Karma dla wymagającego pieska

0 690

Jeśli Twój pupil niechętnie zjada posiłek z miski, to może oznaczać, że nie do końca odpowiada mu smak karmy albo pies czuje się po niej źle. To bardzo ważne, by obserwować swojego pupila. Nietolerancje pokarmowe zdarzają się u psów coraz częściej.

Zboża nie takie zdrowe

Chociaż dla ludzi zboża są bardzo istotnym elementem diety, zupełnie inaczej jest z psami. Okazuje się, że nasze układy pokarmowe znacząco się różnią. Człowiek może cieszyć się piękną sylwetką i poprawną przemianą materii dzięki zbożom, natomiast pies nie tylko nie skorzysta na ich zjadaniu, ale nawet może się poważnie rozchorować. Wszystko dlatego, że na większość zbóż, psiak ma uczulenie.

Jeśli nie smakuje, to może szkodzi

Pies to bardzo mądre zwierzę. Jeśli czegoś nie zjada, niekoniecznie ma ochotę pokazać siłę swojego charakteru. Raczej wyczuwa, że coś może mu zaszkodzić i daje Ci komunikat, że pora na zmianę karmy. Warto wybrać się z niedojadającym psem do weterynarza, by zbadać problem. Może pies ma chorobę układu pokarmowego albo cierpi na nietolerancję pewnych składników. Po odpowiednich badaniach, weterynarz będzie w stanie podać przyczynę zachowania Twojego pupila.

Postaw na uniwersalną, zdrową karmę

Najbezpieczniejszym wyborem będzie dobrej jakości karma bezzbożowa. Jeśli do końca nie wiesz, na czym polega nietolerancja pokarmowa Twojego psa, to będzie dobry wybór pokarmu podczas okresu oczekiwania na wyniki badań. Możesz mieć pewność, że dzięki karmie bezzbożowej nie zaszkodzisz swojemu pupilowi, a wręcz wzmocnisz jego organizm. Gdy weterynarz zadzwoni z diagnozą, co czworonogowi dolega, będziesz mógł wykluczyć już konkretne składniki z diety swojego ukochanego pieska.

Jako odpowiedzialny właściciel, powinieneś zwracać uwagę na sygnały, które daje Ci Twój pies. To, że pupil nie ma ochoty czegoś zjeść, wcale nie musi oznaczać, że jest wybrednym pieskiem o wysublimowanym podniebieniu. Zwierzak, gdy czuje, że coś może mu zaszkodzić, po prostu nie zjada pokarmu. Pies jest w stanie nawet węchem wyczuć, czy coś jest warte zjedzenia. Potraktuj swojego przyjaciela jak mądrą istotkę, która nie chce zrobić Ci na złość zbędnymi oczekiwaniami. Współpracuj z weterynarzem i dobieraj dla swojego psa karmę najlepszej jakości, byście mogli długo cieszyć się swoją miłością.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przy współpracy z: sklepzkarmami.pl/

Napisz odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.