Odzież używana – własny second hand

Ciucholandy od kilkudziesięciu lat cieszą się niebywałą popularnością. Niektórzy je kochają, ale i dla wielu są przejawem biedy wśród społeczeństwa. No bo kto się ubiera w tego typu sklepach ? A mianowicie biedna część społeczeństwa- tak twierdzą niektórzy.

Prawda jest jednak nieco inna. Second handy zyskały popularność nie tylko w naszym kraju, ale też w krajach rozwiniętych, gdzie społeczeństwo jest bardziej zamożne, a pomimo to kupuje w tego typu sklepach. Dlatego ta branża ma przyszłość, prężnie się rozwija i przekonuje do siebie coraz więcej potencjalnych konsumentów.

Co je wyróżnia

Sieci markowych sklepów z galanterią odzieżową i butami oferują typowe szablonowe wzory i to w dość wysokiej cenie. Natomiast jeżeli chcesz znaleźć coś oryginalnego i ekskluzywnego w dobrym gatunku to musisz albo bardzo drogo zapłacić, albo poszukać tego w ciucholandzie. Właśnie to wyróżnia second-handy od typowych sklepów w galeriach handlowych. Zaglądając do typowej sieciówki w centrum handlowym, na wieszakach widzisz wzory tych samych ubrań. Natomiast w second-handach jest inaczej. Każdy z nich ma towary oryginalne i niepowtarzalne. Dlatego cieszą się dużym powodzeniem na całym świecie.

Ponadto nie stanowią dla siebie konkurencji, ponieważ każdy z nich ma swoją indywidualną ofertę, przyciągającą do siebie klienta. Dla poszukiwaczy czegoś nieszablonowego ciucholand jest idealnym rozwiązaniem. Dlatego ubierają się w nich nie tylko osoby o niskich dochodach, ale też znane postacie ze świata mediów. Dla tych drugich to prawdziwa gratka, aby zabłysnąć przed kamerami w czymś nietuzinkowym.

Jak rozpocząć swoją przygodę z własnym second-handem

Założenie sklepu to nie jest problem, o ile masz na to środki finansowe. Sklepy stacjonarne to koszt wynajmu, zakupu towaru, a przy okazji potrzebę założenia własnej działalności i płacenia świadczeń od samego początku. Jednym słowem to kosztowna impreza dla początkującego.

Drugim rozwiązaniem jest sklep internetowy, który możesz na początku prowadzić na niewielką skalę, zanim zorientujesz się na rynku oraz znajdziesz dobrego i uczciwego dostawcę. Zasada tego rynku brzmi lepiej wtopić mniej niż wejść z rozmachem i wydać setki tysięcy, nie mając przy tym żadnej wiedzy.

Gdzie szukać dostawcy

Klienci cenią sobie second-handy za towary dobrej jakości i niepowtarzalne. Obecnie szmaty za 5 zł/kg wyciągnięte z wielkich worów i wyrzucone na ladę odchodzą już pomału do lamusa.

Współczesne ciucholandy zamieniają się już w bardziej eleganckie i luksusowe butiki, w których wyprasowane i pachnące ubrania wiszą na wieszakach, a nie śmierdzące, zwinięte i pogięte pławią się w koszykach. Klientela staje się wymagająca, a nam zależy, aby przyciągnąć do siebie ludzi, ceniących sobie dobry smak.

Dlatego postaw na towar wysokiej klasy i w dobrym gatunku, który przeciągnie do ciebie odpowiednich klientów. Doskonałym rozwiązaniem jest wysokiej jakości odzież używana z Włoch. Dlaczego ? Widziałam szmateksy szwajcarskie, holenderskie, angielskie i odzież sprowadzaną z Niemiec. W towarach tych na pewno znajdziesz coś eleganckiego lub ekstrawaganckiego, ale musisz się dobrze na szukać. Gdyż społeczeństwo krajów Europy Zachodniej za bardzo nie lubuje się w ciekawych wzorach.

Natomiast Włosi słyną z dobrego smaku i gustu. Tam moda jest na wysokim poziomie w porównaniu do Holandii, Niemiec lub Anglii. Wielu włoskich projektantów i kreatorów mody dyktuje trendy modowe w świecie. Dlatego wybierając hurtownię, oferującą używaną odzież z Włoch, możesz swoim klientom zaproponować coś ekstra. Ważnym aspektem jest wybór dostawcy, który ma wiedzę i wieloletnie doświadczenie na rynku.

Firma Usati jest największym w Polsce importerem odzieży używanej z Włoch. Sprowadza do Polski towar najlepszej jakości sortowany, jak i niesortowany. Firma ma wieloletnie doświadczenie z włoskimi partnerami, oferując towar z najwyższej półki po atrakcyjnej cenie. To daje im przewagę w negocjacjach cenowych ze swoimi włoskimi kontrahentami i ustalanie indywidualnych warunków i dostaw. Dzięki temu masz pewność, że otrzymujesz wysokiej jakości towar po niskiej cenie. Dlatego zakładając sklep z odzieżą używaną z Włoch, wybierz firmę Usati.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *