Naturalne wybielanie zębów

O śnieżnobiałych zębach marzymy wszyscy, jednak często się martwimy, czy kiedykolwiek będziemy w stanie takie mieć. Wynika to głównie z przekonania, że białe zęby można uzyskać jedynie poprzez skorzystanie z serii kosztownych zabiegów wybielających w gabinecie dentystycznym. A to nieprawda! Istnieje całkiem sporo możliwości, by zęby wybielić znacznie taniej, a efekt będzie równie dobry i długotrwały. Jak więc można wybielić zęby taniej?

Dlaczego zależy nam by mieć białe zęby?

Zęby jak i dłonie to zdecydowanie wizytówka każdego z nas. Nasz uśmiech tworzy tzw. „pierwsze wrażenie” o nas i jest zdecydowanie czymś na wagę złota. Białe zęby to synonim zdrowia, a dla wielu także synonim wysokiego statusu materialnego oraz społecznego. Dzięki pięknym, białym i zadbanym zębom nasz wizerunek wygląda profesjonalnie, a my mamy większe szanse na znalezienie wymarzonej pracy czy awans. Mając ładne zęby częściej i chętniej się uśmiechamy, a to sprawia, iż przez otoczenie zostajemy odbierani jako pozytywni, sympatyczni i przyjacielscy. Uśmiechnięta twarz to zdecydowanie większe szanse na poznanie ukochanej osoby i zrobienie na niej bardzo dobrego wrażenia.

Węgiel aktywny – naturalny składnik wybielający

Sposobów wybielania zębów jest wiele. Można to robić w gabinecie stomatologicznym jak i w zaciszu swojego domu. Jednym z najpowszechniej stosowanych składników wybielających jest węgiel aktywny. Taki węgiel świetnie filtruje wodę w dzbankach z filtrami, ale nadaje się on również znakomicie do rozjaśnienie zębów nawet o kilka tonów. Węgiel aktywny jest najczęściej obecny w wybielających pastach do zębów, które dzięki niemu mają czarny kolor. Pamiętać jednak trzeba, by nie nadużywać tego typu past – nie myjemy nimi zębów dwa razy dziennie – pasty wybielające należy stosować jedynie kilka zrazy w tygodniu.

Czym jeszcze wybiela się zęby?

Niektórzy rekomendują do tego celu olej kokosowy. Jest to metoda znacznie bezpieczniejsza niż samodzielne używanie octu lub sody oczyszczonej, a fanów takich działań nie brakuje. Sam olej kokosowy nie ma właściwości stricte wybielających, niemniej stosowany w formie płukanki będzie działał przeciwbakteryjnie i zapobiegał osadzaniu się na zębach osadów oraz powstawaniu przebarwień. By widzieć pozytywne rezultaty, trzeba go jednak stosować regularnie i długofalowo.

A jeśli liczysz jednak na trwalsze i pewniejsze rezultaty, sięgnij po sprawdzoną metodę wybielania jaką jest stosowanie pasków wybielających. Na rynku nie ma nic równie budżetowego, co jednocześnie ma tak trwałe efekty. Paski wybielające do zębów stosuje się codziennie przez ok. 20 dni, a po tym czasie można oczekiwać zębów bielszych nawet o kilka tonów. To metoda bezpieczna i rekomendowana przez specjalistów. Paski wybielające amerykańskiej marki CREST to wybór wielu milionów ludzi na całym świecie, którzy przekonali się, iż by mieć biały, promienny uśmiech nie trzeba wiele. Liczy się jedynie regularność i codzienne dbanie o zęby, a efekty kuracji będą widoczne nawet do 12 miesięcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *