Mity na temat pole dance

0 443

Zapewne nieraz słyszałeś tę nazwę. Jeśli nic Ci to nie mówi – wyjaśniamy. To po prostu taniec przy rurze.

 

Wiele osób kojarzy ten typ tańca tylko i wyłącznie z wulgarnością i klubami ze striptizem. Pewnie, dlatego na pierwszy raz kojarzy się on raczej negatywnie. W związku z tym zapewne powstało wiele mitów. Nieprawdziwe fakty, a wręcz plotki przekazywane są z ust do ust. Pojawiają się w Internecie. My tymczasem – obalimy najpopularniejsze z nich.

MIT: Pole dance kojarzony jest tylko z klubami nocnymi

Na szczęście to myślenie odchodzi do lamusa. Co ciekawe, coraz więcej klubów sportowych, klubów fitness w swojej ofercie ma profesjonalne zajęcia z pole dance. Traktuje się to jak rodzaj sportu, rodzaj tańca. Takie ćwiczenia doskonale wzmacniają sylwetkę. Chodzi tutaj nie tylko o mięśnie rąk, ale również ramion, nóg, brzucha. Podczas treningu czynny udział biorą właściwie wszystkie partii mięśni. To świetny sposób na poprawienie sylwetki – idealne jej wymodelowanie.

MIT: Pole dance jest tylko dla kobiet

Oczywiście, że nie. Chociaż biorąc pod uwagę zainteresowanie tym sportem, faktycznie przeważają kobiety. Grupą docelową treningów są obie płcie. W praktyce okazuje się, że wielu mężczyzn jest profesjonalistami w tej dziedzinie. Nierzadko to właśnie oni prowadzą zajęcia z zakresu pole dance.

MIT: Pole dance nie ma szans na stanie się dyscypliną sportową

Dla wielu osób było to nie do przyjęcia. Na szczęście okazuje się to mitem, ponieważ trwają procedury, mające na celu sprawić, aby pole dance stało się pełnoprawną dyscypliną olimpijską. Został już wysłany kompletny wniosek w tej sprawie. Co prawda procedury trwają i z pewnością nie będzie to szybka transakcja – jednak szanse są. Co ciekawe, odbywają się różnorodne konkursy, gdzie uczestnicy mierzą się w popisach w tańcu na rurze. Biorą udział w nich zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Ułożony jest program obowiązkowy, jak np. w balecie oraz dodatkowy, gdzie zawodnicy mogą popisać się swoimi umiejętnościami.

MIT: To nie jest sport dla każdego

Właściwie to nieprawda, ale dopóki nie sprawdzisz, to się nie przekonasz. O ile nie ma przeciwwskazań zdrowotnych – to nie ma żadnych innych barier. Pole dance to połączenie tańca z akrobatyką (niekiedy naprawdę skomplikowaną). Zajęcia dla początkujących opierają się głównie na ćwiczeniach rozciągających. Potem wprowadzane są podstawowe figury. Osoba musi zapoznać się z rurą, poznać sposoby i zasady utrzymywania się na niej. Dopiero potem instruktor uczy przejść i bardziej skomplikowanych i wymagających figur. Wszystko również zależy od stopnia wysportowania osoby zaczynającej swoją przygodę z pole dance. Nie warto się jednak zniechęcać. W końcu trening czyni mistrza.

MIT: Trening można zacząć bez rozgrzewki

Rozgrzewka to ważny element w każdym sporcie, również w tańcu na rurze. W żadnym wypadku nie rozpoczynaj treningu bez rozgrzewki! Należy odpowiednie przygotować swoje ciało do wysiłku, aby nie nabawić się kontuzji. W tym przypadku idealne będą ćwiczenia rozciągające.

Odwiedź stronę www Eli https://tancerka-erotyczna.com/pl – instruktorki tańca na rurze i dowiedz się więcej na temat pole dance.

Leave A Reply

Your email address will not be published.