Olejek arganowy w pytaniach i odpowiedziach

Olejek arganowy króluje na rynku kosmetycznym już od długiego czasu, a mimo to wciąż niewiele o nim wiadomo. Oto zebrane w jednym miejscu najważniejsze pytania o olejek arganowy:

1. Co zawiera olejek arganowy?

Olejek arganowy jest w 100% naturalny. W jego skład wchodzi około 100 substancji czynnych, dbających o zdrowie i urodę. Do najważniejszych należą: dobre kwasy tłuszczowe z grupy omega-6 i omega-9, minerały, witamina E, karotenoidy oraz butyrospermol (pielęgnuje skórę podczas i po opalaniu).

2. Jak działa na włosy olejek arganowy?

Olejek arganowy ochrania i upiększa włosy, wzmacnia cebulki, oczyszcza skórę głowy, przyspiesza wzrost włosów i wzmacnia je nie szczędząc im blasku i sprężystości. Olejek arganowy działa zarówno na powierzchni, jak i we wnętrzu włosów, zapewniając im całkowitą regenerację.

3. Czy olej arganowy podrażnia skórę?

Olejek arganowy jest specyfikiem, pozbawionym komedogennych substancji, parabenów i pochodnych ropy naftowej. Czysty i naturalny ma zbawienny wpływ na skórę: łagodzi podrażnienia, działa kojąco, pomaga zwalczyć łupież i trądzik.

4. Do jakich włosów jest olejek arganowy?

Dobre proporcje kwasów tłuszczowych z grupy omega-6 oraz omega-9 sprawiają, że olejek arganowy nadaje się zarówno do włosów średnioporowatych: delikatnych, puszących się, które zaczynają niszczeć (zwłaszcza na końcach), jak i do do zniszczonych, suchych włosów o wysokiej porowatości.

5. Gdzie kupić dobry olejek arganowy?

Olejek arganowy można spotkać już w niemal wszędzie. Najlepszy, (czyli w 100% czysty i nierafinowany) ma dosyć wysoką cenę. Olejek arganowy dobrze jest zestawiać z innymi nierafinowanymi, naturalnymi olejami. Warto sprawdzić, jakie są najlepsze produkty do włosów z olejkiem arganowym.

6. Jak stosować olejek arganowy na włosy?

Olejek arganowy służy do olejowania włosów – nakłada się go na suche lub wilgotne pasma, pamiętając o skórze głowy. Można zostawić go przez całą noc na włosach, lub zmyć po godzinie lub dwóch. Na co dzień olejek arganowy można nakładać na włosy bez spłukiwania (zawsze w niewielkich ilościach).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *