Aby wygładzić zmarszczki na twarzy, poprawić jej owal i uzyskać widoczny efekt odmłodzenia najczęściej decydujemy się na rozmaite zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Choć są one skuteczne, to jednak nie da się wykluczyć w pewnym stopniu inwazyjności. Lifting twarzy wiąże się z interwencją chirurgiczną, a zastrzyki z botoksu czy kwasu hialuronowego to rozwiązanie nie dla każdego. Jak zatem bezpiecznie, skutecznie i bez pomocy chirurga uzyskać efekt odmłodzenia? Z pomocą przychodzi masaż Kobido, który bazuje na technikach zaczerpniętych z tradycyjnej medycyny chińskiej. Na czym dokładnie polega taki masaż i jakie przynosi efekty?
Masaż Kobido – odmłodzenie, ale bez interwencji chirurgicznej
W masażu Kobido stawia się na intensywne ruchy wykonywane na twarzy, dekolcie, szyi, karku i ramionach. Masażysta stosuje techniki o sporej intensywności, szybkie, dzięki czemu pobudzone zostają głębokie warstwy skóry. Doświadczonych masażystów, którzy oferują taką formę zabiegu, można poszukać za pomocą wyszukiwarki https://gabinetymasazu.pl/.
Odpowiednio zastosowane techniki podczas masażu Kobido, korzystnie wpływają na powierzchowne i głębokie warstwy skóry. Dodatkowo w trakcie zabiegu stosowane są kosmetyki o działaniu m.in. odżywczym, dzięki czemu substancje aktywne wnikają we wszystkie warstwy skóry. Szybkie i intensywne ruchy na twarzy działają niczym lifting, a efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, i to bez konieczności decydowania się na interwencję chirurgiczną!
Najważniejsze etapy w masażu Kobido
W masażu Kobido wyróżnia się kilka etapów. Każdy z nich ma na celu zaoferować inny efekt. W pierwszej kolejności twarz poddawana jest demakijażowi. Na tak przygotowanej skórze masażysta wykonuje głęboki masaż relaksujący. Na tym etapie liczy się uwolnienie ze stresu, uspokojenie i uzyskanie poczucia odprężenia.
Kolejno wykonuje się drenaż limfatyczny, a tuż po nim lifting twarzy. Na zakończenie stosowana jest akupresura. Te etapy sprawiają, że można się nie tylko odprężyć, lecz przede wszystkim wyraźnie odmłodzić twarz, ograniczyć widoczność zmarszczek, poprawić owal twarzy, napięcie i elastyczność skóry. Masaż Kobido wpływa na usunięcie nagromadzonych toksyn, pobudzenie krążenia i układu limfatycznego.
Najważniejsze korzyści – nie tylko odprężenie
Ten japoński lifting twarzy prowadzi nie tylko do widocznego odmłodzenia i uczucia odprężenia. To również sposób na uporanie się z bólami głowy, zniwelowanie stresu czy też przyspieszenie regeneracji. Dzieje się to za sprawą przywrócenia prawidłowego przepływu energii.
Co jeszcze warto wiedzieć?
Masaż Kobido nie powinien wywoływać bólu, ale podczas etapu, gdy stosowane są szybkie i intensywne ruchy, może być odczuwany dyskomfort. Warto również wiedzieć, że choć masaż ten polecany jest większości osób, nie powinno się go wykonywać, gdy skóra zmaga się ze stanami zapalnymi, występują na niej rany, a także w przypadku gorączki czy nieleczonego nadciśnienia tętniczego.
Zamiast szukać chirurga, który zaoferuje kosztowny i w pewnym stopniu inwazyjny zabieg, aby odmłodzić twarz, zdecydowanie lepiej jest postawić na regularne masaże Kobido. Na początek wystarczą 1-2 w tygodniu, aby zauważyć pierwsze efekty.