Jakie znaczenie dla organizmu mają odżywki dla kobiet fit.

W obecnych czasach dbanie o sylwetkę i zdrowe odżywianie nie tylko jest trendy, ale też pozwala nam na utrzymaniu ciała w dobrej kondycji i zdrowiu. Kobieta fit to osoba prowadząca zdrową dietę, ale też aktywnie spędzająca czas, czyli uprawiająca sport.

Niemniej jednak wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy, jak ważne jest przy wysiłku fizycznym, dostarczanie naszemu organizmowi odpowiednich składników odżywczych w postaci białek, witamin i minerałów, aby utrzymać ciało w dobrej kondycji, ale też uniknąć wielu kontuzji.
Dlatego na rynku coraz bardziej popularne są odżywki na bazie białka.

Dlaczego białka są ważne przy wysiłku fizycznym

Głównymi składnikami naszej diety są węglowodany, białka i tłuszcze, nazywane makroskładnikami. Białka cechuje niska zawartość kalorii i dobry indeks sytości. Dlatego znana niegdyś dieta Dukana, opierała się właśnie na produktach białkowych. Ale i nie tylko. Z rodziny tych trzech składników najbardziej wpływają na zwiększenie metabolizmu w naszym organizmie, bo aż o 25%. Tłuszcze w tym wypadku zwiększają metabolizowanie organizmu o 10%, zaś węglowodany tylko o 6%.
W diecie zdrowego człowieka ważne są nie tylko kalorie, ale też i treści, jakie są dostarczane przez te kalorie.

W naszym organizmie białko jest rozkładane na aminokwasy. Natomiast te są używane do uzupełniania strat np. w tkance mięśniowej. Podczas wysiłku fizycznego włókna mięśniowe poddawane są procesowi zrywania. Im większy wysiłek fizyczny, tym więcej naderwanych mięśni. Objawia się to bólem mięśni po wysiłku fizycznym, które potrzebują czasu na zregenerowanie się. Do odbudowy tkanki mięśniowej służą właśnie aminokwasy.

Wiedzą o tym Panowie kulturyście, którzy dostarczają organizmowi dodatkowych porcji białek w postaci odżywek dla mężczyzn, podczas treningu. Tkanka mięśniowa odbudowuje się dopiero po treningu, dlatego ważne jest dostarczenie jej w tym momencie niezbędnej ilości aminokwasów w postaci odżywek.

Dlaczego odżywki dla kobiet

Wiele Pań uprawia sport. Oprócz zdrowej diety jest to bardzo istotny warunek dla zapewnienia optymalnej sylwetki ciała i zmniejszenia nadmiernej tkanki tłuszczowej. A tym samym utrzymanie w dobrej kondycji naszego organizmu. Bieganie, jazda na rowerze, treningi aerobowe, siłownia poddają nasze mięśnie takim samym procesom jak u kulturystów. Zmęczenie mięśni po takim wysiłku u kobiet wymaga również czasu na regenerację i odbudowę tkanki mięśniowej.

W tym wypadku organizm potrzebuje większej dawki aminokwasów, witamin i minerałów, które również biorą udział w procesie odbudowy mięśni. Dlatego wymagane jest, oprócz samej codziennej diety, dostarczenie tych porcji składników po treningu w postaci odpowiednio skomponowanych odżywek dla kobiet.

Preparaty te nie tylko wpływają na prawidłową odbudowę mięśni u kobiet, ale też dostarczają właściwej porcji składników odżywczych, a także zapewniają ochronę przed zwyrodnieniami tkanki mięśniowej oraz kontuzjami, związanymi z uprawianiem sportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *