Kendama i yoyo jako nowoczesne zabawki zręcznościowe

Spędzamy coraz więcej czasu przed ekranami smartfonów i komputerów. Nasze dzieci w ten sposób uczą się i bawią. Może warto czasami w ramach odmiany i dla zdrowia spróbować czegoś innego? Proponujemy odejść na chwilę od biurka i rozważyć dwa sposoby na manualną rozrywkę bez wychodzenia z domu. O zaletach takich aktywności nie trzeba chyba nikogo przekonywać.

Spis treści

Yoyo

Yoyo to zabawka znana od lat. Starsi pamiętają ją jako proste, najczęściej drewniane kółko zakończony sznurkiem. Obecnie yoyo to już o wiele więcej. Jest to przedmiot przyciągający uwagę swą konstrukcją i wyglądem. Umożliwia wykonywanie różnych manualnych ewolucji i trików. Rozgrywane są nawet zawody i mistrzostwa świata w yoyo. Duży wybór samych konstrukcji i stylów pozwala entuzjastom cieszyć się zabawą przez długie lata. Dlatego jeżeli szukasz czegoś takiego jak yoyo sklep to pamiętaj, żeby miał w ofercie całą gamę yoyo: od najtańszych modeli plastikowych dla całkiem początkujących, po najbardziej zaawansowane konstrukcje aluminiowe dla dzieci i dorosłych.

Kendama

Kolejny przedmiot to kendama – drewniana sportowa zabawka pochodząca z Japonii. Zabawa polega na jak najbardziej zręcznym umieszczeniu drewnianej kuli w poszczególnych miejscach kendamy. Wymaga to pewnej zręczności i ćwiczeń. W sumie to świetna zabawa dla każdego: dzieci w wieku szkolnym, nastolatków i nawet dorosłych. Jeżeli chcemy kendamę, która nie zawiedzie nas przez lata to pamiętajmy o wyborze odpowiedniego modelu z wysokiej jakości drewna. Gdzie takie zabawki kupić? W zwykłych sklepach stacjonarnych trudno o dobrej jakości produkty, więc jeżeli zależy nam na dobrym zakupie, to szukajmy w internecie hasła kendama sklep. Jednym z polecanych sklepów jest Amigra, na stronach której znajdziecie całą gamę kendam w najlepszej jakości i filmiki pokazujące o co w tej zabawie chodzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *