości naturalnej dłoni, a jej palce są ruchome – dzięki temu można ułożyć je w dowolnym geście. Ciekawym dodatkiem do Nanorękawicy może być również Rękawica Nieskończoności, wzorowana na broni, której używał antagonista w filmie „Avengers: Koniec gry”, czyli Thanos. Złota Rękawica Nieskończoności może być dobrym uzupełnieniem do czerwonej Nanorękawicy.

Czarna Pantera

Naturalnej wielkości popiersie Czarnej Pantery (ma ono niemal pięćdziesiąt centymetrów wysokości) to bez wątpienia elegancki projekt. Zwraca ona na siebie uwagę z powodu umiejętnie stworzonej mozaiki barw:

  • czarna,
  • srebrna,
  • fioletowa,
  • niebieska.

Taka kompozycja stanowi dowód na to, że twórcy zrobili wszystko, by możliwie jak najwierniej odwzorować postaci z filmu uniwersum Marvela. Przykładowo, połączenie niebieskiego oraz fioletowego koloru to odniesienie to vibranium.

Zbrojownia Iron Mana

Jest to zestaw przeznaczony dla dzieci, które są wiernymi fanami Iron Mana. Można tu znaleźć wszystko, czego potrzebuje ten superbohater, by móc ratować świat, w tym między innymi trzy różne zbroje, platforma do wymiany zbroi oraz auto. Uzupełnieniem są minifgurki przedstawiające postaci znane z serii filmów opowiadających o losach Tony’ego Starka (Nick Fury oraz War Machine to jedynie niektóre z nich).

Marvel LEGO

LEGO Marvel Super Heroes to uniwersum, które od lat przyciąga miliony wiernych fanów z całego świata — zarówno tych młodszych, jak i nieco starszych osób. Wydaje się, że wiek nie jest w tym przypadku poważną przeszkodą. Tym, co pozostaje kluczowe, pozostaje chęć dobrej zabawy, a tą mogą zapewnić zestawy LEGO ukazujące Iron Mana, Kapitana Amerykę, Thora, Hulka i innych. Jeśli też jesteś fanem tej pasjonującej, wielowątkowej serii opowiadającej o losach superbohaterów ratujących świat, zainteresuj się ofertą Marvel LEGO. Nie będziesz żałował swojego wyboru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *