Accent Prime i kriolipoliza Clatuu Alpha – nowoczesne technologie wspomagające odchudzanie.

Wiele osób nie jest w pełni zadowolonych ze swojej sylwetki. Wówczas – poza dietą i ćwiczeniami – warto zdecydować się na profesjonalne zabiegi wspomagające modelowanie sylwetki. Jednymi z najbardziej polecanych zabiegów są całkowicie nieinwazyjne procedury, pozwalające na ujędrnienie skóry i zmniejszenie obwodów ciała. Przykładem takich procedur są Accent Prime oraz kriolipoliza Clatuu Alpha. O zasadę działania tych zabiegów oraz możliwe do uzyskania efekty zapytam eksperta kosmetologa w klinie Neonia w Krakowie Inge Pogłódek.

– Zabiegi poprawiające wygląd sylwetki cieszą się z roku na rok coraz większym powodzeniem. Kiedyś wyszczuplanie możliwe było wyłącznie z użyciem skalpela, a po zabiegu konieczna była długotrwała rekonwalescencja. Obecnie natomiast dostępne są całkowicie nieinwazyjne technologie. Ich zaletą jest brak bólu czy konieczności rekonwalescencji. Ale czy są równie skuteczne?

 

Medycyna estetyczna zmienia się na naszych oczach, oferując najnowocześniejsze technologie w służbie urody. Cechują się one brakiem inwazyjności – nie wymagają przerwania ciągłości skóry czy głębiej położonych tkanek. Nie oznacza to jednak, że są mniej skutecznie niż skalpel, a wręcz przeciwnie. Dzięki wykorzystaniu innowacyjnych rozwiązań, można oddziaływać w precyzyjny sposób na określone tkanki, wywołując w nich pożądany efekt. W przypadku zabiegów modelujących sylwetkę, działanie aparatury koncentruje się na dwóch aspektach. Pierwszym z nich jest zredukowanie ilości tkanki tłuszczowej, a drugim – ujędrnienie skóry. Pozwala to uzyskać doskonały efekt, gdyż jednocześnie wyszczuplamy ciało i redukujemy luźną skórę. A sylwetka zyskuje nienaganny wygląd.

 

– Kto jest idealnym kandydatem do takiego nieinwazyjnego konturowania ciała?

 

Zabiegi modelowania sylwetki nie są w stanie zastąpić tradycyjnie rozumianej kuracji odchudzającej, obejmującej stosowanie odpowiedniej diety i aktywności fizycznej. Nie należy zatem spodziewać się, że kilka wizyt w gabinecie medycyny estetycznej pozwoli na zrzucenie wielu kilogramów. Warto pamiętać także o tym, że zabiegi odchudzające nie umożliwiają odchudzania całego ciała. Idealnie sprawdzają się natomiast w redukowaniu miejscowych depozytów tkanki tłuszczowej. Zabiegi modelujące polecam zatem osobom, które chcą wspomóc kurację odchudzającą. To także idealne rozwiązanie dla osób borykających się z kumulacją tkanki tłuszczowej w trudnych do odchudzenia miejscach, np. nad kolanami czy w obrębie ramion lub boczków. Ponadto zabiegi pozwalają pozbyć się wiotkiego, podwójnego podbródka – a to zauważalnie wyszczupla i odmładza twarz.

 

– Jakie zabiegi na ujędrnienie i wyszczuplenie ciała są teraz na topie?

 

Osoby odwiedzające gabinety medycyny estetyczne poszukują takich zabiegów, które nie bolą, nie są inwazyjne, nie wykluczają z codziennej aktywności. I takich zabiegów nie brakuje w ofercie najlepiej wyposażonych gabinetów, dysponujących najnowocześniejszymi technologiami. Ja szczególnie polecam zabiegi Accent Prime oraz kriolipolizy Clatuu Alpha https://neonia.com.pl/endermologia/kriolipoliza/, uzupełnione o kilka sesji endermologii. Accent Prime to bardzo uniwersalny zabieg, który można wykonać w obrębie twarzy i wielu innych lokalizacji na ciele. Łączy on w sobie dwie całkowicie nieinwazyjne technologie. Mowa o zimnych i ciepłych ultradźwiękach, które skutecznie niszczą komórki tłuszczowe, przyczyniając się do zmniejszenia obwodów ciała, a także radiofrekwencji. Fale radiowe o wysokiej częstotliwości podgrzewają skórę i tkankę podskórną, skracając włókna kolagenowe i zapewniając efekt ujędrnienia i wzmocnienia skóry. Kolejny godny polecenia zabieg modelujący to kriolipoliza – zwłaszcza najnowocześniejsza technologia Clatuu Alpha. Zabieg polega na poddaniu komórek tłuszczowych działaniu niskiej temperatury, co prowadzi do rozpadu adipocytów. Świetnym uzupełnieniem takich zabiegów odchudzających jest endermologia https://neonia.com.pl/endermologia/, czyli drenaż limfatyczny. Pobudzenie krążenia krwi i limfy ułatwia usuwanie kwasów tłuszczowych uwolnionych z rozpadających się adipocytów, ponadto wygładza skórę i zmniejsza widoczność cellulitu.

 

– Jakich efektów można się spodziewać po wizycie w gabinecie medycyny estetycznej?

 

Zabiegi wyszczuplające Accent Prime oraz Clatuu Alpha wyróżniają się wysoką skutecznością. Już jeden zabieg pozwala na zauważalną poprawę sylwetki, przy czy efekt nie będzie zauważalny od razu. Organizm potrzebuje nieco czasu, aby zareagować na procedurę. Najpierw musi dojść do rozpadu komórek tłuszczowych, a następnie odprowadzenia uwolnionych z nich kwasów tłuszczowych do układu limfatycznego. Także przebudowa włókien kolagenowych, a tym samym – struktury skóry wymaga czasu. Efekt zabiegu można ocenić po upływie 2 – 3 miesięcy. Aby zmaksymalizować efekty, można powtórzyć efekt 2 – 3 razy. Ponadto ważne jest przestrzeganie kilku zaleceń pozabiegowych. Warto przyjmować większe objętości płynów, około 2,5 – 3 litrów wody, a także wykonywać wspomniany drenaż limfatyczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *