Nici liftingujące PDO – innowacyjny sposób na młody wygląd

Koreański wynalazek z dziedziny medycyny estetycznej podbił nie tylko rynek azjatycki, ale także amerykański i europejski. Polska jest jednym z krajów, w których nici PDO są często wybierane jako metoda alternatywna dla zabiegów chirurgicznych. Praktyka rozpoczęła się u nas w 2013 roku, ale czym właściwie są nici PDO? Jak działają i jakich efektów można się spodziewać?

Nici liftingujące PDO – co to jest?

 

Nici PDO zbudowane są z wytrzymałego materiału – syntetycznego włókna polidioksanowego. Każdy z ich rodzajów – np. nici haczykowe Barb 4D czy nici Anchor – są biodegradowalne i całkowicie neutralne dla ludzkich tkanek. Nici PDO wykorzystuje się w gabinetach medycyny estetycznej po to, żeby poprawić wygląd i kondycję skóry. Niezależnie od obszaru poddawanego zabiegowi, skóra po wprowadzeniu nici jest bardziej nawilżona, zdrowsza, napięta i odmłodzona.

Zabieg z nićmi PDO – jak przebiega i czego można się spodziewać?

 

Czym jeszcze wyróżniają się nici PDO? Ich najważniejsza właściwość to rozpuszczalność w tkance skóry. Inną zaletą jest aktywność biostymulacyjna. Jako specjalista medycyny estetycznej możesz wszczepić nici PDO pod skórę pacjenta, by w niewidoczny sposób rozpocząć neokolagenezę, czyli nową produkcję kolagenu przez fibroblasty. Naturalna produkcja kolagenu w organizmie zanika już po ok. 20 roku życia, co skutkuje zmarszczkami i przyspieszonym starzeniem się skóry. Zastosowanie cieniutkich nici PDO pomaga nie tylko w zatrzymaniu tego przykrego procesu, ale przede wszystkim w jego odwróceniu. Skóra jest ożywiona, jędrniejsza i elastyczniejsza.

Miejsca, w którym można użyć nici PDO

 

Chociaż najczęściej mówi się, że nici PDO to nici liftingujące lub nici do twarzy, zakres ich zastosowania i działania jest dużo szerszy – obejmuje także pośladki, ramiona, szyję, dekolt i wiele innych części ciała. Dzięki niciom PDO, możliwe są między innymi:

 

  • korekta nosa,
  • poprawa owalu twarzy,
  • poprawa linii żuchwy,
  • likwidacja zmarszczek (w tym np. bruzdy nosowo-wargowej),
  • podniesienie opadających tkanek ,
  • lifting piersi,
  • usuwanie rozstępów i przebarwień.

 

Nici PDO – efekty

 

Efekty stosowania nici PDO są widoczne od razu po zabiegu. Utrzymują się na ciele średnio od kilku miesięcy do jednego roku – dużo zależy od rodzaju wybranych nici i indywidualnych cech skóry pacjenta. Cały zabieg przebiega przy znieczuleniu miejscowym,  dlatego pacjenci nie odczuwają bólu. Ewentualne, niepożądane reakcje alergiczne w postaci zaczerwienienia czy obrzęków mijają w ciągu maksymalnie 72 godzin.

Czy istnieją przeciwwskazania do zabiegu?

 

Tak jak każdy zabieg medyczny, tak również decyzja o podskórnym wprowadzeniu nici PDO powinno być skonsultowana z medykiem. Do najczęstszych przeciwwskazań należą: ciąża i okres laktacji, nowotwory, otwarte rany skóry, zaburzenia krzepliwości krwi i choroby układu krwionośnego.

 

Internetowa hurtownia nici PDO – zamów nici Anchor, Barb i inne rodzaje

 

Nasza hurtownia online umożliwia nie tylko zakup różnych zestawów nici haczykowych PDO, ale też dostęp do szczegółowych informacji na ich temat. Na stronie znajdziesz merytoryczne artykuły poświęcone działaniu nici PDO i przygotowaniom do ich wszczepienia. Każdy z produktów został szczegółowo opisany pod kątem zastosowanej technologii oraz wskazówek dla pacjentów – zarówno do wdrożenia przed, jak i po zabiegu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *