Ogólne wykorzystanie mieszanek ziołowych w kontekście zdrowia

Zioła są znanym remedium leczniczym od tysięcy lat. Dopóki nie pojawiły się leki farmakologiczne, ludzie tylko ziołami leczyli wszelkie choroby i dolegliwości. Jednak pomimo tak obecnie rozwiniętej medycyny konwencjonalnej, wiedza o ziołolecznictwie i leczeniu darami natury nie słabnie, a wręcz wraca ponownie do łask.

Tam, gdzie medycyna jest bezsilna matka natura śpieszy z pomocą

Naturoterapia, czyli medycyna naturalna opiera się na doświadczeniu i wiedzy naszych przodków, przekazywanej z pokolenie na pokolenie. Każda społeczność czy plemię posiadało swojego znachora lub zielarza, który to sporządzał mikstury z ziół i podawał chorym. Na daną chorobę lub dolegliwość od razu miał gotową receptę zielarską, która przynosiła ulgę i leczyła stany zapalne, zwyrodnienia, rany czy poważniejsze choroby. Generalnie usuwała skutki, a nie zaleczała.

Zielarze, znachorzy oraz zakonnicy pilnie strzegli tajemnic swoich wywarów, stąd też wśród lokalnej społeczności cieszyli się najwyższym zaufaniem i szacunkiem. Z tego wynika, że ta metoda leczenia była bardzo cenna i skuteczna, a tym samym przynosiła efekty, bo nic tak nie jest ważne w życiu dla człowieka, jak jego zdrowie.

Czy można samemu leczyć się ziołami

Obecnie ziołolecznictwo już nie jest tajemnicą, a wiedza na temat leczenia ziołami jest powszechnie i łatwo dostępna dla każdego. Zatem wydawałoby się, że wystarczy sięgnąć po jakikolwiek poradnik zielarski i przygotować sobie mieszankę na przykład na chorą wątrobę. Nic bardziej mylnego.
Otóż wśród ziół jest wiele gatunków trujących lub szkodliwych dla naszego zdrowia. Zioła też należy zbierać o konkretnej porze dnia i roku oraz odpowiednio suszyć i przechowywać. Mieszanki też trzeba umieć sporządzać, a dzięki jednemu poradnikowi tej wiedzy tak nie zgłębimy. Ale jest dużo prostsze rozwiązanie, które pozwoli nam zastosować medycynę naturalną w domu, a mianowicie gotowe i sporządzone już mieszanki ziołowe, dedykowane konkretnym chorobom i niedyspozycjom.

Gdzie kupować mieszanki ziołowe

Na rynku jest wielu producentów ziół, którzy oferują już gotowe mieszanki na konkretne schorzenia. Niemniej jednak trudno sprawdzić jakość procesu produkcyjnego samych mieszanek oraz skuteczności samych ziół. W obecnie bardzo skażonym środowisku nawet rośliny lecznicze tracą swoje własności, a czasem, zamiast pomóc mogą zaszkodzić. Dlatego warto wybierać producentów przestrzegających zasad sporządzania receptur zgodnie ze sztuką oraz sprowadzających rośliny lecznicze z ekologicznych i sprawdzonych upraw lub tych rosnących naturalnie w dzikim ekosystemie.

Taką firmą jest Organis, która m.in. jest członkiem ogólnopolskiego stowarzyszenia przetwórców i producentów produktów ekologicznych Polska Ekologia. Co w dużej mierze świadczy, iż produkty ziołowe dostępne w sklepie Organis są z komponentów naturalnych ze zdrowych ekologicznie rejonów Polski, uprawianych bez nawozów i sztucznych pestycydów.

Ponadto Mieszanki ziołowe firmy Organis są opracowywane przez zielarzy z wieloletnim doświadczeniem. Przy ich układaniu zwraca się szczególną uwagę na jakość produktu oraz jego skuteczność. Wszystkie produkty sprzedawane pod marką firmy są testowane i sprawdzane na ich efektywność i skuteczność. Firma otacza się produktami pochodzenia naturalnego, a dary ziemi traktuje z szacunkiem. Skupia wokół siebie ludzi z pasją i miłością do przyrody i środowiska naturalnego, którzy mogą podzielić się swoją bezcenną wiedzą przodków. Cały czas sprawdza i zgłębia swoją wiedzę na temat naturalnych metod leczenia.

Mottem firmy jest oferowanie produktów, mających służyć wszystkim ludziom i dawać im to, co najlepsze z natury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *