Kupujemy meble do pokoju dziecięcego

Chociaż meble w pokoju dziecięcym zmieniamy nawet co kilka lat, to jednak ich właściwy dobór jest równie istotny jak w przypadku kupna mebli do salonu. Od tego, jakie meble wybierzemy, zależeć będzie nawet prawidłowy rozwój dziecka, zwłaszcza jeśli mowa o biurku przy którym siedzi, krześle czy łóżku – każdy z tych mebli pośrednio wpływa na jego kształtującą się jeszcze sylwetkę. Równie istotne jest bezpieczeństwo dziecko – dzięki stabilnym i trwałym meblom istnieje szansa, że dziecku nic nie stanie we własnym domu.

 

Praktyczne zestawy mebli dla dzieci

 

W sklepach obecnie mamy bardzo duży wybór mebli dla dzieci. Nie ułatwia to jednak zakupu, przeciwnie, sprawia, że popadamy w popłoch, nie wiedząc, które z nich będą najlepsze. W takim stresie łatwo  o złe decyzje. Dlatego przede wszystkim nie należy wybierać mebli dla dzieci pochopnie.

 

Najlepiej najpierw zadać sobie pytanie: czego właściwie oczekujemy od mebli dla dzieci i jakie powinny mieć właściwości? Czy nasze dziecko w swoim pokoju tylko się bawi, czy może także uczy, czy zaprasza tam swoich przyjaciół? To powinny być pewne podpowiedzi. Dodatkowo, meble oprócz spełniania pewnych funkcji powinny być także bezpieczne, komfortowe, a także stymulować rozwój dziecka. Idealne są meble, które rosną razem  z dziecka, które można rozbudowywać.   Wielu rodziców decyduje się  na modułowe zestawy mebli dla dzieci, do których w razie potrzeby, z biegiem czasu można dokupić kolejne elementy, na przykład dodatkowy regał, kolejne łóżko, czy stolik.

 

Bezpieczeństwo przede wszystkim

 

Wspominaliśmy już o bezpieczeństwie – warto brać tę cechę mebli pod uwagę w pierwszej kolejności. Dzieci, niezależnie od wieku są bardzo ruchliwe i ciekawskie – prędzej czy później wpadną na pomysł wspinania się na szafę czy wędrowania po otwartych szufladach jak drabinie. Biorąc to pod uwagę do pokoju dziecięcego warto wybierać meble stabilne, lub takie, które można przymocować do podłogi czy ściany. Warto także, aby miały one certyfikaty potwierdzające bezpieczeństwo użytych do ich produkcji materiałów. Zapewni to ich trwałość odporność na kruszenie, uderzenie, odbarwienia, a także nietoksyczność. Dobrze, gdy dziecięce meble dają się także łatwo umyć i wyczyścić. Jest więcej niż pewne, że wkrótce zostaną ozdobione farbką, pisakiem, czy jakąś lepką i kolorową substancją.

 

Wygoda dla dziecka i przyjemne wzornictwo

 

Meble dziecięce powinny być dopasowane do wzrostu dziecka. Mowa tu nie tylko o łóżku czy o biurku i krześle, ale i o regałach czy szafkach, które powinny mieć szuflady na takiej wysokości, aby dziecko mogło do nich swobodnie sięgnąć. Ich systemy otwierania powinny również pozwolić dziecku otworzyć je bez problemu.

Także wzornictwo i kolorystyka powinny być dopasowane przede wszystkim do gustu dziecka. W końcu to jego pokój i to ono będzie tam spędzać najwięcej czasu. Niech ta przestrzeń stanie się jego osobistą przestrzenią, dokładnie taką, jaką sobie wymarzył. Pomoże mu to wyrazić siebie i na pewno zostanie docenione. Warto zabrać dziecko na zakupy,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *