Lipofilling, czyli chirurgia plastyczna sylwetki

0 470

Lipofilling – pod tą nazwą kryje się innowacyjny zabieg, który wykorzystywany jest z myślą o poprawie wyglądu i kondycji skóry twarzy, wielkości oraz kształtu piersi i pośladków. Na czym polega, dlaczego warto poddać się lipofillingowi oraz jakie korzyści przynosi? Tego wszystkie dowiecie się z poniższego artykułu. Zapraszamy do czytania.

 

Na czym polega lipofilling?

Zabieg lipofillingu polega na jednoczasowym pobraniu tkanki tłuszczowej z zaplanowanych wcześniej miejsc – zwykle z okolic brzucha, pośladków, bioder, kończyn dolnych, a następnie, po odpowiednim przygotowaniu podaniu tkanki tłuszczowej, do piersi w celu ich powiększenia – wyjaśnia dr Jerzy Chęciński – specjalista chirurg plastyk Kliniki Chęciński.

Przed poddaniem się zabiegowi należy wykonać podstawowe badania (krwi oraz USG), które pomogą określić stan zdrowia pacjenta i zgłosić się z nimi na wizytę konsultacyjną. Sam zabieg jest całkowicie bezpieczny i zostaje przeprowadzony w znieczuleniu miejscowym. Przed jego rozpoczęciem należy pobrać tkankę tłuszczową (20-30 ml) za pomocą kaniuli i odpowiednio przygotować – odwirować i oczyścić m.in. z nadmiaru płynów, aby pozostawić jedynie czysty tłuszcz, który zostanie wszczepiony do organizmu w wybrane miejsce. Ryzyko wystąpienia powikłań lub reakcji alergicznej nie istnieje, ponieważ tłuszcz pochodzi z tego samego organizmu.

Jakie korzyści przynosi zabieg lipofillingu?

Zabieg lipofillingu trwa ok. 40-50 minut. Najlepiej wykonywać go w odstępach (trzy- lub sześciomiesięcznych) ze względu na ograniczenie jednorazowego przeszczepienia tłuszczu. Po dwóch dniach od pierwszego zabiegu widać już jednak efekty – skóra jest jędrniejsza i wyraźnie odmłodzona. Pacjentki często łączą ten zabieg z np. liposukcją lub plastyką nosa. Po wykonaniu lipofillingu pacjent może wrócić do domu, ale należy pamiętać o schładzaniu opuchlizny przez około tydzień, a także uważać, aby nie zamoczyć miejsc wkłucia i ograniczyć oraz aktywność fizyczną.

Lipofilling zapewnia korzyści związane nie tylko z estetyką ciała, ale również z jego zdrowiem. Wprowadzenie specjalnie przygotowanego tłuszczu łagodzi skutki starzenia się skóry, zapewnia lepsze jej odżywienie i regenerację. Zabieg lipofillingu wykorzystuje się również przy redukcji blizn oraz zmian, które wywołała radioterapia. Należy pamiętać, że efekt operacji zależy od wyglądu piersi przed operacją, budowy ciała pacjentki, jej oczekiwań, a przede wszystkim od doświadczenia operatora – podkreśla dr Chęciński.

Podsumowując, największymi zaletami zabiegu lipofillingu są: niskie ryzyko powikłań, krótki czas jego wykonania oraz późniejszej rekonwalescencji, brak śladów, wyraźna poprawa wyglądu skóry, jej rewitalizacja oraz duży komfort psychiczny pacjentów.

Napisz odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.