Najlepsze sposoby na siwe włosy

To niesprawiedliwe! Mężczyznom siwe włosy dodają szyku i elegancji. Z kolei kobieta z siwymi pasemkami od razu dostaje łatkę zaniedbanej. I co prawda w kampaniach reklamowych coraz częściej można oglądać panie o kolorze włosów „grey”, jednak trend ten nie ma odniesienia do codzienności.

Zatem walczymy z siwymi włosami – najpierw tymi pierwszymi, nieśmiało wyłaniającymi się gdzieś pomiędzy kolejnymi eksperymentami z fryzurami. A potem nagle okazuje się, że jest ich więcej i toner do włosów na nie działa! Sprawdziłyśmy i dzielimy się z Wami najlepszymi sposobami na siwe włosy – a właściwe na ich pozbycie się…

Nie rwij włosów z głowy!

Pierwsza zasada obchodzenia się z siwymi włosami brzmi: nie wyrywaj! Jak mama mówiła, że w miejscu jednego wyrwanego siwego włosa odrosną 3, to nie wierzyłyśmy… Jednak kiedy kolejna szamponetka, toner ani szampon koloryzujący na nie działa, to lecimy do fryzjerki i płaczemy w fartuszek! 

Siwe włosy to tak naprawdę zdrowe włosy, tylko pozbawione barwnika, lub produkowanego w mniejszej ilości (stąd czasami widzisz włos tylko w połowie siwy). Siwe włosy to proces starzenia się komórek, obecnych w skalpie. Marna szansa, że łykając skrzyp i cynk, stosując płukanki odżywcze i kondycjonujące włosy, zatrzymasz ten proces. Co najwyżej go spowolnisz. 

Bieg do drogerii 

Wiemy, jak to jest. Wertujesz fora internetowej, scrollujesz internet, czytasz rankingi. Następnie pędzisz do drogerii i szukasz ratunku. Najlepszego! Sprawdzonego i poleconego. Znajdujesz toner/sztyft/maskarę do retuszu (niepotrzebną nazwę skreśl – jest zależna od producenta) siwych włosów i odrostów. Musi zadziałać – wierzysz w to. Przychodzisz do domu, używasz i na początku jest fajnie. Znamy ten scenariusz – jest dobrze, dopóki nie wyjdziesz z łazienki i nie ocenisz sytuacji na głowie w świetle dziennym. Te produkty działają, pod warunkiem, że z góry nie pada światło. Czyli w słońcu też będzie widać! No i efekt wcale nie utrzyma się do kolejnego mycia włosów. W wyniku przesuwania się włosów na głowie sztyft do siwych włosów będzie się wycierał. 

Przechodziłyśmy też historię z kupowaniem odsiwiacza. Brzmi okropnie, ale skoro ma pomóc… Na wszelki wypadek buteleczki z tym produktem nie trzymasz pod prysznicem, tylko po każdym użyciu chowasz do szafki. Po kilku dniach stosowania masz wrażenie, że siwych włosów jest mniej. Tak, ta metoda jest całkiem skuteczna, pod warunkiem, że nie masz bardzo ciemnych włosów. Ciemne blondynki i jasne brunetki lubią to! 

Siwe włosy u brunetek i szatynek

Przykro nam dziewczyny, ale pytanie po raz dziesiąty fryzjerki, czy na pewno nie ma innej możliwości jest bez sensu. Tutaj potrzeba profesjonalnej, trwałej farby do włosów. Dlaczego radzimy wizytę w salonie fryzjerskim niż samodzielne farbowanie włosów? Bo możesz zniszczyć włosy. Farbując włosy w domu, szybko siądzie ich kondycja. Musisz się liczyć też z faktem regularnych odwiedzin swojej fryzjerki na odświeżaniu koloru – farba pozwoli Ci uwolnić się od siwych włosów na jakieś 4 tygodnie. 

Jeśli jednak chcesz walczyć z siwymi włosami w warunkach domowych, kup w salonie fryzjerskim tak zwany cover. Jest to specjalistyczny preparat, dostępny także w dobrze zaopatrzonych hurtowniach kosmetycznych i fryzjerskich, którego zadaniem jest spowodowanie, że siwe włosy są mniej widoczne. Covery występują w kilku kolorach (których nie można ich ze sobą mieszać). Jeśli więc uda Ci się dobrać cover do Twojego koloru włosów, możesz cieszyć się sukcesem! Sam zabieg jest szybki i nakłada się go na suche, nieumyte włosy. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *