Kiedy facet odzywa się po randce?

Wspaniale spędzony wieczór, udana randka i czujesz, że to spotkanie może zaowocować dłuższą znajomością. Jednak kolejne dni przynoszą niepewność, ponieważ czekasz, a telefon nie dzwoni, nie masz od mężczyzny wiadomości. Po jakim czasie facet się odezwie? Czy możesz do niego napisać? Czy są jakieś zasady? Zapraszamy do lektury naszego artykułu, który przybliży to zagadnienie!

Po jakim czasie po randce facet się odezwie?

Po ilu dniach facet się odzywa? Każdy mężczyzna ma inne podejście do tego tematu. Z pewnością 3-4 dni są wystarczające, aby obie strony czekały na wiadomość. Oczywiście znajdą się też panowie, którzy za nic w świecie nie chcą pokazać, że im zależy i będę przeciągać nawiązanie kontaktu nawet do tygodnia i dłużej. Oczywiście są również panie, które pierwsze inicjują rozmowę i odzywają się dobę po randce. Stwarza to okazję to przełamania gry damsko-męskich kto pierwszy zadzwoni. Niestety na początku znajomości obie strony posiadają obawy, aby nie wyjść na desperata, czy żeby nie pokazać jak bardzo im zależy na znajomości. Bez wątpienia kobiety uwielbiają być zdobywane i ta zasada przyświeca też panom, którzy nie dzwonią od razu po randce. Tłumacza to faktem, że nie chcą okazywać dużego zainteresowanie kobiecie, ponieważ mogą stracić w jej oczach na atrakcyjności.

Nie możesz wykluczyć, że brak kontaktu ze strony faceta ma związek z innymi sprawami np. zawodowymi. Ważny egzamin, kurs może być powodem do dumy, ale mężczyźni nie chcą chwalić się tym zawczasu, ponieważ wtedy presja jest większa. Jaki byłby jego obraz w twoich oczach, gdyby nie zdał egzaminu?!

Ile dni zazwyczaj trzeba, aby się odezwał?

Zwyczajowo przyjęło się, że po 3 dniach od spotkania mężczyźni się odzywają. Nie jest to regułą, ale jest to czas, który oferuje przestrzeń do przemyśleń po spotkaniu. Obie strony mogą zastanowić się, czy nadal znajomość kontynuować, a przede wszystkim nie wydłużają w nieskończoność oczekiwań drugiej strony. Bez wątpienia masz do czynienia z osobą niedojrzałą emocjonalnie, jeżeli mężczyzna odzywa się po tygodniu. Pewnie przez ten czas nie raz zawracałaś sobie głowę pytaniem, po jakim czasie facet się odezwie, a ulgę w niepewności przynosiły pogawędki z przyjaciółkami. Jeżeli czytasz ten artykuł, to zapewne znasz te uczucia, prawda?

Załóżmy, że mężczyzna odezwał się po miesiącu. Po ilu dniach facet się odzywa!? Miesiąc, czy to nie przesada z jego strony?! Odpowiedź nasuwa się sama, zapewne bawi się tobą, a w czasie, kiedy nie odzywał się, to pewnie spotykał się z innymi kobietami. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby wysłuchać argumentów drugiej strony. Bądź jednak ostrożna, gdy będziesz słuchała wyjaśnień, ponieważ może okazać się, że masz do czynienia z największym podrywaczem w okolicy.

Kto powinien napisać pierwszy?

Zazwyczaj obie strony zmagają się z takim dylematem. Nit nie chce wyjść na desperata i osobę nachalną. Zabawa w kotka i myszkę może doprowadzić do poczucia zrezygnowania i odrzucenia. Po co uciekać się do gierek czy manipulacji, skoro jedna wiadomość wystarczy, aby poznać zamiary drugiej osoby. Oczywiście wiele kobiet uznaje zasadę, że to mężczyzna odzywa się pierwszy. Z pewnością znajdą się również panie, które są zainteresowane kontynuowaniem znajomości i odzywają się pierwsze. Zazwyczaj jest to podziękowanie za spotkanie, wyrażenie zadowolenia, a w dalszej części inicjatywa konwersacji jest przejmowana przez mężczyznę.

Kiedy mogę sama do niego napisać?

Jeżeli nie możesz doczekać się wiadomości, to nie ma przeszkód, żebyś to ty zaczęła rozmowę, czy wysłała wiadomość. Nie zastanawiaj się, czy wyjdziesz na kobietę nachalną, tylko po prostu napisz. Ważne, aby to nie było nękanie telefonami czy wiadomościami. Jeżeli to ty zainicjujesz rozmowę, to nie będziesz dręczyła się niepewnością co do dalszego rozwoju znajomości. Oczywiście społecznie utarło się przekonanie, że to mężczyzna odzywa się pierwszy. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby ten pierwszy krok należał do ciebie. W przypadku spotkania nieśmiałego mężczyzny jego obawy będą podobne do twoich i też będzie szukał odpowiedzi na pytanie; po ilu dniach facet się odzywa.

Jak widzisz w relacjach damsko-męskich każdy kieruje się innymi zasadami. Jak prześledzisz fora internetowe, to również zauważysz, że ilu jest użytkowników, tyle znajdziesz odpowiedzi. Można godzinami dyskutować, czy kobieta może napisać, czy po jakim czasie facet się odzywa. Również wśród kobiet znajdziesz skrajne opinie. Niektóre panie są zdania, że płeć piękna nie powinna odzywać się pierwsza, ale są również użytkowniczki, które deklarują, że zawsze piszą do mężczyzny jako pierwsze.

Na zakończenie możemy podsumować, że wyznacznikiem pierwszego kontaktu po randce są 3 dni. Przedłużanie tego w czasie może oznaczać niedojrzałość emocjonalną lub mężczyznę, który bawi się kobietami. Jeżeli zależy ci na znajomości i nie chcesz wyczekiwać wiadomości od niego, to napisz pierwsza. Nie musisz odliczać dni i bawić się w podchody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *