Modne maseczki na twarz – koronawirus

Od kliku tygodni w Polsce panuje obowiązek zakrywania ust i nosa. Można to robić za pomocą chust, czy kominów, jednak zdecydowana większość osób decyduje się na maseczki ochronne.

Osoby i firmy zajmujące się szyciem maseczek mają teraz ogromne ilości zleceń, gdyż praktycznie każdy z nas w taką maseczkę powinien się wyposażyć. Nie da się nie zauważyć, że na przestrzeni tak krótkiego czasu, pojawił się już bardzo duży wybór różnych maseczek i cały czas pojawią się kolejne propozycje. I o ile na początku były to najzwyklejsze, jednorazowe maseczki ochronne, tak teraz trudno zliczyć wzory i kolory maseczek wielokrotnego użytku. W niektórych markach odzieżowych można także znaleźć propozycje maseczek dopasowanych do innych elementów garderoby. I tak na przykład można kupić sukienkę oraz dobraną do niej maseczkę w tym samym wzorze.

Maseczki jednorazowe i wielorazowe

Maseczki jednorazowe to zazwyczaj maseczki chirurgiczne. Możemy nosić je jedynie przez kilka godzin, a następnie powinniśmy je wyrzucić. Dlatego w obecnej sytuacji, kiedy większość osób, znajdujących się w miejscach publicznych, jest w obowiązku zakrywania ust i nosa, praktyczniejszym rozwiązaniem wydają się być maseczki wielorazowego użytku. Bez przeszkód możemy je odkazić, poprzez wypranie lub wyprasowanie. Maseczki wielorazowe możemy także uszyć samodzielnie z bawełny. Do tych najbardziej profesjonalnych należą maski z filtrami, które do tej pory chroniły nas przed smogiem.

Kolorowe i wzorzyste maseczki

Z racji tego, że maseczki, póki co, są naszym codziennym towarzyszem, niektóre marki zaczęły traktować je po prostu jako modny dodatek. Stąd też mnogość kolorów i wzorów. I tak zaczynając od tych jednokolorowych, poprzez propozycje w kwiaty, groszki, czy inne wzorki, a kończąc na tych najbardziej szalonych i odważnych, jak maseczki holograficzne, brokatowe, czy z zabawnymi napisami. Wśród nich, na pewno znajdziecie coś, co przypadnie Wam do gustu. Warto także zaopatrzyć się w co najmniej dwie maseczki, aby mieć je na zmianę i nie martwić się, kiedy będziemy musiały wyprać maseczkę. Poza tym, niektóre panie chętnie kupują maseczki w kilku różnych wzorach, tak by dopasować je do swoich stylizacji.

Maseczki – nowy codzienny element

Według zapowiedzi obowiązek noszenia maseczek zostanie zniesiony dopiero w momencie pojawienia się szczepionki. Przewiduje się zatem, że konieczność zakrywania ust i nosa będzie trwała jeszcze około roku. Oznacza to, że do maseczki staną się naszym codziennym towarzyszem i póki co, musimy po prostu nauczyć się z nimi funkcjonować i przyzwyczaić się do nich. 

Dlatego też, trudno dziwić się, że firmy szyjące maseczki nie ograniczają się do jednego koloru maseczki, a proponują nam szeroki wybór. Skoro powinniśmy je nosić, duża część osób z pewnością chętniej wybierze te ciekawe, kolorowe i oryginalne, które wniosą chociaż trochę radości, a nie będą jedynie smutnym akcesorium ochronnym. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *