Jakiego balsamu użyć do nawilżenia ciała?

Piękne ciało to zadbana skóra – jędrna, sprężysta, delikatna i odpowiednio nawilżona. Troska powinno się ją otaczać cały rok, niezależnie od tego, czy wystawiamy ją na słońce czy skrywamy przed mrozem. Skóra człowieka pragnie wody, tak samo jak jego organizm. Jej brak powoduje, że staje się sucha, szorstka, a także podatna na podrażnienia.

 

Płaszcz lipidowy – naturalna ochrona

Przed nadmierną utratą wody skórę chroni naturalny płaszcz lipidowy. Jest nim pokryta najbardziej zewnętrzna powierzchnia skóry, jednak nie zawsze funkcjonuje on prawidłowo i jest w stanie sprostać wyzwaniom niekorzystnego wpływu czynników zewnętrznych.

Płaszcz lipidowy złożony jest tłuszczów i lipidów. Jego właściwa struktura tworzy szczelną barierę uniemożliwiającą odparowanie ze skóry wody. Wszelkiego rodzaju detergenty, jak też wiatr, słońce, niskie i wysokie temperatury sukcesywnie niszą tę ochronę. To objawia się suchością skóry, a w następstwie licznymi podrażnieniami.

W jaki sposób można pomóc swojej skórze?

Podobnie do płaszcza lipidowego działają emolienty, czyli substancje, które są obecne w kosmetykach pielęgnacyjnych. Balsam nawilżający do ciała o właściwym składzie jest zatem wsparciem dla naturalnej bariery naszej skóry. Po jego nałożeniu na powierzchni skóry tworzy się tzw. filtr, który zmniejsza parowanie wody. Przekłada się to na zatrzymanie wody w warstwie rogowej skóry.

Poprawę dostrzec można przede wszystkim po gładkiej i delikatniejszej skórze, która już nie drapie oraz nie przypomina podrażniającej tarki.

Dobry balsam nawilżający do ciała, czyli jaki?

Na drogeryjnych półkach znajdziemy ich całe mnóstwo, trudno niekiedy zdecydować się, szczególnie kiedy stajemy przed wyborem – dobry skład czy fantastyczny zapach? Balsam nawilżający do ciała musi przede wszystkim zawierać takie substancje, jak mocznik, kwa mlekowy, wyciągi z ziół, witaminy i olejki. Nie muszą się w nim znaleźć wszystkie, jednak warto jest zwrócić uwagę na to, jakie bogactwa skrywa wybrany przez nas kosmetyk, dopiero potem kierujmy się zapachem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *