Masaż podciśnieniowy to endermologia.
Zabieg ten stosowany jest w celu zwalczania cellulitu i nadmiernej tkanki tłuszczowej. Na czym dokładnie polega i czy rzeczywiście jest skuteczny? Odpowiedź znajdziecie w poniższym artykule.
Masaż z wykorzystaniem podciśnienia oddziałuje na tkankę łączną skóry. Dzięki zabiegowi można więc modelować sylwetkę i niwelować powstałe niedoskonałości, takie jak fałdki tłuszczu czy tzw. pomarańczową skórkę. Wiadomo na pewno, że endermologia może być skuteczna tylko wtedy, kiedy jest stosowana regularnie, w odpowiedniej serii zabiegów i z określoną częstotliwością. O tym, ile zabiegów jest potrzebnych, by uzyskać pożądany efekt i jak często muszą być wykonywane, może decydować jedynie wykwalifikowany specjalista. Wiele zależy od indywidualnych potrzeb i predyspozycji pacjenta oraz problemu, jaki chce się za pomocą takiego masażu zwalczyć.
Na czym polega zabieg?
Pacjent zakłada specjalny kombinezon, a sam masaż przebiega za pomocą głowicy, która nie ma bezpośredniego kontaktu ze skórą. Głowicę z rolkami i komorą ssącą przywiera się do kombinezonu. Dzięki podciśnieniu fałdy skórne zostają wciskane pomiędzy dwie rolki głowicy, dzięki czemu jej komórki zostają pobudzane od wewnątrz i zewnątrz. Głębokie warstwy skóry regenerują się, siła nacisku stymuluje produkcję nowych włókien kolagenowych.
Jeden zabieg trwa około 40 minut i kosztuje około 120-150 złotych.
Na jakie efekty można liczyć?
Endermologia to idealny zabieg dla osób, które chcą zwalczyć tkankę tłuszczową i cellulit. To sposób na pozbycie się niedoskonałości skóry w partiach, na które nie działa dieta ani ćwiczenia fizyczne. Zabieg pobudza włókna kolagenowe i elastynę do prawidłowej produkcji. To właśnie one odpowiadają za sprężystość i elastyczność skóry, jej młody wygląd i właściwe napięcie.
W trakcie zabiegu skóra jest intensywnie ugniatana, przez co pobudzany jest metabolizm. W efekcie przyśpiesza się spalanie tkanki tłuszczowej, usprawnione zostaje ukrwienie, poprawia się krążenie krwi oraz limfy. Dzięki temu skóra nie tylko wygładza się, ale również oczyszcza z toksyn.
Dodatkowe działanie endermologii
Ponieważ masaż podciśnieniowy modeluje dane partie ciała, można go z powodzeniem wykorzystywać również w celach odmładzania twarzy. Coraz częściej endermologia pozwala nie tylko likwidować drobne zmarszczki, ale też likwidować wady, które niekorzystnie wpływają na wizerunek i atrakcyjność zewnętrzną – przykładem może być na przykład niwelowanie drugiego podbródka albo zwiotczenie skóry na policzkach. Dzięki temu odzyskuje się młody, promienny wygląd.
Okazuje się również, że endermologia może być nie tylko zabiegiem kosmetycznym, ale także terapeutycznym. Zabieg pozwala redukować obrzęki. W trakcie jego realizacji wydzielane są też endorfiny, które pomagają koić ból. To właśnie sprawia, że masaż podciśnieniowy wykonuje się wspomagająco przy terapii uszkodzonych więzadeł i ścięgien, bólu mięśni różnych partii ciała – pleców, kończyn czy szyi oraz bólu kręgosłupa bądź schorzeń reumatycznych.
Artykuł powstał w oparciu o stronę internetową Salon Kosmetycznego Impress mającego w swojej ofercie zabiegi endermologii