Kratka parkingowa i obrzeża trawnikowe w aranżacji ogrodów 

Dom wybudowany, przeprowadzka zorganizowana – jest pięknie! Niestety do pierwszego deszczu, bo zauważasz okropne błoto w wymarzonym ogrodzie i koleiny na podjeździe.

Czy to oznacza, że zamiast tańczyć w deszczu na trawniku, musisz dobrać stylizacje do kaloszy? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość: nie musisz terenu wokół domu zalewać betonem ani decydować się na kostkę brukową! Poznaj ekologiczną metodę wzmacniania powierzchni i aranżacji ogrodów! 

Ogród marzeń w duchu eko

Niezależnie od tego, czy Twój wymarzony ogród jest pokryty mięciutką trawą, czy tonie w kwiatach – trzeba go odpowiednio wykończyć. Należy wzmocnić podłoże, zarówno przy ogrodzeniu, jak i budynku. Żeby łączenia wyglądały estetycznie, warto skorzystać z nowoczesnych rozwiązań, do jakich zalicza się obrzeża ogrodowe od Geoproduct.pl. 

Materiał wykorzystywany do produkcji obrzeży pochodzi z surowców wtórnych, jest całkowicie nieszkodliwy dla środowiska i wód gruntowych. Dodatkowo, opaski z obrzeży umożliwiają przenikanie wód opadowych do gruntu i pozwalają na zatrzymywanie wody lub nawozów przy korzeniach roślin. Zabezpieczają korę, ozdobne kamyki lub kruszywo przed rozsypywaniem się. Obrzeża wzmacniają powierzchnię, więc jeśli teren ogrodu był wyrównywany, oznacza to utrzymanie się nawierzchni na swoim miejscu – zapomnij o dołkach! 

Wyjątkowa kratka ażurowa

Miejsce parkingowe dla gości obsiane trawą – od razu myślisz o zapadającej się pod ciężarem samochodu ziemi, nierównościach podłoża utrudniających koszenie trawy i kaloszach, które potrzebne będą przy wysiadaniu z samochodu. Zapomnij o tym! Wybierz kratka parkingowa, które po zasypaniu ziemią i obsianiu trawą tworzą bardzo wytrzymałą powierzchnię, biologicznie czynną w 82%, której nie podmyje deszcz. Zapomnij o kałużach, które nie wsiąkają się wraz z końcem deszczu. 

Kratki Geoproduct to alternatywa dla tradycyjnych kostek brukowych, płyt ażurowych lub wylewek betonowych. Praktycznie niewidoczne, tworzące wrażenie naturalnej powierzchni, można je także wykorzystywać do stabilizacji kamieni pod płotem, wzmocnień trawnika czy wykonania ekologicznego wjazdu do garażu. 

Urządzanie ogrodu w trosce o środowisko naturalne 

Wykorzystanie innowacyjnych systemów https://www.geoproduct.pl/ pozwala na umocnienie nawierzchni i funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni ogrodu, bez konieczności rezygnowania z terenów zielonych. Produkty Geoproduct wyróżnia łatwy montaż, wysoka trwałość, wytwarzanie w polskiej fabryce oraz pozytywna ocena budowlana. 

Rezygnując z betonu na terenach przydomowych, można zaprojektować estetyczną przestrzeń zieloną. Warto wybrać produkt umożliwiający przenikanie wód opadowych do gruntu, który jednocześnie zapobiegnie tworzeniu się nie tylko mało estetycznych, ale także niepraktycznych kolein. Nie bez znaczenia dla środowiska naturalnego pozostaje całościowe wykonanie produktów z tworzyw pochodzących z recyklingu. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *