Manicure klasyczny – jak go wykonać? Praktyczny poradnik

Przygotowanie i wykonanie manicure klasycznego to pewien rytuał, który dla wielu kobiet oznacza chwilę odprężenia. Czy trudno jest go wykonać? Z pewnością wymaga wprawy dla uzyskania wspaniałego efektu. Oczywiście zachęcamy do samodzielnego próbowania i zapraszamy do lektury naszego poradnika.

Manicure klasyczny – co to jest?

Manicure tradycyjny to pielęgnacja paznokci, która sprawia, że cieszysz się przez kilka tygodni pięknymi dłońmi. Efekt zabiegu to przede wszystkim zadbane płytki paznokcia pozbawione skórek i nawilżona skóra dłoni. W wersji klasycznej nie musisz nakładać lakieru w kolorze, możesz użyć odżywki, która nada połysk paznokciom. Jeżeli nigdy nie wykonywałaś manicure klasycznego samodzielnie, to musisz uzbroić się w cierpliwość oraz niezbędne akcesoria.

Manicure klasyczny – na czym polega?

Przedstawiany zabieg polega na dokładnym wycięciu skórek wokół płytki paznokcia i przypiłowaniu jej. Przy usuwaniu skórek musisz uważać, ponieważ w przypadku suchej skóry powstaną bolesne małe rany, dlatego przed zabiegiem wymocz dłonie w ciepłej wodzie. Oczywiście możesz dodać kilka kropli dowolnego olejku. Tak rozpulchnione i zmiękczone skórki łatwo będziesz mogła usunąć, nawet przy niewielkim doświadczeniu w pielęgnacji. Dla ułatwienia wymienionych czynności możesz zaopatrzyć się w drewniany patyczek do ich podważania, a wycięcie wykonasz cążkami lub niewielkim radełkiem.

Manicure tradycyjny wykonywany systematycznie sprawi, że nabierzesz wprawy i zabieg będziesz wykonywała w krótszym czasie. Z pewnością zadbane dłonie będą twoją wizytówką.

Manicure klasyczny – jak go wykonać?

 

Do samodzielnego wykonania polecanego zabiegu będziesz potrzebowała kilku niezbędników. Oto co musisz przygotować:

 • pilnik do paznokci, najlepiej papierowy oraz ceramiczny,
 • blok polerski,
 • zmywacz do paznokci,
 • cążki lub radełko do wycinania skórek,
 • patyczek do podważania, najczęściej w drogeriach znajdziesz drewniany,
 • odżywka lub/i lakier do paznokci,
 • krem lub oliwka do dłoni.

Szczególną uwagę zwróć na blok polerski, który służy do nabłyszczania powierzchni paznokcia. Możesz go również użyć do usunięcia zadziorków, które są za małe, aby obcięły je cążki.

Wykonanie manicure klasycznego podziel sobie na etapy. Jakie? Podpowiadamy!

 • Zmywanie starego lakieru z powierzchni paznokci.
 • Zmiękczenie skórek – do niewielkiej miseczki nalej ciepłej wody. Możesz dodać kilka kropli ulubionego olejku lub oliwy z oliwek. Następnie na kilka minut zanurz palce, a nawet całe dłonie.
 • Osuszanie – dłonie owiń ręcznikiem (możesz użyć miękkiego papierowego) i delikatnie wytrzyj je z wody.
 • Wycinanie i piłowanie – teraz przyszła pora na właściwy etap zabiegu. Przy pomocy patyczka odsuń skórki od płytki paznokcia. W ten sposób łatwo je usuniesz. Na początku przygody z wykonywaniem manicure klasycznego musisz poznać, czy będą odpowiadały ci cążki, czy radełko – rodzaj wycinacza.

Po usunięciu skórek przyszła pora na piłowanie paznokci. Przy pomocy wybranego pilnika nadasz pożądany kształt płytce paznokciowej. Gdy zauważasz na powierzchni paznokci prążki, to powinnaś jeszcze je wypolerować za pomocą bloku polerskiego.

 • Nakładanie odżywki lub lakieru – gdy pozbędziesz się z powierzchni dłoni i palców pyłku po piłowaniu możesz nałożyć odżywkę lub podkład pod lakier. Jeżeli jesteś posiadaczką szerokiej płytki paznokciowej, to lakier nakładaj na sam środek. W ten sposób nie pomalujesz boków i jest to sprawdzony sposób na optyczne zmniejszenie paznokci.

 

Na samym końcu wykonywania zabiegu na dłonie, którym jest manicure klasyczny, wmasuj krem lub oliwkę do dłoni. Chwilę odczekaj, aż skóra wchłonie składniki i pamiętaj, aby używać rękawiczek ochronnych podczas wykonywania codziennych czynności takich jak sprzątanie, mycie naczyń itp.

 Ile kosztuje manicure klasyczny?

Manicure tradycyjny to przede wszystkim chwila poświęcona dla siebie i wielu kobietom przynosi uczucie zrelaksowania. Jeżeli nie masz wprawy i nie chcesz uczyć się pielęgnacji paznokci w domu, wtedy musisz skorzystać z usług kosmetyczki, manicurzystki. Niewątpliwie samodzielna pielęgnacja i wykonanie manicure przynosi wiele satysfakcji, a kosztem jest tu twój czas i zakupione akcesoria.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *