Mąż mnie nie kocha – co robić?

Obserwacja zachowania małżonka pozwala płci pięknej wysuwać stwierdzenia, że mąż mnie nie kocha. Czy kobiety słusznie tak myślą? Co wtedy zrobić? Niewykluczone, że do związku wkradła się monotonia i proza życia.  Dziś spróbujemy zastanowić się, jakie zachowania męża powinny żonę zaniepokoić.

Niewątpliwie początkiem wszystkich nieporozumień jest brak rozmowy pomiędzy partnerami. Gdy mąż zamyka się w sobie i ustala strategię, jak rozwiązać problemy, które go dręczą, to dla kobiety jest to sygnał do zapytania się samej siebie czy mąż mnie kocha. Faktycznie, zachowanie może sugerować dystans partnera, choć czasem tłumaczenie jego jest zasadne, że nie chce martwic małżonki. W dużej mierze mężczyźni jako społeczny wzorzec osiągania sukcesu, posiadanej władzy i siły starają się problemy rozwiązywać samodzielnie. Stąd też pojawia się dystans w relacji z żoną.

W dalszej części artykułu przybliżymy pozostałe zachowania, które mogą potwierdzać kobiece myśli, w stylu mąż mnie nie kocha.

Jak zachowuje się mąż, który nie kocha?

W chwili, gdy mąż staje się oziębły fizycznie, to niejedna kobieta zadaje sobie pytanie, czy mąż mnie kocha? Niejednokrotnie powodem takiego zachowania są problemy, przed którymi mężczyzna stara się chronić partnerkę. Zatem jakie jeszcze zachowania mogą świadczyć o braku miłości?

Oto kilka z nich:

  • Prowadzi osobne życie – wspólne życie zamieniło się w pomieszkiwanie z lokatorem. Właściwie poza półkami w lodówce już nic was nie łączy. Nie spędzacie razem wolnego czasu, nie spożywacie wspólnych posiłków.
  • Nie podejmuje dialogu – brakuje tematów do rozmów, partner ucieka od pytań w kwestii związku. Masz wrażenie, że unika jakiejkolwiek konwersacji i odpowiada zdawkowo.
  • Nie wykazuje zainteresowania tobą – jesteś dla niego prawie niewidzialna, nie zauważa twojego nowego wizerunku, potrafi być ironiczny, krytyczny w stosunku do ciebie. Nie pamięta o ważnych wydarzeniach z waszego życia jak urodziny czy rocznica ślubu.
  • Zaniedbuje obowiązki domowe – korzysta z mieszkania jak z hotelu, zauważasz brak zaangażowania się męża w życie codzienne. Wcześniej bez problemu aktywnie uczestniczył w wykonywaniu wszelkich zadań takich jak sprzątanie, zakupy itp.
  • Nie spełnia swoich deklaracji – nie dotrzymuje słowa, wydaje się, że składa obietnice bez pokrycia, tak jakby chciał, żebyś dała mu spokój.
  • Ukrywa telefon – otrzymuje SMS-y o późnej porze, ukradkiem spogląda na androida. Takie zachowanie może sugerować, że jest ktoś w jego życiu.
  • Unika kontaktu fizycznego – w waszej relacji brakuje codziennych gestów bliskości takich jak przytulanie, pocałunki. Już nawet nie pamiętasz, co to jest sex.
  • Nie dba o siebie – mąż stał się niechlujny, przestał starać się o swój wygląd. Nieogolona twarz i poplamione ubrania to teraz jego codzienny look.

Co robić, gdy mąż już ciebie nie kocha? Zmierz się z problemami!

Jeżeli w twojej głowie świta myśl – mąż mnie nie kocha, to spróbuj przyjrzeć się zachowaniu partnera, bądź jak obserwator. Wiemy, że nie jest to łatwe, gdy chodzi o emocje, ale spróbuj zachować obiektywizm. Zastanów się także, jak kształtowało się jego zachowanie w ostatnich tygodniach. Czy lekceważył cię na każdym kroku? Czy był opryskliwy, krytyczny? Może wycofany z relacji i mało kontaktowy?

Chłód, który odczuwasz w relacjach z partnerem, może powodować twoją niepewność i wątpliwości co do przyszłości związku. Nie uciekaj od rozmowy i poinformuj go o swoich obawach i spostrzeżeniach. Niewykluczone, że rozwieje je poważnym wyjaśnieniem. Gdy mężczyźni borykają się z trudnymi sprawami, to niejednokrotnie zamykają się w sobie i nie zrzucają problemów na partnerkę. Z kolei kobiety komunikują o swoich zmartwieniach i myślą, że mężczyźni będą tak samo postępować.

Przede wszystkim zmierz się z problemami! W trakcie rozmowy nie pozwól sobie wmówić, że przesadzasz czy szukasz problemu na siłę. Przypuszczalnie dowiesz się, w czym tkwi problem i lepiej rozwiązać go nim urośnie na dużą skalę.

Jak uratować małżeństwo?

Nie zawsze udaje się samodzielnie rozwiązać problemy małżeńskie. Czasami partnerzy tkwią w nakręcającej się serpentynie wzajemnych oskarżeń, którą bardzo ciężko przerwać. Niewątpliwie najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z terapii małżeńskiej. Nie warto rozpaczać i zachodzić w głowę, że mąż mnie nie kocha, tylko spróbować uratować małżeństwo.  Warunkiem podjęcia działań mających na celu ratowanie związku jest chęć znalezienia wspólnej płaszczyzny porozumienia.

Może również się zdarzyć, że powodem kryzysu w związku jest nawiązanie romansu. Wiele z takich sytuacji ma charakter przelotny i niejednokrotnie małżonkowie wracają do siebie. Bez wątpienia terapia małżeńska jest dopasowana do sytuacji, która zaistniała między małżonkami. Dzięki opracowanym technikom komunikacji uda się rozpoznać sedno problemu, rozwiązać go i ponownie odnaleźć drogę do siebie. Z pewnością nie będzie to łatwa droga, ponieważ będzie wymagała cierpliwości, zrozumienia i kompromisu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *