Owalne kontakty – detal podkreślający eleganckie wnętrze

Od kiedy elektryczność trafiła pod strzechy nieodłącznym elementem wystroju stały się niewielkie, praktyczne przyciski. Za ich pomocą można błyskawicznie rozjaśnić nawet najciemniejsze mroki. Wraz z innymi dodatkami kreują nastrój pomieszczeń i służą domownikom na co dzień. Kontakty okrągłe to piękniejsza część instalacji elektrycznej, która funkcjonuje w niewidoczny sposób. 

W jakich wnętrzach okrągłe przyciski będą się prezentować najlepiej?

Wybór elementów wnętrza dokonywany jest na etapie projektowania domu. Zazwyczaj do każdego pomieszczenia w domu kupuje się ten sam zestaw, aby zachować spójność wystroju. Ta zasada obowiązuje także kontakty okrągłe – typ włączników wybrany przez właściciela domu będzie funkcjonował przez długie lata. Ten niewielki detal pokazuje dbałość o szczegóły i podkreśla charakter wnętrza. Okazja do wymiany tych elementów może się powtórzyć dopiero przy generalnym remoncie. Dlatego tak ważne jest dobranie takich dodatków, które nie będą razić w oczy a jednocześnie będą spełniały swoją funkcję. Kontakty okrągłe typu retro to bardzo dobry wybór do pomieszczeń:

  • w stylu postindustrialnym, wyjątkowo dobrze komponują się z fakturą kamieni lub cegłą – w tym wypadku najlepiej sprawdzą się gniazdka z porcelany,
  • w stylu retro naśladującym lata 30. XX wieku lub wczesny PRL – tutaj sprawdzą się zarówno elementy bakelitowe lub z innych materiałów.

Warto pamiętać, że do wnętrza można kupić przede wszystkim modele przykręcane i przesuwane, do których nie trzeba kuć tynków – są instalowane natynkowo.

Dlaczego porcelanowe włączniki sprawdzą się w Twoim domu?

Wiele osób obawia się wybierać kontakty okrągłe z porcelany. Wbrew pozorom jest to doskonały materiał, który stanowi świetną izolację i chroni przed działaniem prądu elektrycznego. Właśnie dlatego stosuje się porcelanę na liniach wysokiego napięcia do montażu przewodów. Poza tym ceramika jest bardzo trwała – dużą zaletą kontaktów okrągłych z tego materiału jest wysoka żywotność i wyjątkowa odporność na działanie wilgoci. Nawet po wielu latach włączniki wyglądają jak nowe. Dobry design łączy się z nowoczesnymi rozwiązaniami – wszystkie elementy od renomowanych producentów spełniają rygorystyczne normy i wymogi bezpieczeństwa. Wśród wielu kontaktów okrągłych na rynku można spotkać różnorodne konstrukcje:

  • rozwiązania jednobiegunowe,
  • elementy dwubiegunowe,
  • włączniki krzyżowe,
  • włączniki dzwonkowe.

Dodatkowo można wybierać kontakty pod względem kolorystycznym. Dzięki temu można zwiększyć możliwości aranżacyjne i nadać wnętrzom pomieszczeń większego uroku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *