Kendama i yoyo jako nowoczesne zabawki zręcznościowe

0 402

Spędzamy coraz więcej czasu przed ekranami smartfonów i komputerów. Nasze dzieci w ten sposób uczą się i bawią. Może warto czasami w ramach odmiany i dla zdrowia spróbować czegoś innego? Proponujemy odejść na chwilę od biurka i rozważyć dwa sposoby na manualną rozrywkę bez wychodzenia z domu. O zaletach takich aktywności nie trzeba chyba nikogo przekonywać.

Yoyo

Yoyo to zabawka znana od lat. Starsi pamiętają ją jako proste, najczęściej drewniane kółko zakończony sznurkiem. Obecnie yoyo to już o wiele więcej. Jest to przedmiot przyciągający uwagę swą konstrukcją i wyglądem. Umożliwia wykonywanie różnych manualnych ewolucji i trików. Rozgrywane są nawet zawody i mistrzostwa świata w yoyo. Duży wybór samych konstrukcji i stylów pozwala entuzjastom cieszyć się zabawą przez długie lata. Dlatego jeżeli szukasz czegoś takiego jak yoyo sklep to pamiętaj, żeby miał w ofercie całą gamę yoyo: od najtańszych modeli plastikowych dla całkiem początkujących, po najbardziej zaawansowane konstrukcje aluminiowe dla dzieci i dorosłych.

Kendama

Kolejny przedmiot to kendama – drewniana sportowa zabawka pochodząca z Japonii. Zabawa polega na jak najbardziej zręcznym umieszczeniu drewnianej kuli w poszczególnych miejscach kendamy. Wymaga to pewnej zręczności i ćwiczeń. W sumie to świetna zabawa dla każdego: dzieci w wieku szkolnym, nastolatków i nawet dorosłych. Jeżeli chcemy kendamę, która nie zawiedzie nas przez lata to pamiętajmy o wyborze odpowiedniego modelu z wysokiej jakości drewna. Gdzie takie zabawki kupić? W zwykłych sklepach stacjonarnych trudno o dobrej jakości produkty, więc jeżeli zależy nam na dobrym zakupie, to szukajmy w internecie hasła kendama sklep. Jednym z polecanych sklepów jest Amigra, na stronach której znajdziecie całą gamę kendam w najlepszej jakości i filmiki pokazujące o co w tej zabawie chodzi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.