O czym rozmawiać na pierwszej randce? 8 tematów

Pierwsze spotkanie przynosi wiele niepokoju i dylematów, dlatego warto przygotować się do pierwszej randki. Opracowanie tematów do rozmów pozwoli ci, choć w niewielkim stopniu opanować stres. Może w ten sposób unikniesz relacji z osobą zarozumiałą i oszczędzisz sobie pytań, czy narcyz może być wierny. Przygotowaliśmy 8 tematów, które pozwolą ci uniknąć między innymi krępującego milczenia na pierwszej randce.

Pierwsza randka – jakie tematy do rozmowy?

Bez wątpienia rozmowy na pierwszej randce powinny przebiegać na zasadzie zaangażowania dwóch stron. Jeżeli jest to akcentowanie tylko swojej osoby, to istnieje ryzyko bycia postrzeganym jako osoba narcystyczna. Z pewnością drugiej stronie zaświeci się lampka ostrzegawcza czy narcyz zdradza. Aby pierwsza randka przebiegała w przyjaznej atmosferze, to wybierz jeden lub kilka z proponowanych tematów. Postaraj się, aby zaangażowanie w dialog było obopólne, nie tylko jednostronne.

8 tematów do rozmowy na pierwszej randce

 1. Hobby

Osobiste zainteresowania to dobry sposób na rozpoczęcie rozmowy. Może okazać się, że więcej was łączy niż przypuszczaliście na samym początku znajomości. Tak naprawdę jest to temat rzeka.

 1. Filmy i seriale

Ostatni hity wyświetlane w kinie czy klasyki filmowe, to również doskonały pomysł na podjęcie rozmowy podczas pierwszej randki. Mnóstwo tematów około filmowych zapewni dłuższą rozmowę. Ulubiony aktor, aktorka, kreacje filmowe, ulubione sceny – tak naprawdę tematów można znaleźć mnóstwo.

 1. Podróże i kuchnia

Jeżeli podczas pierwszej randki zamówiliście posiłek, to może nadarzyć się okazja do rozpoczęcia rozmowy na temat kulinariów oraz podróży. Gdzie zjadłeś/aś najlepszą potrawę? Co powiesz o słodyczach z różnych zakątków świata? Lubisz owoce morza? Co cię zaskoczyło? Sprytnie temat potrawa możesz powiązać z podróżami i odwiedzanymi miejscami. Nie trzeba wyjeżdżać na drugi koniec świta, żeby znaleźć temat do rozmów o podróżach. Podobnych wrażeń dostarczają wyjazdy w Bieszczady na Mazury czy do zoo albo parku rozrywki.

 1. Muzyka

Muzyka towarzyszy nam nieustannie. To ona umila nam czas na zakupach oraz w podróży, a gwiazdy muzyki stają się obiektem do obserwowania.

 1. Zwierzęta

Czy masz pupila w domu? Jeżeli tak, to koniecznie pochwal się nim. Nic tak nie rozczula, jak widok pieska czy kotka. Może jesteś posiadaczem małego gryzonia? Temat zwierząt jest bardzo obecny i szeroko komentowany w social mediach, dlatego będzie to strzał w dziesiątkę wśród tematów do rozmów na pierwszej randce.

 1. Marzenia

Tym, co sprawia, że życie ma sens – są marzenia. Rozmowa o nich przynosi rozpromienioną twarz i ożywione oczy. Te najbardziej skryte pragnienia z pewnością nie będą ujawnione na pierwszej randce, na to musisz zyskać zaufanie drugiej osoby.

 1. Praca i wykształcenie

Większość poradników zaleca unikanie tematów związanych z pracą. Właściwie to tam spędzamy 30% swojego czasu i dlaczego nie miałby to być również temat do rozmów. Zdarza się, że wykonywana praca jest także hobby, o którym można rozprawiać godzinami.

 1. Spontaniczna rozmowa

Jeżeli rozmowa między wami przypomina swobodny przepływ potocznie zwanym flow, to zdaj się na naturalnie pojawiające się tematy. Możesz wykorzystać zabawne historie, anegdoty z dnia codziennego. Nic tak nie zbliża ludzi tak, jak wspólny śmiech.

O czym nie rozmawiać na pierwszej randce?

We wcześniejszym akapicie przybliżyliśmy tematy, które poruszyć na randce. Teraz przyszła kolej na te zagadnienia, które lepiej w rozmowie omijać. Nie wykluczone, że pojawią się w rozmowach, ale na późniejszym etapie znajomości.

Tych tematów unikaj na pierwszej randce:

 1. Choroby – nawet jeżeli zmagasz się z określonym schorzeniem, to nie jest dobry temat do rozmów zwłaszcza na pierwszej randce. Może wprowadzić nastrój smutku, a chyba nie o to chodzi najpierwszej randce 🙂
 2. Nie narzekaj – pomimo, że narzekanie jest uważane za naszą cechę narodową, to jednak na randce unikaj go, ponieważ może obniżyć atmosferę spotkania.
 3. Nie plotkuj – paplanie o znajomych bliższych i dalszych nie będzie świadczyło o tobie, dlatego wystrzegaj się plotkowania.
 4. Dzieci i małżeństwo – za niestosowne mogą być uznane pytanie, czy chcesz mieć dzieci, czy chcesz wyjść za mąż. Na takie wyznania przyjdzie jeszcze czas, ale nie na pierwszej randce.
 5. Ilu miałaś partnerów – poprzednie związki nie powinny mieć wpływu na tworzące się relacje. Temat wcześniejszych partnerów może być zbyt intymny do poruszania na początku znajomości.
 6. Jak zerwałaś z poprzednim – po co wracać do przeszłości! Związki kończą się na stopie przyjacielskiej, jak i we wrogiej atmosferze. Chyba nikt nie chce zgłębiać się na pierwszej randce w tematy typu czy narcyz może być wierny, prawda?
 7. Ile zarabiasz – temat pieniędzy również nie jest zagadnieniem do poruszania na spotkaniu damsko-męskim. Z pewnością obu stronom zależy na tym, aby zrobić dobre wrażenie tym, jakim jest się człowiekiem, a nie zasobnością portfela.

Podczas pierwszych randek zwróć uwagę czy masz coś do powiedzenia, czy twoje zdanie i potrzeby spychane są na plan dalszy.  Dialog polega na wymianie myśli i spostrzeżeń, a gdy rozmówca jest skupiony tylko na sobie, to możesz mieć do czynienia z osobą samolubną. W miarę rozwoju znajomości mogą pojawić się w tobie pytania, czy narcyz zdradza. Istotne jest wypracowanie w sobie poczucia wartości oraz pewności siebie, a ignorancja, kontrola w relacjach to sprawy, których nie możesz bagatelizować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *