Mezoterapia igłowa – kiedy jest potrzeba i jakie efekty przynosi?

1 470

Kto z nas nie marzy o tym, by mieć piękną, młodą i jędrną cerę, pozbawioną wszelkich niedoskonałości, zawsze wyglądającą świeżo i promiennie, niezależnie od tego, czy mamy na sobie makijaż czy nie? Niestety, kosmetyki dostępne w drogeriach czy nawet aptekach nie zawsze są w stanie zagwarantować nam taki efekt. Najczęściej zawierają one niewielkie ilości substancji aktywnych, a i te przedostają się do głębszych warstw skóry tylko w niewielkim stopniu. Oszacowano, że dostaje się ich tam jedynie około 0,3%. Większość ociera się jedynie o naskórek, który chroni głębsze warstwy właśnie przed przenikaniem szkodliwych substancji. Pozostają więc zabiegi kosmetyczne. Jaki z nich jest najskuteczniejszy, aby wyraźnie ożywić, nawilżyć i napiąć skórę? Warto wypróbować mezoterapię igłową, dzięki której pożądane substancje mogą dostać się dużo głębiej.

 

Co daje mezoterapia igłowa?

Zabieg ten powszechnie znany jest jako sposób na przedłużenie młodości. Kosmetolodzy i dermatolodzy estetyczni polecają ją przede wszystkim tym osobom, których skóra jest poszarzała, przesuszona, a twarz traci owal. W zabiegu tym pod skórę wtłaczane są rozmaite aktywne substancje, indywidualnie dobierane do potrzeb pacjentki. Mezoterapia igłowa wykonywana w mieście Bielsko-Biała, gdzie odwiedziliśmy znany gabinet urody, wykonywana jest w kilku różnych wersjach, w zależności od wieku i oczekiwań danej osoby. Efektem jest w każdym przypadku uzupełnienie niedoborów odżywczych substancji, a także poprawa mikrokrążenia i widoczna zmiana stanu skóry na lepszy.

 

Przebieg zabiegu mezoterapii igłowej

Metoda ta polega na ostrzykiwaniu skóry wymagającej ‘naprawy’ strzykawką z cieniutką igłą. Nakłucia rozmieszczane są co 0,5 cm lub 1 cm. Ślady na skórze początkowo przypominają siatkę, ale szybko znikają. Tych, którzy boją się bólu, specjalistka z gabinetu w Bielsku-Białej uspokaja: mezoterapia igłowa nie boli. Jest to jedynie odrobinę nieprzyjemne, zależy to głównie od indywidualnej odporności na ból. Substancje podane tą drogą rozpoczynają działanie w skórze już po dwóch minutach i trwa to przez kilka kolejnych dni. Ponieważ zabiegi wykonuje się zwykle w seriach, z każdym kolejnym działanie się wydłuża i dochodzi niemal do 30 dni po ostatnim zabiegu. Żeby lepiej przygotować się do mezoterapii, można stosować preparaty z witaminą K, która zapobiega krwawieniom, stanom zapalnym i nieco zmniejsza odczucie bólu. Tuż przed zabiegiem należy zmyć makijaż, a osoba wykonująca mezoterapię zdezynfekuje i osuszy skórę. Zalecenia dotyczące okresu po zabiegu to unikanie wycierania skóry szorstkimi ręcznikami, masowania i rozcierania skóry, stosowania kremów, korzystania z sauny i opalania.

1 Komentarz
  1. Gero Użytkownicy mówią:

    na samą myśl, że coś jest ,igłowe’ mam odwrotne skojarzenia. to bardziej odstrasza niż przyciąga. Choć przyznaję się sam temat i artykuł intrygujący

Napisz odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.