Malinka nie jest niczym innym, jak śladem na skórze, który pojawia się po długim i namiętnym pocałunku. Bardzo często ten przejaw miłości jest ukrywany i większość kobiet stara się go ukryć lub zamaskować. Niestety nie jest to łatwe, ponieważ malinka może być widoczna na skórze nawet przez tydzień. Istnieją jednak skuteczne metody na pozbycie się malinki. Czym dokładnie jest malinka? Jak ją ukryć? Czy da się przyśpieszyć gojenie malinki?
Czym tak właściwie jest malinka?
Aby móc skutecznie pozbyć się malinki, warto najpierw zrozumieć, czym ona tak dokładnie jest. Malinka z medycznego punktu widzenia jest krwiakiem, znajdującym się tuż pod powierzchnią skóry. Jest ona częstym elementem gry miłosnej, jednak może być nieco kłopotliwa w oficjalnych sytuacjach, dlatego wiele osób stara się ją zamaskować. Powstaje na skutek ssania podczas długotrwałego i namiętnego pocałunku. Malinki nie powinno się poddawać ekspozycji na promienie słoneczne, ponieważ mogą pojawiać się trwałe przebarwienia na skórze. Sama malinka zazwyczaj pozostaje widoczna od 4 do nawet 14 dni – zależy to od intensywności, z jaką została wykonana oraz od indywidualnego organizmu.
Jak ukryć malinkę?
Malinki najczęściej zlokalizowane są w okolicach szyi, dlatego wystarczy zakryć je elementem ubrania. Podczas chłodniejszych miesięcy doskonale sprawdza się choćby golf czy apaszka lub szalik. Niekiedy wystarczy nawet nieco wyższy kołnierzyk, jednak metody te są całkowicie bezużyteczne podczas upałów.
Jak zamaskować malinkę makijażem?
Innym sposobem, który sprawdzi się nawet podczas lata, jest ukrycie malinki za pomocą kosmetyków do makijażu. W przypadku mniejszych przebarwień sam podkład okazuje się skuteczny, jeśli jednak malinka jest intensywnie czerwona, doskonale sprawdzi się korektor – można wybrać zielony korektor, który służy do tuszowania przebarwień. W niektórych przypadkach malinkę zamaskuje również krem BB dopasowany do odcienia skóry. „Makijaż” dobrze jest zakończyć i utrwalić sypkim pudrem matującym – dzięki temu efekt będzie jeszcze bardziej naturalny.
Jak przyśpieszyć gojenie malinki?
Jeśli nie chcemy ukrywać malinki, można przyśpieszyć jej gojenie, za pomocą wyjątkowo skutecznych domowych sposobów. Jak przyśpieszyć gojenie malinki?
- Masaż. Rozmasowanie miejsca objętego krwiakiem, może zdecydowanie przyśpieszyć gojenie malinki. Tego typu zabieg powinien odbywać się minimum raz dziennie – podczas masażu powinno się wykonywać delikatne, koliste ruchy bezpośrednio i wokół przebarwienia.
- Ciepłe lub zimne okłady. Zimne okłady pozwalają zamknąć uszkodzone naczynia krwionośne oraz zmniejszyć krwawienie – do wykonania zimnego okładu doskonale sprawdzają się kostki lodu lub łyżka umieszczona wcześniej w zamrażarce. Z kolei ciepły okład rozszerza naczynia i poprawia krążenie, dzięki czemu krwiak może szybciej się wchłonąć – tym celu można wykorzystać kompres lub zanurzoną w ciepłej wodzie ścierkę.
- Aloes. Sok czy żel z aloesu doskonale sprawdza się nie tylko w przypadku poparzeń słonecznych, ale również do likwidacji malinki. Skutecznie nawilża i odżywia on skórę, dzięki czemu procesy naprawcze trwają zdecydowanie krócej. Zawarte w roślinne cenne witaminy i minerały wykazują również właściwości przeciwzapalne, dzięki czemu doskonale koją podrażnioną skórę.
- Witamina K. Jest ona wykorzystywana w leczeniu siniaków i krwiaków, ponieważ zapobiega tak zwanej koagulacji, czyli powstawaniu skrzepów. Witaminę można nie tylko wprowadzić do diety za pośrednictwem warzyw czy ryb, ale też stosować bezpośrednio na skórę w miejscu malinki – doskonale sprawdzają się kremy z witaminą K, które powinno się stosować minimum 2 razy dziennie.
- Skórka banana. Substancje zawarte w skórce banana mają właściwości obkurczające na naczynia krwionośne, dzięki czemu owoc można wykorzystać również podczas gojenia malinki. Wystarczy ukroić fragment skórki banana i umieścić go w miejscu objętym krwiakiem na 20-30 minut, przy czym zabieg warto powtarzać nawet kilka razy dziennie.