Mity na temat seksualności kobiet część 1

Tematyka seksualności od zawsze budziła i jeszcze budzi spore emocje. Pomimo wiedzy szeroko dostępnej, nadal stanowi temat swego rodzaju tabu. Temat seksualności człowieka od zawsze budzi wiele emocji. Ta sfera życia bardzo często owiana jest tajemnicą obowiązującą w rodzinie i w społeczeństwie. Dotyczy to szczególnie kobiecej seksualności. Niestety my kobiety jesteśmy negatywnie programowany od dzieciństwa. Wpaja się nam pewne zasady o graniczenia, które niestety rzutują na własne życie seksualne jak i naszego partnera. Poniżej przedstawiam kilkanaście mitów dotyczących seksualności kobiet:

  1. Czy istnieje coś takiego jak dziewictwo

Generalnie dla kobiet oznaką dziewictwa jest nieprzerwana błona dziewicza. Ale czy to świadczy o prawdziwym dziewictwie ? W dobie masowych środków przekazu, w pełni dostępnych informacji na temat współżycia, technik seksualnych oraz związków partnerskich pojęcia prawdziwego dziewictwa nie ma już racji bytu. Dziewczyna może doznawać przyjemności seksu nie idąc na całość ( bez penetracji).

Ból podczas pierwszego stosunku wynika tylko ze stresu, który powoduje zwiększone napięcie mięśniowe. Ponadto krwawienie i uczucie tarcia również wynikają z niedoświadczenia i braku właściwego nawilżenia pochwy- co ma odzwierciedlenie w kodowanym przekonaniu, że pierwszy raz jest bolesny.

  1. Jeśli facet ci coś kupuje to winna jesteś mu seks

Nic bardziej błędnego. Bądź świadoma swoich potrzeb i emocji. Nikt ci nie każe ci iść do łóżka z facetem, który nie budzi w tobie pożądania. Pamiętaj to ty sobie wybierasz faceta do łóżka, a nie on ciebie.

  1. Kobiety nie powinny zbyt dużo myśleć o seksie

Hmm często wśród kobiet jest to temat powiedzmy tabu. Budzi kontrowersje. Często widzę jak się czerwienią, kiedy się o tym rozmawia. Niektóre z nas boja się wymówić to słowo….

To właśnie wynika z programów i kodów, które nam wbijano w głowę na temat stosunków męsko- damskich. Niestety ma to wpływ na nasze życie seksualne. To że wiele kobiet nie umie swobodnie cieszyć się seksem, odczuwać w tym przyjemność, a nie powinność seksualną wobec partnera.

Kobiety podobnie jak mężczyźnie chcą seksu i myślą sporo o nim. Jak wynika nawet z badań więcej niż sami mężczyźni. Skupienie się na męskim libido seksualnym i mężczyźnie, myślącym co siedem minut tylko o seksie, odbiera tą domenę kobietom.

  1. Dla kobiet nie ma seksu bez zobowiązań

Kobieta idąc z facetem do łóżka oddaje mu swoje serce. Śmiem twierdzić, że nie do końca jest to prawdą. Liczą się tutaj osobiste preferencje. Wszystko zależy od samego poglądu do miłości i seksu samej kobiety oraz stosunku do samego partnera. Jeżeli kobieta darzy uczuciem potencjalnego partnera to seks spowoduje, ze te uczucia jeszcze mocniej wybuchną. Chociaż to nie stanowi reguły. A jeżeli jest on jedynie jej obiektem pożądania- to w tym wypadku możemy mówić o zaspokojeniu żądzy. Co ciekawe badania nad pożądaniem wykazały, że wiele kobiet chce seksu bez zobowiązań bardziej niż przeciętny mężczyzna. Poza tym wielu mężczyzn chce tego mniej niż przeciętna kobieta.

  1. Mężczyzna kupuje prezerwatywy

Nie prawda. Kobieta też powinna pomyśleć o własnym zabezpieczeniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *