Najlepsze gry karciane dla starszych dzieci

Gry karciane to doskonały pomysł na rozrywkę dla wszystkich. Nie tylko mowa jest tu o dorosłych. Jest wiele gier karcianych za które zabierają się także dzieci. Myśląc  grach karcianych, do głowy przychodzić mogą nie do końca legalne rozrywki związane z hazardem. Warto powiedzieć veto takiemu myśleniu. Tym bardziej że dedykowane gry karciane dla całej rodziny są dobrym pomysłem na wspólne spędzenie czasu.

Zero – wesoła gra karciana

Gra karciana Zero zdążyła skraść już serca wielu osób. Chociażby z tego względu, że zasady są bardzo proste i nikt nie będzie miał problemu z ich zrozumieniem. W grze może wziąć udział od trzech do pięciu osób. W kolorowym pudełku znaleźć można 56 kart, jak również dokładną instrukcję gry. Jaki jest cel? Zdobycie jak najmniejszej ilości punktów. Na ogół, winnych grach wszyscy skupiają się na maksimum. Jednak nie tutaj. Gracze starają się osiągnąć wynik równy zero. Nie będzie to takie łatwe. Trzeba bowiem skupić się na tym, aby zebrać zestaw kart w tym samym kolorze i o tej samej wartości. Nie będzie to łatwe. Każda osoba uczestniczą liczyć musi na łut szczęścia, jak również na umiejętność blefowania. Należy także obrać odpowiednią taktykę, aby móc cieszyć się smakiem zwycięstwa.

Owce na manowce

Omawiając gry karciane dla dzieci, warto wspomnieć o tej pozycji. „Owce na manowce” to propozycja od Munduko. Zgodnie z hasłem reklamowym – ma być to zdecydowanie lepsza rozrywka od górskich oscypków. W opakowaniu znaleźć można 116 kart, jak również instrukcję obsługi. W zabawie wziąć udział może od 2 do czterech osób. Szacowany czas gry to ok. trzydzieści minut. Każdy z graczy przemienia się w hodowcę, którego zadaniem będzie zagonienie owieczek do własnej zagrody. Należy jednak pamiętać o tym, aby zebrać owce tego samego rodzaju. W zestawie znaleźć można także karty psów. Ich zadaniem jest pomoc w zebraniu przynajmniej trzech owieczek. Zebranie owieczek do zagrody nie jest łatwe. Potrzebna jest dobra strategia. Wielu rodziców zabiera „Owce…” do bagażu. Gra karciana nie zajmuje wiele miejsca, a jest w stanie doskonale zająć czas – np. w przypadku brzydkiej pogody na wakacjach.

Gra karciana UNO

Hit ostatnich czasów. Gra UNO, która także ma kompaktowe rozmiary. Dzięki temu jedną partyjkę można rozegrać tak naprawdę wszędzie, np. na plaży, nad morzem. W opakowaniu znaleźć można aż 11 kart, w tym karty z liczbami od 2 do 9 w czterech kolorach, czy też karty funkcyjne, takie jak +2, +4, zmiana kierunku czy postój. Nie można zapomnieć także o instrukcji obsługi. W grze udział wziąć może od 2 do nawet 10 osób. Zasada jest prosta – trzeba pozbyć się jak najszybciej posiadanych kart. Należy je jednak dopasować do tych, która znajduje się zawsze na górze stosu. W opakowaniu znajdują się karty „zadania specjalne”. Warto na nie zwrócić uwagę, ponieważ dzięki temu w grze będzie można tworzyć własne zasady.

Jest także wiele innych gier karcianych, jakie przypadną do gustu dzieciom, jak również ich rodzicom. Dobra zabawa dla wszystkich gwarantowana. Wszystkie gry karciane dostępne są w sklepie elemele.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *