Nie masz energii? To może być niedobór witamin!

Brak energii oraz chęci do działania raz na jakiś czas przytrafia się każdemu z nas. Tłumaczymy to samym sobie szybszym niż kiedykolwiek trybem życia, stresem, który dopada nas praktycznie z każdej strony czy innymi czynnikami pochodzącymi z zewnątrz. Dodatkowo wszystko to sprawia, że bardzo często zaniedbujemy swoją dietę, nie mamy czasu na aktywność fizyczną czy odpowiednią ilość snu każdej nocy.

Co jednak kiedy jedynie chwilowy brak energii zamienia się w permanentny stan? Wówczas znacznie trudniejsze jest znalezienie przyczyny takiej sytuacji, a ta jest bardzo uciążliwa. Okazuje się natomiast, na co uwagę zwracają specjaliści z Natural Pharmaceuticals, że bardzo często źródło problemu jest tam, gdzie niewielu się go spodziewa, bo w niedoborze witamin. Co w takim razie warto suplementować, żeby odzyskać energię oraz pokonać chroniczne zmęczenie?

Dlaczego właśnie witaminy?

Nie ma najmniejszych wątpliwości co do tego, że tryb życia większości z nas jest naprawdę szybki, a kartki kalendarza zapełnione są wszystkimi obowiązkami do wykonania. Niestety właśnie przez to zaniedbujemy inne, a wciąż bardzo ważne sfery życia. Jedną z nich jest nieodpowiednia dieta. Większość z nas nie tylko nie spożywa posiłków regularnie, ale także je ich zdecydowanie za mało. W końcu rzadko kiedy mamy wystarczającą ilość czasu na przygotowanie co najmniej czterech dań na każdy dzień. Z tego też powodu sięgamy po gotowe, często całkowicie bezwartościowe przekąski. Jak podkreśla Natural Pharmaceuticals, tylko regularne oraz zróżnicowane jedzenie jest w stanie zapewnić naszym organizmom optymalne funkcjonowanie. Bez tego nie dostarczamy odpowiedniej ilości witamin oraz innych składników odżywczych, przez co powstają groźne dla zdrowia niedobory często objawiające się właśnie długotrwałym zmęczeniem, na które nie pomaga nawet sen.

Jakie witaminy wybierać?

Jeżeli zmagasz się z nieustannym brakiem energii i podejrzewasz, że powodem takiego stanu rzeczy je brak odpowiedniej ilości witamin, warto przeanalizować swój jadłospis. Sprawdź, co jesz najczęściej i jakich składników tym samym dostarczasz organizmowi, a co rzadko lub niemalże w ogóle nie pojawia się w twojej diecie. Oczywiście należy także wziąć pod uwagę, jak duże są posiłki, ponieważ może się okazać, że to właśnie zbyt małe porcje są powodem braków witamin. Według Natural Pharmaceuticals, wśród nich ciągłym zmęczeniem mogą ujawniać się niedobory witaminy C, D oraz tych z grupy B. Niewiele osób wie, że pierwsza z nich odpowiada nie tylko za poprawę odporności, ale jest także doskonałym antyoksydantem. Przez to, jeżeli jest w odpowiedniej ilości, zmniejsza senność. Z kolei witamina D, z której brakami zmaga się niemalże całe społeczeństwo, pomaga zwiększyć zasoby energii. Braki witamin z grupy B, czyli B1, B2, B3, B5, B6 oraz B12, bardzo często objawiają się nie tylko dużym zmęczeniem, ale także poczuciem osłabienia czy częstym rozdrażnieniem.

Gdzie ich szukać?

Chcąc uzupełnić braki kolejnych witamin, a tym samym dodać sobie energii, której tak bardzo potrzebujemy, należy przede wszystkim zmienić swoją dietę. Podstawą jest jedzenie odpowiedniej ilości posiłków każdego dnia oraz wprowadzenie do nich produktów z dużą zawartością składników odżywczych, których możemy mieć zbyt mało. Dużą zawartość witaminy C zauważa się przede wszystkim w czarnej porzeczce, jednak można znaleźć ją również w cytrusach, kapuście, a nawet pomidorach. O uzupełnienie niedoboru witaminy D jest niestety znacznie trudniej, ponieważ jej głównym źródłem jest słońce. W jedzeniu znajdziemy ją przede wszystkim w tłustych rybach, na przykład łososiu. Witaminy B to przede wszystkim strączki, wszelkie produkty pełnoziarniste, ale także orzechy, cytrusy oraz niektóre mięsa. W przypadku niedoborów warto wesprzeć odpowiednią dietę poprzez regularne przyjmowanie suplementów. Wówczas niezbędne jest wybranie takich, które pochodzą od zaufanego i sprawnego producenta, którym jest między innymi Natural Pharmaceuticals.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *