Kiedy przyjdzie kurier z paczką?

Niewątpliwie najwygodniejszą formą przesyłki jest ta kurierska. Paczka trafia bowiem wprost pod drzwi adresata. Nie trzeba nigdzie chodzić i pamiętać długiego numeru przesyłki albo kodów odbioru. No ale skąd wiadomo kiedy kurier do nas dotrze? Na to pytanie odpowiadamy w naszym artykule Skorzystaj z usługi DPD zamów kuriera i przekonaj się, jak wygodny jest mechanizm śledzenia przesyłki.

DPD – kurier, na którego warto stawiać

DPD to jedna z najpopularniejszych firm kurierskich w Polsce. Powstała prawie 30 lat temu jako Masterlink Express. Na początku doręczała przesyłki wyłącznie na terenie Polski. Dzisiaj można ją spotkać na całym świecie. Każdego dnia po ulicach polskich miast krążą charakterystyczne, biało-czerwone furgonetki DPD. To kurier często wybierany przez klientów, ponieważ oferuje atrakcyjne ceny i bezpieczną formę transportu przesyłki

Jak zamówić kuriera DPD?

Aby zamówić kuriera DPD wystarczy wejść na stronę tej firmy lub pośrednika, wybrać kraj adresata oraz nadawcy, wpisać wymiary przesyłki oraz jej wagę, a potem kliknąć polecenie „DPD zamów kuriera”. W kolejnym kroku niezbędne będzie uzupełnienie szczegółowych danych zleceniodawcy oraz nabywcy i odbiorcy paczki. Trzeba znać imię i nazwisko, adres oraz numer telefonu obu stron. Paczkę można też dodatkowo ubezpieczyć albo wybrać inną usługę.

Co  jeszcze trzeba zrobić?

Wybierając polecenie „DPD zamów kuriera” zostaniemy ostatecznie przeniesieni do okna płatności. Tam pojawi się ostateczna cena usługi. Znajdziemy też opcje płatności, w tym płatność online, przelew bankowy, konto pre-paid oraz bon. Zleceniodawcy, korzystający regularnie z wysyłek mogą wybrać pakiet dla firm i rozliczać się raz w miesiącu, na podstawie wystawionej faktury. Cały proces wysyłki jest prosty i intuicyjny. Nawet niewprawionej osobie powinien zająć nie więcej niż 10 minut. Ostatecznie pozostaje tylko czekać na kuriera i wymarzoną przesyłkę.

Można śledzić przesyłkę na każdym etapie podróży

Bardzo praktyczny jest przy tym system śledzenia przesyłek. Dzisiaj korzysta z niego praktycznie każda firma kurierska. Rejestruje on poszczególne etapy podróży paczki i wysyła adresatowi wygodne powiadomienia. Oczywiście można ustawić dowolną częstotliwość i metodę otrzymywania powiadomień. W najszerszej opcji możliwe jest otrzymywanie wiadomości mailowych, sms-owych oraz poprzez specjalną aplikację. Mechanizm śledzenia przesyłek pozwala określić na jakim aktualnie etapie podróży znajduje się nasza paczka i kiedy orientacyjnie trafi do rąk adresata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *