Oxybrazja – zabieg peelingujący i odświeżający cerę na wiosnę i lato

Oxybrazja inaczej mikrodermbrazja lub peeling wodno- tlenowym jest zabiegiempielęgnacyjnym całkowicie bezpiecznym. W ostatnich czasach cieszy się dużą popularnością. Wykonywany jest w salonach kosmetycznych przez specjalistów.

Na czym polega Oxybrazja

Oxybrazja rewitalizuje skórę poprzez złuszczenie martwego naskórka. Do wykonania samego zabiegu potrzebne jest specjalistyczne urządzenie. Przed samym zabiegiem należy umyć dokładnie twarz. Następnie kosmetyczka kontroluje stan skóry i na podstawie oględzin dobiera odpowiedni strumień rozproszenia soli fizjologicznej, która jest emitowana pod ciśnieniem sprężonego powietrza.

Przed samym zabiegiem czasem wykonuje się delikatny peeling enzymatyczny, dla zapewnienia większej skuteczności działania. Składniki aktywne podczas procesu mikrodembrazji lepiej są wchłaniane przez skórę. Zabieg trwa około 30 minut. Do 2 godzin po zabiegu możemy odczuwać lekkie pieczenie. Niemniej jednak po kilku dniach skóra jest już całkowicie zregenerowana.

Jakie korzyści wynikają z Oxybrazji

Zabieg Oxybrazji polecany jest osobom, które mają już pierwsze zmarszczki, a ich skóra staje się już mniej elastyczna i jędrna. Dzięki temu zabiegowi zyskują:

– nawilżenie skóry

– złuszczenie zrogowaciałego nakórka

– odżywienie i wygładzenie skóry

– poprawę elastyczności i jędrności skóry

Po pierwszym zabiegu skóra nabiera jędrności i zdrowego wyglądu. Dla najlepszego efektu specjaliści radzą powtarzać zabieg co 3-4 tygodnie. Aby utrzymać zdrową, lśniącą i jasną cerę pij dużo wody, zmywaj dokładnie makijaż z twarzy oraz stosuj dwa razy dziennie krem przeznaczony do twojego rodzaju skóry.

Kiedy unikać Oxybrazji

Zabieg może być stosowany w każdym wieku. Niemniej jednak i tutaj są pewne przeciwskazania. Do nich należą:

– choroby nowotworowe skóry

– trądzik różowaty

– zakażenie grzybiczne, wirusowe lub bakteryjne

– skłonność do powstawania blizn

– zabiegi chirurgiczne – do 2 miesięcy przed planowanym zabiegiem.

Dla kogo?

Zasadniczo zabieg można stosować każda osoba która uznaje, że go potrzebuje chyba, że posiada przeciwwskazania lekarza. To dokonały i skuteczny sposób na poprawę kondycji skory osób w każdym wieku. Zabieg z powodzeniem można polecić również dla mężczyzn. Zabieg może być doskonałym pomysłem na prezent dla naszej drugiej połowy lub siebie samego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *