Niezbędnik ćwiczącego: odblaski!

Sport na świeżym powietrzu to nie tylko zdrowa porcja ruchu, ale także przyjemność. Poprawia samopoczucie, dotlenia organizm i dostarcza naturalną porcję witaminy D. Serdecznie polecamy, aby wraz z nadejściem cieplejszych dni rozpocząć treningi na zewnątrz. Oto 5 sprawdzonych rad dla osób uprawiających sport na świeżym powietrzu. 

Jak przenieść się z klubu fitness na łono natury?

Jeśli dotychczas byliście zwolennikami siłowni, ośrodków sportowych i sal gimnastycznych – wiosna to idealna pora na przeniesienie treningów na świeże powietrze. Przyroda budzi się do życia, więc każdy kolejny trening pozwala na obserwowanie rozkwitu drzew i kwiatów, a jak wiadomo zieleń koi nasze zmysły. Zatem trening na zewnątrz przynosi ulgę nie tylko naszym mięśniom i stawom, ale też myślom. Nie bez powodu, zaprawieni biegacze mówią, że dobry trening to taki, który porządkuje głowę. 

Odpowiedni strój

Decydując się na ćwiczenia na świeżym powietrzu, zmniejsza się Wasza torba treningowa. Już nie musicie pamiętać o zabraniu z domu butów na zmianę, ręcznika i stroju na siłownie, ponieważ w stroju do ćwiczeń wychodzicie z domu! Ręcznik zamieniacie na wygodną frotkę lub opaskę na rękę – aby poprawić swoją widoczność po zmroku, możecie dopiąć do niej lekką zawieszkę z odblaski24.com.pl. Karnetu wstępu do parku lub lasu też nie potrzebujecie, więc po przebraniu się w strój do treningu, tak naprawdę jesteście gotowi do ćwiczeń. 

Niezbędne akcesoria

Jeśli lubicie mierzyć czas, dystans i spalone kalorie, możecie zaopatrzyć się w sportowy zegarek. Ale możecie też trenować ze swoim telefonem – wystarczy, że ściągniecie odpowiednią aplikację. Dla bezpieczeństwa, telefon warto schować w sportową nerkę zapinaną wokół pasa – po pierwsze, minimalizujecie ryzyko, że telefon wyślizgnie się Wam z ręki, a po drugie, nerka nie krępuje Waszych ruchów. Zmieści się także klucze i chusteczki higieniczne. Będzie wygodna także w czasie jazdy na rowerze czy rolkach. Do listy akcesoriów niezbędnych do uprawiania sportów na zewnątrz warto także dodać odblaski, które pozwolą Wam być zawsze widocznym. Odblaski możecie przykleić do koszulki, przypiąć do nerki, zawiesić na kierownicy lub ramie roweru czy też przyczepić do zapięć rolek. Mnogość wzorów pozwoli Wam dobrać najlepsze rozwiązanie. 

Bądź widoczny 

Są tacy, którzy uprawiają sport rano, po południu, lub wieczorem. Niezależnie od pory dnia, dla własnego spokoju i bezpieczeństwa, warto stosować odblaski. Ciekawym rozwiązaniem są szelki do biegania z odblaski24.com.pl, które będą także idealne do jazdy na rowerze lub rolkach – nie krępują ruchów i nie wpływają na jakość treningu. Dzięki nim będziecie widoczni dla kierowców i innych fanów sportu na świeżym powietrzu już z dużej odległości. Dedykowana dla osób aktywnych odzież odblaskowa pozwala na spersonalizowanie jej do własnych potrzeb – można na niej nadrukować swój sportowy pseudonim, numer drużyny lub wybrany motyw. To takie mrugnięcie okiem do zwykłych koszulek.

Regularność treningów

Trening na świeżym powietrzu pozwala także na odbywanie treningów o dowolnej porze. Można biegać zawsze o tej samej godzinie, niezależnie od pogody – trzeba jednak mieć dużo samozaparcia. Aktywność sportowa na łonie natury pozwala na przesuwanie treningów pod własne preferencje – jeśli w zwyczajowej porze ćwiczeń mamy spotkanie, pogoda nam nie odpowiada, lub po prostu nie mamy ochotę, możemy bez przeszkód przenieść trening. I nie przepada nam wejściówka! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *