Macrolane – powiększanie piersi bez operacji

Jak wynika z badań, aż 52% Polek jest niezadowolonych z rozmiaru swojego biustu. Coraz więcej z nich decyduje się zwalczać związane z tym kompleksy przy pomocy chirurgii plastycznej. Jeszcze niedawno jedyną dostępną opcją była dla nich tradycyjna operacja i wszczepienie silikonowych implantów. Obecnie rosnącą popularnością cieszą się zabiegi z wykorzystaniem preparatu Macrolane.

Według statystyk Międzynarodowego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej i Estetycznej, w 2015 r. na całym świecie przeprowadzono ponad 1,488 mln operacji powiększenia biustu, co w porównaniu z 2014 r. stanowi wzrost o 10,4%. Jeszcze niedawno dla pań marzących o większych piersiach jedynym rozwiązaniem były klasyczne operacje chirurgiczne i wszczepienie implantów. Z roku na rok coraz większą popularnością cieszą się zabiegi z wykorzystaniem preparatu Macrolane. Jest to żel wyprodukowany na bazie kwasu hialuronowego, oparty na opatentowanej technologii NASHA (Non-Animal Stabilized Hyaluronic Acid). Jego bezpieczeństwo zostało dokładnie udokumentowane, a żel znajduje zastosowanie w zabiegach medycyny estetycznej już od 1996 r.

Na czym polega powiększanie piersi żelem Macrolane?

Na rosnącą popularność powiększania piersi żelem Macrolane ma wpływ kilka czynników. – Jest to metoda idealna dla kobiet, które z różnych względów nigdy nie poddadzą się operacji chirurgicznej. Przede wszystkim nie ma tu ryzyka płynącego ze znieczulenia ogólnego. Po drugie, jest to metoda dyskretna, biust ma naturalny kształt, nie zdradzą nas też blizny, których po prostu nie ma. No i nie odczuwa się dyskomfortu płynącego z obecności w naszym ciele ciała obcego. Poza tym kwas hialuronowy powoduje lepsze nawodnienie tkanek, dzięki czemu skóra się napina, a biust staje się jędrniejszy – powiedział portalowi deluxe.trojmiasto.pl dr Mikołaj Pernak, chirurg plastyczny. Oczywiście istnieje też pewna grupa przeciwwskazań, do których zaliczają się m.in. choroby autoimmunologiczne, schorzenia nerek i wątroby, zaburzenia krzepliwości krwi oraz przewlekłe infekcje.

Powiększanie piersi żelem Macrolane trwa około 40 minut i jest wykonywane w znieczuleniu miejscowym (więcej o zabiegu dowiesz się tu: www.tourmedica.pl/artykuly-medyczne/macrolane-bezoperacyjne-powiekszanie-piersi). W jego trakcie lekarz wykonuje pod pachami niewielkie, około 3-milimetrowe nacięcia, przez które pod skórę pacjentki wkładana jest kaniula służąca do aplikacji żelu. W większości przypadków jednorazowo w każdą pierś można zaaplikować od 100 do 150 ml żelu, co pozwala powiększyć biust o 1-2 rozmiary. Nie ma również żadnych przeciwwskazań, aby preparat Macrolane umieścić tylko w jednej piersi, np. przy usuwaniu widocznej asymetrii biustu. Po aplikacji żelu lekarz wykonuje jeszcze masaż biustu, który ma na celu jego właściwe rozprowadzenie oraz wyeliminowanie ewentualnych grudek. Kilka godzin po zabiegu pacjentka może opuścić szpital.

Jak powiększyć piersi?

Większość pacjentek po powiększeniu piersi preparatem Macrolane już drugiego dnia wraca do swoich normalnych aktywności.Rekonwalescencja po zabiegu nie jest specjalnie długotrwała ani uciążliwa. Przez około tydzień należy unikać dużego wysiłku fizycznego oraz spania na brzuchu, przez dwa tygodnie – nie korzystać z solarium czy sauny. Niekiedy dla ulepszenia efektów zabiegu lekarze zalecają noszenie specjalnej elastycznej bielizny przez około dwa tygodnie. Po dwóch-trzech miesiącach nacięcia wykonane pod pachami bledną i stają się praktycznie niewidoczne.

Należy mieć świadomość, że efekty powiększania piersi żelem Macrolane utrzymują się przez 18-30 miesięcy. Po tym czasie będący bazą preparatu kwas hialuronowy rozkłada się i jest w naturalny sposób stopniowo usuwany z organizmu. Oczywiście nie oznacza to, że piersi z dnia na dzień nagle tracą odzyskaną dzięki zabiegowi jędrność oraz elastyczność. Po pierwsze – wielu pacjentkom zaleca się dostrzykiwanie niewielkich dawek (20-40 ml) preparatu co kilka miesięcy w celu podtrzymania rezultatów, a po drugie – po około 3 latach zabieg można powtórzyć. Koszt powiększania piersi żelem Macrolane w klinikach prywatnych rozpoczyna się od około 7 tys. zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *