Kiedy facet udaje, że mu nie zależy?

Gry damsko-męskie goszczą od dawna na kartach nie tylko literatury, ale także w życiu. Czy często zadajesz sobie pytanie, jak to rozgryźć, kiedy facet udaje, że mu nie zależy? Nie masz pojęcia? Nic dziwnego, ponieważ naprawdę można zgubić się w zawiłościach relacji. Zapoznaj się z naszym artykułem, ponieważ to tu znajdziesz 8 przyczyn takiego zachowania!

Testuje czy odrzuca? Co o tym sądzić?

Powszechnie przyjęło się, że to mężczyzna pierwszy odzywa się po randce. Nadszedł kolejny dzień, a on nie dzwoni, nie pisze, jest ci przykro, ale kusi cię, żeby zaczepić go rozmową? Tak się dzieje, kiedy facet udaje, że mu nie zależy. Na początku znajomości nikt nie chce odkrywać wszystkich swoich kart i wyjść na desperata. Mężczyzna woli poczekać z wykonaniem pierwszego kroku po randce, a tym samym jest to dla ciebie mały test. Jeżeli podjęłaś decyzję o przejęciu przez ciebie inicjatywy, to odczekaj od spotkania kilka dni.

 

Gdy wykonałaś już pierwszy krok, a facet nadal nie przejawia chęci rozmowy czy spotkania, to po prostu nie jest wam razem po drodze. Nie martw się odrzuceniem, przynajmniej upewnisz się, że nie jest zainteresowany znajomością. Przede wszystkim odzyskasz przestrzeń do nawiązywania nowych znajomości.

Dlaczego mężczyzna udaje, że mu nie zależy? 8 przyczyn

Przyczyn, kiedy facet udaje, że mu nie zależy, może być wiele. Brak czasu przez wykonywanie pracy zawodowej to tylko wymówka, a prawdziwe powody pozostają niewypowiedziane. W niniejszym artykule staramy się nieco przybliżyć możliwe uzasadnienia takiego zachowania. Poniżej znajdziesz ich 8 i dowiesz się, dlaczego mężczyzna tak postępuje:

  • Testuje

Niewykluczone, że jesteś obiektem testu ze strony faceta. Wyczekuje i upewnia się, czy również tobie zależy. Z pewnością pierwszy ruch z twojej strony sprawi, że mężczyzna poczuje się pewniej i przejmie inicjatywę. Wszystko będzie jasne i nie będziesz dłużej zastanawiać się nad dalszym rozwojem znajomości.

  • Nie chce wyjść na pantoflarza

Przyjęło się, że jeżeli mężczyzna od razu pokazuje swoje zaangażowanie, to otrzymuje łatkę pantoflarza. Jest to określenie słabości, podporządkowania. Może to wynikać z obawy o własne zdanie i próbę kontrolowania przez druga osobę.

  • Desperat to nie ja!

Pozorna obojętność ma na celu zamaskowanie napięcia, które towarzyszy na początku znajomości. Prawdopodobnie nie chce też wyjść na typowego samca, któremu tylko seks w głowie.

  • Trudności emocjonalne

Społeczny obraz mężczyzny został wykreowany na fundamencie siły, dlatego nie powinna dziwić cię z jego strony powściągliwość przed odkryciem swojej wrażliwej strony. Taka obawa jest całkowicie uzasadniona i tłumaczy zachowanie mężczyzny, kiedy udaje, że mu nie zależy.

  • Obrona przed odrzuceniem

Kiedy facet udaje, że mu nie zależy, daje tym do zrozumienia, że boi się rozczarowania. Tak samo czują się kobiety na początku znajomości. Odrzucenie nie jest przyjemną sprawą dla obu stron, dlatego woli chuchać na zimne i okazywać chłód. Niewykluczone, że wynika to z przykrych doświadczeń w przeszłości.

  • Nieśmiałość

Wycofanie emocjonalnie i niewykazywanie zaangażowania może świadczyć o charakterze mężczyzny. Wrodzona nieśmiałość będzie podpowiadała obserwację zamiarów drugiej strony, nim podejmie działania. Po uzyskaniu pewności, że nie jest ci obojętny, nie będzie dłużej udawał, że mu nie zależy.

  • Potrzebuje przestrzeni

Kiedy facet udaje, że mu nie zależy, to jego zachowanie może być wynikiem chęci obrony swojej przestrzeni. Często relacje w związku są postrzegane na zasadzie rywalizacji, dominacji jednej ze stron. Zachowanie swojej indywidualności, przestrzeni dla siebie i jednocześnie bycie z drugą osobą wymaga wzajemnego zaufania i poszanowania odrębności.

  • Zastanawia się

Tydzień mija, a on nadal nie dzwoni? Nie panikuj! Zwyczajnie zastanawia się i analizuje sytuację. Być może planuje kolejne spotkania i chce cię nimi zaskoczyć. Natłok myśli, niejednoznacznych emocji wymaga chwili zatrzymania i przemyślenia. Niewykluczone, że to właśnie on będzie osobą dominującą w związku i takim zachowaniem podkreśla swoją rolę w podejmowaniu decyzji.

Kiedy jeszcze facet udaje, że mu nie zależy?

Poza wymienionymi powodami, kiedy facet udaje, że mu nie zależy, mogą istnieć aspekty, o których dowiesz się dopiero po zbudowaniu bliższej znajomości. Niejednokrotnie trudne doświadczenia z przeszłości mogą zablokować przed otwarciem się na drugą osobę. Wówczas budowanie wzajemnej relacji wymaga cierpliwości i czasu. Często mężczyźni wyczekują, aby wypatrzyć potwierdzenie u kobiety jej zainteresowanie znajomością. Bez wątpienia nikt nie lubi ponosić porażek, dlatego mężczyźni mogą ostrożnie podchodzić do budowania znajomości po pierwszych randkach.

O relacjach damsko-męskich napisano już wiele książek. Ile zapytamy osób, tyle będzie udzielonych porad i opowieści o życiowych doświadczeniach. Nie ma jednej sprawdzonej receptury. Przy podejmowaniu decyzji kieruj się obserwacją oraz wrodzoną intuicją, którą my kobiety niestety rzadko słuchamy.

Czy znalazłaś w artykule odpowiedzi na dręczące tytułowe pytanie? Może masz swoje spostrzeżenia?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *