Lipofilling, czyli chirurgia plastyczna sylwetki

Lipofilling – pod tą nazwą kryje się innowacyjny zabieg, który wykorzystywany jest z myślą o poprawie wyglądu i kondycji skóry twarzy, wielkości oraz kształtu piersi i pośladków. Na czym polega, dlaczego warto poddać się lipofillingowi oraz jakie korzyści przynosi? Tego wszystkie dowiecie się z poniższego artykułu. Zapraszamy do czytania.

 

Na czym polega lipofilling?

Zabieg lipofillingu polega na jednoczasowym pobraniu tkanki tłuszczowej z zaplanowanych wcześniej miejsc – zwykle z okolic brzucha, pośladków, bioder, kończyn dolnych, a następnie, po odpowiednim przygotowaniu podaniu tkanki tłuszczowej, do piersi w celu ich powiększenia – wyjaśnia dr Jerzy Chęciński – specjalista chirurg plastyk Kliniki Chęciński.

Przed poddaniem się zabiegowi należy wykonać podstawowe badania (krwi oraz USG), które pomogą określić stan zdrowia pacjenta i zgłosić się z nimi na wizytę konsultacyjną. Sam zabieg jest całkowicie bezpieczny i zostaje przeprowadzony w znieczuleniu miejscowym. Przed jego rozpoczęciem należy pobrać tkankę tłuszczową (20-30 ml) za pomocą kaniuli i odpowiednio przygotować – odwirować i oczyścić m.in. z nadmiaru płynów, aby pozostawić jedynie czysty tłuszcz, który zostanie wszczepiony do organizmu w wybrane miejsce. Ryzyko wystąpienia powikłań lub reakcji alergicznej nie istnieje, ponieważ tłuszcz pochodzi z tego samego organizmu.

Jakie korzyści przynosi zabieg lipofillingu?

Zabieg lipofillingu trwa ok. 40-50 minut. Najlepiej wykonywać go w odstępach (trzy- lub sześciomiesięcznych) ze względu na ograniczenie jednorazowego przeszczepienia tłuszczu. Po dwóch dniach od pierwszego zabiegu widać już jednak efekty – skóra jest jędrniejsza i wyraźnie odmłodzona. Pacjentki często łączą ten zabieg z np. liposukcją lub plastyką nosa. Po wykonaniu lipofillingu pacjent może wrócić do domu, ale należy pamiętać o schładzaniu opuchlizny przez około tydzień, a także uważać, aby nie zamoczyć miejsc wkłucia i ograniczyć oraz aktywność fizyczną.

Lipofilling zapewnia korzyści związane nie tylko z estetyką ciała, ale również z jego zdrowiem. Wprowadzenie specjalnie przygotowanego tłuszczu łagodzi skutki starzenia się skóry, zapewnia lepsze jej odżywienie i regenerację. Zabieg lipofillingu wykorzystuje się również przy redukcji blizn oraz zmian, które wywołała radioterapia. Należy pamiętać, że efekt operacji zależy od wyglądu piersi przed operacją, budowy ciała pacjentki, jej oczekiwań, a przede wszystkim od doświadczenia operatora – podkreśla dr Chęciński.

Podsumowując, największymi zaletami zabiegu lipofillingu są: niskie ryzyko powikłań, krótki czas jego wykonania oraz późniejszej rekonwalescencji, brak śladów, wyraźna poprawa wyglądu skóry, jej rewitalizacja oraz duży komfort psychiczny pacjentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *