Piękne, praktyczne i nowoczesne formy kocyków dziecięcych

Rynek rzeczy dedykowanych dla najmłodszych cały czas się rozrasta. Co chwilę pojawiają się nowością, które wprowadzają niemało zamieszania, stając się prawdziwą rewolucją. Tak właśnie było z tkaniną bambusową, która powoli wypiera bawełnę. Ta ostatnia przez wiele lat była uważana za najlepszy wybór dla najmłodszych, jednak współcześnie wiadomo, jak bardzo toksyczna bywa jej „produkcja”.. Alternatywa, a zatem tkanina bambusowa właśnie, jest ekologiczna oraz zdecydowanie bardziej przyjemna dla skóry najmłodszych. Warto dowiedzieć się o niej odrobinę więcej.

Tekstylia dla najmłodszych z tkaniny bambusowej
Co współcześnie można kupić z tkaniny bambusowej? W sprzedaży są między innymi ubranka, pieluszki, otulacze oraz kocyki bambusowe. Po co najczęściej sięgają rodzice? Kocyk bambusowy zdaje się być już klasyką. Bardzo chętnie kupują go nie tylko sami rodzice, ale również osoby, które chcą podarować maluszkowi coś świetnego i jakościowego. To zdecydowanie dobry wybór. Pediatrzy, położna oraz inni specjaliści zajmujący się dziećmi podkreślają, że tkanina bambusowa ma wiele korzystnych właściwości, między innymi wspiera naturalną termoregulację organizmu.

Tkanina bambusowa a termoregulacja organizmu

Rodzicom często wydaje się, że maluszkowi jest za chłodno. W efekcie niejednokrotnie zbyt ciepło ubierają swoje dzieci, prowadząc do przegrzania. Dodatkowo zawsze na spacerze albo po prostu w domu, wtedy gdy maluszek ma drzemkę, nakrywają dziecko kocykiem. Najmłodszym jest za gorąco. Pocą się, co może prowadzić też do tego, że na skórze pojawiają się różnego rodzaju wykwity, potówki, zaczerwienienia. Kocyki wykonane z tkaniny bambusowej wspierają naturalną termoregulację organizmu. Oznacza to, że jeśli nakryje się dziecko właśnie takim kocykiem, nie będzie mu ani zbyt gorąco, ani za chłodno. Ta tkanina oddycha, a zatem ma taką strukturę, że pozwala na przewiew i przepuszczanie powietrza. Dziecko nie poci się, jest mu przyjemnie i sucho. Kocyki bambusowe będą jak znalazł na ciepłe wiosenne i letnie dni, kiedy chcemy czymś okryć maluszka po to, aby chronić jego delikatną skórkę na przykład przed promieniowaniem słonecznym.

Kocyki i otulacze z bambusa

Kolejna niezwykle interesująca właściwości tkaniny bambusowej związana jest z tym, że to materiał naprawdę świetnie wchłaniający wodę. Można zatem stosować rzeczy wykonane z tkaniny bambusowej na przykład do tego, aby wycierać maluszka po kąpieli. W tej roli doskonale sprawdzają się otulacze. Są chłonne, dlatego też wystarczy je dosłownie przyłożyć do skóry dziecka, nie trzeba pocierać, co może doprowadzić do zaczerwienień i podrażnień. To ogromne ułatwienie w pielęgnowaniu niemowlaka. Otulacze i kocyki bambusowe będą jak znalazł dla dzieci ze skórą wrażliwą, skłonną do AZS. Atopowe zapalenie skóry to przypadłość, która dotyczy coraz więcej dzieci. W ich przypadki stosowanie naturalnych i bardzo delikatnych w dotyku tkanin jest ogromnie ważne, szczególnie właśnie podczas pielęgnacji i nocą. Dlatego też otulacze i kocyki bambusowe powinny znaleźć się w wyprawce praktycznie każdego malucha. Tak naprawdę sprawdzą się w każdym domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *