Opalanie natryskowe przed wyjazdem na wakacje

Wyjeżdżasz na wakacje i chcesz zabłysnąć pięknym opalony ciałem ? Wybierasz się do ciepłych krajów i chcesz skórę przygotować na intensywne promieniowanie słoneczne ? Nic prostszego. Poddaj się zabiegowi opalania natryskowego.

Czym jest opalanie natryskowe

Airbrush Taning z angielskiego opalnie natryskowe polega na spryskaniu ciała odpowiednim barwnikiem. Do wykonywania takiego zabiegu używa się mgiełki, której głównym składnikiem jest DHA- bezbarwny cukier (dihydroksyaceton). Preparat ten nie zawiera alkoholu ani parabenów, w związku z tym jest łagodny i bezpieczny dla skóry. Po nałożeniu na skórę bezpośrednio oddziałuje na aminokwasy i delikatnie pobudza melaninę. Efekt opalenizny jest natychmiastowy, tworząc delikatny odcień brązu na skórze, a przy okazji ją nawilża i pielęgnuje. Zabieg ten wykonywany jest w profesjonalnych salonach, takich jak opalanie natryskowe Wrocław.

Jak przygotować ciało do zabiegu

Przynajmniej dobę przed zabiegiem należy wydepilować te miejsca na ciele, które mają być poddane zabiegowi opalania natryskowego. Skóra musi mieć czas na regeneracji po depilacji. Przy tym po depilacji nie należy nawilżać ciała kremami czy balsamami. Przed samą wizytą nie wolno używać perfum ani antyperspirantów. Efekty będą najlepiej widoczne, kiedy skóra będzie sucha.

Po zabiegu nie wolno się kąpać przez kilka godzin. Po upływie kilku godzin należy ciało umyć delikatnie płynem lub mydłem, bez gąbki. Po opalaniu natryskowym natomiast należy regularnie nawilżać skórę, wtedy opalenizna będzie się długo utrzymywała. Dla długotrwałego efektu należy również unikać sauny, kąpieli w chlorowanej wodzie, jaccuzi oraz peelingu i mocnego pocierania naskórka.

Zalety opalania natryskowego

To idealny zabieg dla osób o jasnej karnacji skóry, szczególnie narażonej na promieniowanie UV. Jego główną zaletą jest to, że nie narażamy naszej skóry na promieniowanie ultrafioletowe, które ma miejsce podczas opalania na słońcu czy w solarium. Promieniowanie ultrafioletowe działa na nasz naskórek niczym promienie lasera, który broniąc się, wytwarza melaninę. Jeżeli nie ma jej za dużo to wtedy mamy efekt poparzenia skórnego, co najczęściej występuje u osób z jasną karnacją skóry. 

Podczas procesu opalania natryskowego skóra delikatnie się przyciemnia, naturalnym odcieniem brązu. Przy tym nie występują żadne alergie skórne ani i inne konsekwencje długiego opalania się na słońcu czy solarium. Zabieg jest na tyle bezpieczny, że polecany jest również kobietom w ciąży, które w swoim stanie szczególnie powinny uważać na słońce.

Opalanie natryskowe jest polecane osobom wybierającym się na wakacje np. w ciepłe kraje, gdzie będą narażone na ekspozycję słońca. To naturalna metoda przygotowania naszego ciała na letnie ciepłe dni, która daje natychmiastowe długotrwałe efekty, zdecydowanie korzystniejsze dla naszej skóry niż solarium. Jeżeli chcemy utrwalić naszą opaleniznę po lecie, to też jest doskonała metoda na zachowanie odcienia bursztynowego brązu przez jesień, zimę aż do wiosny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *