Metoda żelowa – sprawdź co powinieneś o niej wiedzieć!

W dzisiejszych czasach kobiety bardzo dbają o swój wygląd, pragną, by ich ciało było piękną wizytówką. Zalicza się do tego także stylizacja paznokci, bo piękne dłonie z długimi, pomalowanymi paznokciami przykuwają uwagę, dodają nam pewności siebie i kobiecości.

Zwykłe lakiery, mimo swojej bogatej palety kolorów i różnorodności, powoli odchodzą w zapomnienie. Wypierają je np. paznokcie zrobione metodą żelową, które są trwałe, wytrzymałe i wcale nie są trudne do wykonania w domu. Wystarczy posiadać lampę UV/LED, żel i trochę wolnego czasu oraz cierpliwości.

Na pewno wielkim plusem tej metody jest możliwość przedłużenia własnych paznokci bez użycia sztucznych tipsów. Dzięki temu nie trzeba czekać, aż nasza płytka urośnie do pożądanej długości, nie musimy przejmować się przypadkowo złamanym paznokciem czy jakimikolwiek ubytkami w płytkach. Wszystko możemy „naprawić” za pomocą żelu budującego.

Najlepsze lakiery hybrydowe

W tej chwili wybór produktów do metody żelowej jest tak duży, że na spokojnie dopasujemy kolor, konsystencję czy zdobienia do swoich preferencji. Ciekawą propozycją są żele jednofazowe, idealne do budowy oraz przedpłytki paznokcia.

Żele jednofazowe to żele, którymi można zbudować szkielet oraz paznokieć. Jest to oszczędność czasu w przystępnej cenie.

Innym interesującym produktem są tak zwane galaretki „Ice Jelly”, tak jak wskazuje nazwa, są to żele o galaretkowatej konsystencji, kolorowe, a jednocześnie przeźroczyste (do znalezienia np. na https://lakieryhybrydowe.pl/Ice_Jelly). Takie galaretki są gęste, dzięki czemu dokładnie i równo dopasowują się do płytki paznokcia, nie osadzają na skórkach i nie spływają tworząc nieestetyczne zacieki. Niezbędna jest precyzja i umiejętność budowy oraz opracowywania paznokci.

Z żelowymi galaretkami wykonywanie manicure staje się bardziej przyjemne. Piękne, pastelowe kolory przywodzą na myśl delikatność i kruchość, jednak są tak samo wytrzymałe i trwałe jak żele samopoziomujące. Utwardza się je w taki sam sposób, poprzez użycie lampy UV/LED.

Jak malować paznokcie?

Duma z własnoręcznie wykonanego, pięknego manicure sprawi, że poczujemy się jeszcze bardziej pewne siebie, a sam czas poświęcony na malowanie i utwardzanie może spełniać formę relaksacyjną, po męczącym dniu. Idealne na początek będą gotowe zestawy, które najczęściej zawierają lampę, kilka kolorów żeli, pędzelki czy waciki bezpyłowe, różnorodne pilniczki bądź bloczki polerskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *