Operacja powiększenia biustu krok po kroku. Jak wygląda? Dla kogo?

Jakie są procedury, gdy ktoś zdecyduje się na operację powiększenia biustu? Kto będzie odpowiednim kandydatem? Przyjrzymy się temu zabiegowi i odpowiedzmy na nurtujące nas pytania.

 

Która klientka jest dobrą kandydatką na operację?

Panie, które pragną odbyć taki zabieg, muszą spełnić minimalne wymogi kwalifikacji wstępnej. Klientki kwalifikują się, jeżeli:

  • ich oczekiwania są realne i możliwe do wykonania,
  • doktor zakwalifikuje stan ich zdrowia jako zadowalający,
  • piersi pacjentki są znacznie niesymetryczne,
  • stan psychiczny pacjentki jest bardzo dobry,
  • biust jest w pełni rozwinięty,
  • klientka zgłasza, że rozmiar, ustawienie albo kształt biustu jest dla niej dyskomfortem.

Operacja powiększenia biustu krok po kroku

W pierwszej fazie przygotowań pacjentce dla znieczulenia i poprawy komfortu podane są leki znieczulające ją ogólnie. Zwykle znieczulenie to nie jest głębokie. Podawane jest ono, przez wykwalifikowanego anestezjologa. Następnie wykonane są przez chirurga cięcia (najczęściej tuż pod piersią). To sprawia, że ewentualne blizny będą mniej widoczne. Statystycznie też mniejsza jest szansa na powikłania przy tego typu cięciach chirurgicznych. Kolejnym krokiem jest umieszczenie na miejscu implantu silikonowego lub z wypełnieniem z soli fizjologicznej. Istnieją inne wypełnienia, lecz te dwa są najpopularniejsze. Omówmy je pokrótce.

Implanty z solą fizjologiczną mogą mieć różne objętości. W zależności od chęci uzyskania określonego efektu zmieni się objętość tego implantu albo jego umiejscowienie. Piersi tak wypełnione mogą w efekcie stać się stabilniejsze, bardziej kształtne, a pacjentka z pewnością poczuje różnice po wybudzeniu ze znieczulenia ogólnego. W przypadku jakiegokolwiek uszkodzenia implantu efekty uboczne będą o tyle mniejsze, że ciało stopniowo wchłonie sól fizjologiczną. Następnie będzie ona naturalnie wydalona z układu.

Implanty silikonowe to implanty wypełnione elastycznym żelem. Wszczepiony w implancie żel porusza się naturalnie z ruchami ciała i biustu. W przypadku przecieku żel może pozostać nadal w obrębie swojej domyślnej powierzchni. Ewentualnie część z niego wycieknie do powstałej w piersi komory dla implantu. Tak uszkodzony implant silikonowy nie musi spowodować opadnięcia piersi. Zwłaszcza w przypadku tego wypełnienia konieczne są regularne kontrole lekarskie. Lekarz przekaże tak wszelkie aktualne informacje i zalecenia pacjentce. Czasem dla kontroli stosuje się specjalistyczną aparaturę pomiarową. Umożliwia to ocenienie, w jakim stanie znajduje się implant. Firmy tworzące te implanty oferują bardzo szeroką gamę produktów. Więc dodatkowe możliwości wyboru należą do pacjentek.

Umiejscowienie implantu na właściwym miejscu jest bardzo ważnym krokiem. Chirurg musi być bardzo ostrożny. Pomyłka w tym momencie może spowodować poważne powikłania w przyszłości. Często implanty umiejscawia się w swoistej kieszeni tuż pod cienką warstwą mięśni. Oczywiście każda klientka jest inna i to specjaliści podejmą decyzję jak dokładnie wykonać zabieg. Decyzja zależna będzie między innymi od takich czynników jak poziom powiększenia, typ budowy ciała oraz od cennych spostrzeżeń lekarza. Pacjentka już po wybudzeniu może zobaczyć nowe efekty operacji. Odczucie ciągłego naprężenia biustu jest naturalne. Jego wygląd także natychmiast nie będzie przypominał bardziej naturalnych piersi. Z czasem na szczęście operacyjna opuchlizna schodzi podobnie jak blizny. Wtedy klientki widzą, jak operacja ostatecznie wpłynęła na zmianę ich wyglądu.

Jakie są niektóre objawy po operacji?

Poza wcześniej wymienioną sensacją naprężania biustu część pacjentek wspomina o braku czucia w sutkach. Przyczyn tego jest wiele. Innym efektem ubocznym mogą być problemy z karmieniem w przyszłości. Niektóre pacjentki po wielu latach muszą przejść operację ponownie. Często jest to wina niezastosowania się do zaleceń lekarza prowadzącego. Oczywiście błędy w sztuce lekarskiej się zdarzają. Dlatego warto bardzo dokładnie sprawdzić różne kliniki chirurgii plastycznej. Poświęcony na rozszerzone poszukiwania czas nie będzie czasem straconym. Trzeba pamiętać, że zabieg plastyczny tego typu to zawsze jakieś ryzyko dla zdrowia. W internecie jest bardzo dużo opinii klientek, które przeszły już operacje powiększenia biustu. Ich opowieści to cenna lektura, która może wpłynąć na naszą decyzję. Jeszcze lepiej może na nią wpłynąć obejrzenie w internecie, jak wygląda taka operacja. To rozwiązanie dla Pań o mocnych nerwach, ale pacjentka powinna być świadoma swego wyboru.

Źródło: http://www.aestheticmed.com.pl/pl/chirurgia-plastyczna/zabiegi/piersi/powiekszanie-piersi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *