Kindergeld w Niemczech – pomoc ekspertów

Pracujesz legalnie w Niemczech? W takim razie możesz ubiegać się o wsparcie socjalne, które wspomoże Twój domowy budżet. Wiele osób nie wie nawet o tym, że do dyspozycji mają mnóstwo dodatków, które mogą wykorzystać dla siebie i swojej rodziny. Jednym z takich przypadków jest kindergeld. W Niemczech przysługuje on osobom mieszkającym i pracującym na stałe.

Chcesz dowiedzieć się, kiedy i czy w ogóle możesz ubiegać się o kindergeld w Niemczech? Jesteś więc w doskonałym miejscu, gdzie przygotowaliśmy odpowiedzi na wszystkie pytania.

Czy i kiedy mogę ubiegać się o Kindergeld?

Nie musisz być obywatelem Niemiec, by otrzymać wsparcie socjalne na dzieci. Kindergeld w Niemczech przysługuje osobom, które mieszkają na terenie Niemiec i są na stałe zatrudnione na legalnej umowie przez ostatnie 6 miesięcy. Nie musi być to Niemiecka firma. Może być to Polska firma z oficjalnym oddziałem w Niemczech.

Pamiętaj, że kindergeld w Niemczech obowiązuje od momentu, w którym zostanie wydana decyzja. Możesz więc złożyć wniosek kilka miesięcy przed terminem, od którego będzie Ci przysługiwać świadczenie. Przykład: Wniosek możesz złożyć po 3-4 miesiącach od momentu stałego zamieszkania i zatrudnienia w Niemczech. Odpowiedź prawdopodobnie przyjdzie po 2-3 miesiącach od tego czasu i wyrównana zostanie kwota za ostatnie 6 miesięcy.

Jak zależy to załatwić?

To naprawdę nic skomplikowanego. Chcąc załatwić wsparcie w postaci wykład kindergeld dla dzieci, wystarczy złożyć wniosek we właściwym urzędzie. Warto zapoznać się z listą niezbędnych dokumentów, które trzeba przygotować. W innym wypadku procedura może ulec znacznemu wydłużeniu, co tylko opóźni wystawienia opinii, czy kindergeld w Niemczech przysługuje Twojej rodzinie, czy też nie.

Czy mogę liczyć na pomoc?

Obawiasz się, że nie poradzisz sobie z większością obowiązków, ponieważ organizacja spraw urzędowych nie jest Twoją najmocniejszą stroną? Nie musisz się tym przejmować. Bez problemu znajdziesz pomoc w zewnętrznych firmach, które pomogą Ci zorganizować kindergeld w Niemczech. Czy musisz wszystko załatwiać osobiście? Na szczęście posiadamy takie narzędzia, jak telefony i dostęp do internetu. Specjaliści więc wytłumaczą Ci całą procedurę telefonicznie lub mailowo i przekażą dokumentację z informacjami dotyczącymi wypełnienia ich w prosty i czytelny sposób. Można więc powiedzieć, że zrobią oni wszystko od A do Z. Ty musisz jedynie udać się do właściwego urzędu celem formalizacji wszystkich obowiązków, które polegają na złożeniu wniosków i dokumentacji poświadczającej zatrudnienie oraz ilość posiadanych dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *