Dlaczego warto wybrać szpilki z eko-zamszu?

Świadomość tego, jak ważne jest żyć ekologicznie, rośnie wśród społeczeństwa z każdym dniem. Korzystne nawyki wprowadzamy już nie tylko jeżeli chodzi o żywienie, czy zużycie mniejszej ilości surowców nieodnawialnych, ale również zwracamy uwagę na to, co nosimy. Coraz więcej osób, rezygnuje z prawdziwej skóry, czy futra na rzecz syntetycznych, przyjaznych środowisku tkanin. Dlatego, jeżeli chcesz żyć w zgodzie ze środowiskiem, ale jednocześnie nie rezygnować z bycia modną, warto zainwestować w szpilki z eko-zamszu.

Czym jest eko-zamsz?

Naturalny zamsz oczywiście robiony, jest ze skóry zwierząt. Najpopularniejszy, czy ircha, robiona jest z cienkiej, owczej skóry. Istnieje jednak przyjazna zwierzętom, ekologiczna alternatywa. Szpilki z eko-zamszu, zrobione są z syntetycznego, sztucznego włókna, które imituje ten naturalny.

Jednak warto nadmienić, że materiał ten, jest dużo trwalszy i wytrzymalszy, aniżeli jego zwierzęcy odpowiednik. Ze względu na łatwość w czyszczeniu, jest również przyjemniejszy w utrzymaniu i świetnie sprawdza się w obuwiu.

Jak czyścić szpilki z eko-zamszu?

Jeżeli bo szalonej imprezie zorientujemy się, że nasze szpilki z eko-zamszu są zabrudzone, nie musimy się martwić. But należy czyścić lekko wilgotną, miękką ściereczką oraz specjalnym środkiem, do czyszczenia obuwia. Ewentualnie jeżeli jest to poważna plama np. z wina. Możemy użyć troszeczkę pasty z sody oczyszczonej, zostawić szpilki na 20 minut, a następnie dokładnie strzepać i usunąć sodę. Jeżeli plama jest tłusta, wystarczy posypać ją talkiem na kilka godzin, a następnie strzepać lub odkurzyć z powierzchni buta proszek. Kurz, czy drobne zabrudzenia możemy usunąć gumową szczoteczką. Zanim jednak wyjdziemy z domu w naszych zamszowych butach, warto je zaimpregnować specjalnym środkiem.

Szpilki z ekologicznego zamszu, czy warto?

Szpilki z eko-zamszu będą zdecydowanie trwalsze, aniżeli te które są wykonane z naturalnych surowców. Z pewnością też, będzie łatwiej je zachować w czystości oraz dłużej będą się pięknie prezentować. Ponadto kupując produkty przyjazne środowisku, wspomagasz proces ratowania planety i unikasz zbędnego wykorzystywania zwierząt. Warto mieć też również na uwadze, że takie obuwie jest dużo tańsze i łatwo dostępne. Często również występuje w dużo szerszej gamie kolorystycznej i lepiej wygląda wizualnie, aniżeli te wykonane z naturalnej skóry owczej. Nubuk, który jest najczęściej wykorzystywanym sztucznym zamszem, ma dużo lepsze właściwości, jeżeli chodzi o niepochłanianie wilgoci, tym samym świetnie sprawdza się nawet w butach zimowych, czy jesiennych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *