Letnie kuracje kosmetyczne, czyli dbanie o skórę w czasie cieplejszych dni

Lato niezmiennie kojarzy się z czasem zasłużonego odpoczynku, wakacyjnych wyjazdów i kąpieli słonecznych. Często zapominamy jednak o tym, że w tym okresie nasza skóra również wymaga odpowiedniej pielęgnacji oraz nawilżenia. Nie chodzi więc jedynie o ochronę przeciwsłoneczną, czyli stosowanie preparatów z filtrem UV. Co jeszcze ma znaczenie przy dbaniu o urodę w czasie cieplejszych dni?

Fotoprotekcja to nie wszystko!

Stosowanie preparatów, które blokują działanie promieni słonecznych, powinno stanowić podstawę dbania o skórę w czasie lata. Staranna i regularna fotoprotekcja to jednak głównie działanie prewencyjne. A w wielu przypadkach nasza cera potrzebuje nie tylko ochrony, ale także dodatkowej dawki energii. Tę mogą zapewnić różnego rodzaju terapie gabinetowe, które pozwalają m.in. na oczyszczenie oraz intensywne nawilżenie obszaru poddawanego kuracji. Nic więc dziwnego, że w czasie cieplejszych dni dużym zainteresowaniem cieszą się np. delikatne zabiegi pielęgnacyjne twarzy – oxybrazja czy infuzja tlenowa. Nie można też zapominać o tym, że lato nieodłącznie wiąże się z tzw. sezonem weselnym. Dlatego zwłaszcza w tym czasie wiele osób decyduje się na jednorazową wizytę w gabinecie kosmetycznym i wykonanie zabiegu „bankietowego”.

Delikatne kuracje pielęgnacyjno-oczyszczające

W okresie letnim warto pomyśleć o delikatnych kuracjach pielęgnacyjno-oczyszczających, które umożliwiają zarówno usunięcie wszelkiego typu zanieczyszczeń zalegających na skórze, jak i dotlenienie, nawilżenie oraz odświeżenie obszaru zabiegowego. W tym przypadku prym wiodą 2 metody gabinetowe – oxybrazja oraz infuzja tlenowa. Ich cechą wspólną jest aparatura zabiegowa, która emituje tlen pod wysokim ciśnieniem. Nie oznacza to jednak, że mamy do czynienia z bliźniaczymi kuracjami.

W oxybrazji wykorzystuje się dodatkowo sól fizjologiczną. To właśnie ona, dzięki aplikacji pod wysokim ciśnieniem, pozwala na skuteczne usunięcie martwych komórek naskórka oraz zanieczyszczeń. Z kolei w infuzji tlenowej stosuje się preparaty ze składnikami odżywczymi, zawierające np. ekstrakt ze śluzu ślimaka lub czarny kawior. Ich wprowadzenie w skórę za pomocą tlenu hiperbarycznego daje niemal natychmiastowy efekt odświeżenia oraz wygładzenia obszaru zabiegowego. Co ważne, obydwie metody można ze sobą łączyć i wykonać w ramach jednej terapii. Infuzja tlenowa zadziała znacznie lepiej, jeżeli skóra zostanie wcześniej dogłębnie oczyszczona, np. dzięki oxybrazji.

 Zabieg „bankietowy” – rewitalizacja skóry tuż przed ważnym wydarzeniem

Lato kojarzy się nie tylko z wakacyjnymi wyjazdami, ale także z corocznym sezonem na wesela. To zresztą nie jedyna okazja, w przypadku której może nam zależeć na szybkim poprawieniu kondycji skóry. Pogoda w okresie letnim sprzyja organizacji mniej lub bardziej oficjalnych imprez, a w każdej tego typu sytuacji chcemy przecież czuć się pewnie i zabłysnąć w towarzystwie. Niewątpliwie mogą w tym pomóc tzw. zabiegi bankietowe. Do grona wspomnianych metod zalicza się m.in. omówione już wcześniej zabiegi, czyli oxybrazję oraz infuzję tlenową. Obydwa można wykonać również jednorazowo, w celu szybkiego odświeżenia i dotlenienia skóry. Istnieją jednak terapie, które zostały stworzone m.in. z myślą o rewitalizacji cery przed ważnymi wydarzeniami. Takim zabiegiem jest np. Meso BB Glam, czyli metoda polegająca na wprowadzeniu w skórę preparatu zawierającego cząsteczki naturalnego pigmentu, highlighter, kwas hialuronowy, ekstrakt z aloesu i awokado oraz witaminę E. Zastosowanie takiego serum daje efekt glam-shine – rozświetla cerę, ujednolica koloryt, redukuje przebarwienia i cienie pod oczami.

Meso BB glam warto wykonać co najmniej kilka dni przed ważnym wydarzeniem. Zabieg da wtedy spektakularne i długotrwałe efekty, a ze skóry zdążą zniknąć ewentualne zaróżowienia. Trzeba bowiem pamiętać, że Meso BB glam to kuracja, podczas której dochodzi do mikronakłuć naskórka. W związku z tym, przeprowadzenie zabiegu wymaga m.in. zrezygnowania z opalania skóry, nakładania makijażu czy korzystania z sauny, basenu bądź solarium – przez 24 godziny po wizycie w gabinecie. Innymi słowy, należy zrezygnować z czynności, które mogłyby niepotrzebnie podrażnić obszar poddawany kuracji.

 

Artykuł o letnich kuracjach kosmetycznych powstał przy współpracy z kosmetologami gabinetu medycyny estetycznej Qclinique w Warszawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *