W czym może pomóc nam podolog?

Szacuje się, że w ciągu całego życia człowiek może okrążyć ziemię nawet 4 razy. Dźwiga on olbrzymi ciężar na swoich dolnych kończynach, które muszą wytrzymać duże naprężenia i siły. Kluczowym miejscem jest tu punkt, w którym ciało styka się z powierzchnią ziemi.

Ma ono wpływ na to, jak zachowuje się właściwie całe ciało. Tym miejscem, czyli stopami zajmuje się dynamicznie rozwijająca się dziedzina, jaką jest podologia. Specjalista z tej dyscypliny diagnozuje i uzdrawia dolegliwości, które dotykają podeszwy, pięty, palców u dolnej kończyny, ale także zajmuje się  kondycją stawu skokowo-goleniowego.

Jak zadbać o zdrowie nóg?

Nawet jeśli nie odczuwamy dyskomfortu ze strony kończyn dolnych, to warto zadbać o nie profilaktycznie. Przede wszystkim zadbajmy o lepszej jakości obuwie, które będzie lepiej dopasowane do naszych stóp. Jeśli buty będą zbyt małe, czekają nas liczne otarcia, rany i możliwość zakażenia. Podczas kąpieli należy dokładnie wytrzeć i wysuszyć wszystkie miejsca, również te na samym dole. Jest to o tyle ważne, że niedostateczna higiena i wilgoć sprzyjają infekcji grzybicy, która jest zaraźliwa i nieprzyjemna w leczeniu. Co ciekawe czynnikiem, który sprzyja tej chorobie, może być nadmierna higiena, która może szkodzić błonom śluzowym skóry i naskórka. Warto pamiętać o podstawowych zasadach higieny na basenie i w miejscach publicznych, w których przebywa wielu ludzi, którzy przenoszą wirusy, grzyby i mikroby. Warto mieć własne przybory toaletowe, ręcznik czy odpowiednie obuwie, które będzie nas chroniło.

Szeroki zakres usług w gabinecie podologicznym

Jeśli już jednak zdarzy nam się jakaś infekcja, to trzeba udać się do specjalisty. Podolog Wrocław udziela wszelkiej potrzebnej pomocy osobom, które pragną lepiej zadbać o swoje pięty lub podeszwy. Oferuje on m.in. takie zabiegi, jak:

  1. Zwalczanie infekcji grzybiczych,
  2. Usuwanie zrogowaceń,
  3. Usuwanie problemów z płytką paznokciową,
  4. Usuwanie brodawek wirusowych,
  5. Usuwanie wrastających paznokci.

Co sprzyja chorobom stóp?

Warto wiedzieć, że występowanie chorób nóg wiąże się z różnymi innymi dolegliwościami, które wpływają na ich kondycję. Osoby, które cierpią na cukrzycę, powinny o tym doskonale wiedzieć. Stopa cukrzycowa to bardzo groźne powikłanie, którego zaniedbanie może się skończyć nawet amputacją. Jest to trudno gojąca się dolegliwość, w której dochodzi do deformacji kończyny, osłabieniu ulegają kości i stawy, może to prowadzić do stanu, w którym pacjent nie będzie mógł chodzić. W takiej sytuacji interwencja lekarze jest niezbędna. Należy zawczasu podjąć kroki w celu zapobiegania takim schorzeniom.

Indywidualne podejście podologa do pacjenta

Dobrym pomysłem jest odwiedzenie miejsca o nazwie Gabinet Podologiczny Wrocław. Oczywiście wszystko zależy od preferencji danego pacjenta. Występują  osoby, które będą bardziej potrzebowały zabiegów natury estetycznej. Jednym z nich jest cieszący się coraz większym zainteresowaniem pedicure leczniczy i nie należy mylić go z podobnie brzmiącą usługą wykonywaną w salonach kosmetycznych. Naprawdę warto zadbać o tę sferę ludzkiego zdrowia, nie jest to wcale taka błaha sprawa, jak się wielu osobom wydaje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *