Nie wiem czy go kocham – 10 sygnałów, które mogą o tym świadczyć

Kiedy związek przechodzi kryzys i coraz częściej brakuje płaszczyzny porozumienia, to kobiety zadają sobie pytanie jak poznać, że już go nie kocham? Czy są takie sygnały, które pomagają w odnajdywaniu odpowiedzi na to pytanie? Niewykluczone, że jest to kryzys, który można zażegnać. Jeżeli jednak czujesz, że w twoim związku nie ma już miejsca na motyle w brzuchu, to zapraszam do lektury poniższego artykułu.

Nie wiesz czy go kochasz? 10 sygnałów

Bez względu na to czy rozważamy temat wieloletnich związków czy młodych par, to dylemat – nie wiem czy go kocham – może pojawić się wszędzie. Temat emocji, w tym miłości nigdy nie jest łatwy do wyjaśnienia. Po długim czasie trwania związku trudno jest odróżnić przyzwyczajenie od prawdziwego uczucia. Co zrobić, gdy już związek nie cieszy cię tak jak dawniej? Jakie sygnały dadzą odpowiedź na pytanie kocham czy nie? Wybraliśmy 10 wyznaczników, które pomogą zdać sobie sprawę z tego, czy uczucie jeszcze jest w tobie, czy miłość po prostu się kończy.

Denerwuje cię jego zachowanie

Sama nie wiesz od kiedy zaczęło ci przeszkadzać, że twój partner mlaska przy jedzeniu. O ubraniach porozrzucanych w całym domu już nie masz siły dyskutować. Drażni cię jego zachowanie i co dziwne wydaje ci się, że wcześniej partner tak się nie zachowywał. Tak właśnie działa miłość, że nie dostrzegamy pewnych zachowań lub je bagatelizujemy. Coraz częściej zadajesz sobie pytanie nie wiem czy go kocham? Czy słusznie? Niewykluczone, że to opadły różowe okulary i dopiero teraz widzisz swojego faceta takim jaki jest.

Unikasz zbliżenia

Pamiętasz początek znajomości jak nie wychodziliście z łóżka? A jak teraz to wygląda? Nie masz ochoty na zbliżenie i nie czujesz w sobie ochoty na to. Nie lekceważ tego sygnału, ponieważ może umknąć ci moment, który jeszcze dawał możliwość odbudowania relacji. Zastanów się czy twoja niechęć do seksu wynika z braku ochoty na seks z partnerem czy nie czujesz energii do zbliżenia z kimkolwiek.

Nie czujesz się zazdrosna

Nie wzbudza już w tobie zazdrości, ani złości sama myśl, że twój partner mógł być z kimś innym. Zapomniałaś zupełnie co to zazdrość o swojego mężczyznę, a twoje emocje szaleją wokół stwierdzenia chyba już go nie kocham. Powoli staje ci się obojętne czy jest przy tobie czy nie.

Nie mówisz kocham

Zastanów się, kiedy ostatnio mówiłaś kocham cię? Czy nie daje ci do myślenia, że od dawna nie używałaś tego zwrotu? Na samą myśl o tym, żeby wyznać miłość dostajesz gęsiej skórki i z pewnością nie są ci w głowie takie bzdury.

Nie widzisz wspólnych planów

Już nie rozmyślasz i nie planujesz przyszłości z partnerem. Podczas przeglądania oferty wakacyjnej nawet nie bierzesz pod uwagę wspólnego wyjazdu. Zamiast cieszyć się wspólnym wyjazdem, to chcesz od partnera odpocząć, a szczęście przynosi ci pobyt w samotności lub z przyjaciółkami. Niewykluczone, że jest to moment na poszukanie odpowiedzi na pytanie nie wiem czy go kocham?

Brak kontaktu i rozmów

Prawdopodobnie nie możesz sobie przypomnieć, kiedy ostatnio pisaliście do siebie płomienne wiadomości. Rozmowy telefoniczne także nie są elementem codzienności. Właściwie, to już ze sobą nie rozmawiacie i nawet nie dążysz do prowadzenia dialogu.

Nie podoba ci się

Kiedyś ukochany brzuszek czy męski zarost był dla ciebie powodem do ochów i achów, a od dłuższego czasu nie masz ochoty na czułości, czy pocałunki. Widzisz, że fizycznie partner nie odpowiada ci, a nawet drążni cię jego aparycja.

Nie starasz się

Niewykluczone jest, że nie chce ci się starać. Już nie dbasz o makijaż, fryzurę. Nie obchodzi cię zbytnio czy zobaczy cię bez makijażu, czy nie. Zapomniałaś o romantycznej kolacji czy wyjściu do kina, nie jest ci w głowie. We wspólnym gospodarstwie domowym wykonujesz tylko konieczne czynności, ponieważ masz wrażenie, że jesteście już bardzo oddaleni od siebie. Właściwie nie chce ci się starać i czujesz jakbyś mieszkała z lokatorem pod jednym dachem.

Poczucie braku

Jak poznać, że już go nie kocham? Z pewnością będzie ci towarzyszyło poczucie braku i pustki w związku. Czujesz instynktownie, że coś się już skończyło. Jest to tak subtelne odczucie, że czasem trudno w słowach ująć czego tak naprawdę ci brakuje. Czy znasz to uczucie?

Relacja przyjacielska

Właściwie, gdy tak przyglądasz się waszej relacji, to stwierdzasz, że uczucie miłości, jakie znałaś, zmieniło się na przyjaźń. Czy taką metamorfozę przechodzą uczucia w trakcie związku? Czy dręczy cię myśl – nie wiem czy kocham? Nie ma nic złego w tym, że twój partner jest twoim przyjacielem. Warto zastanowić się, czy nadal jesteście dla siebie atrakcyjni jako partnerzy?

Z upływem czasu związki zmieniają się, natężenie uczuć również przechodzi różne fazy. 10 sygnałów podsumowanych przez naszą redakcję, które mogą świadczyć o stwierdzeniu – już go nie kocham, jeszcze nie przesądzają o niczym. Zaangażowanie w budowanie związku i przede wszystkim szczera rozmowa muszą angażować do działanie obie strony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *