Małe, a ważne – poznaj moc kobiecych dodatków!

Każda kobieta, mniej czy bardziej świadomie, dobiera dodatki do swoich kreacji. Niewłaściwy, nieprzemyślany wybór może skutkować średnio interesującym efektem końcowym, bo choć dodatki często są małymi – wydawać by się mogło – niemal niewidocznymi elementami, tak naprawdę to właśnie one budują całą stylizację. Zupełnie zwyczajny, niepozorny ubiór w ciągu jednej chwili możesz zmienić w elegancką kreację i odwrotnie – bardzo formalnemu strojowi, dzięki właściwie dobranym elementom, szybko nadasz łagodniejszego wyrazu. Co takiego kobieta zawsze powinna mieć przy sobie?

Biżuteria – to ona nadaje ostateczny wygląd stylizacji!

Z biżuterią wszelkiego rodzaju, choć jest piękna sama w sobie, należy postępować rozważnie. Jeśli nieco zorientujesz się w temacie, szybko zauważysz, że efekt końcowy w dużej mierze zależy od ilości, koloru, kształtu i wielkości biżuterii, które muszą być dopasowane do zarówno do kształtu Twojej twarzy (w przypadku kolczyków, naszyjnika), a także ogólnej budowy ciała (pierścionki, bransoletki, itp.).

Pamiętaj o tym, że kobiety filigranowe powinny nosić delikatną biżuterię (niezbyt szerokie pierścionki, raczej wąskie bransoletki czy cienkie łańcuszki), bo ta bardziej masywna może wprowadzić wrażenie przytłoczenia i chaosu. I odwrotnie, kobiety o nieco mocniejszej budowie powinny zrezygnować z bardzo delikatnych dodatków, bo mogą się one zgubić w odbiorze całości.

Nie tylko przy pomocy ubrań, ale właśnie dzięki biżuterii możesz śmiało odciągnąć uwagę od tego, co chcesz ukryć, a z drugiej strony możesz wyeksponować to, co jest Twoim zdaniem warte wyeksponowania. Masz kompleksy na punkcie nosa bądź szyi? Sięgnij wobec tego np. po długie wisiory i wyraziste bransolety, które skutecznie będą przyciągać uwagę do dolnych partii ciała. Jeżeli natomiast uważasz, że twarz jest Twoim atutem, ale masz zastrzeżenia do bioder, postaw na intrygujące kolczyki i krótkie naszyjniki, rezygnując jednocześnie z rzucających się w oczy bransoletek czy ozdobnych pasków do spodni.

Zegarek – ozdoba i dodatek praktyczny zarazem!

Zegarek zasadniczo można uznać za jeden z elementów damskiej biżuterii, ale zdecydowanie zasługuje on na osobne omówienie. Dlaczego? Z tej prostej przyczyny, że jest to dodatek nie tylko ładny, ale w równej mierze funkcjonalny. Choć zapewne nigdzie nie ruszasz się bez swojego osobistego smartfona, na którym możesz sprawdzić godzinę i inne ważne informacje, zegarek w wielu sytuacjach jest zwyczajnie wygodniejszą opcją, gdy sięgnięcie po telefon okazuje się być zbyt skomplikowanym zadaniem.

Wybierając zegarek, kieruj się podobną zasadą jak w przypadku bransoletek. Drobne, bardzo szczupłe kobiety powinny wybierać zegarki delikatne, z niezbyt dużą tarczą, na wąskim pasku. Kobiety bardziej masywne najlepiej będą się prezentować w zegarkach na nieco grubszym pasku i z większą tarczą. Oczywiście istotne jest też to, abyś dobrała zegarek właściwie do okazji i stroju.

Okulary – zawsze się przydają!

Okulary przeciwsłoneczne to jeden z tych dodatków, które naprawdę zawsze warto mieć przy sobie. Jeśli wybierzesz wysokiej jakości okulary, ochronią one Twój wzrok przed szkodliwymi promieniami słońca, a do tego wspaniale dopełnią stylizacji. Warunek jest jeden – pamiętaj o doborze okularów odpowiednio do kształtu twarzy. Ważny jest nie tylko ich kształt, ale też kolor szkieł i oprawek. Podobnie jak każdy inny dodatek, okulary należy wybrać odpowiednio do stroju i okazji, choć rzecz jasna z całą pewnością znajdziesz również model na tyle uniwersalny, że będzie pasował do większości Twoich codziennych stylizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *