Pij wodę dla zdrowia!

Woda jest czymś niezbędnym w naszym życiu. Bez jedzenia możemy przeżyć bardzo długo, bo podobno nawet do 30 dni, natomiast bez wody zmiany w organizmie mogą pojawiać się już po kilku – kilkunastu godzinach, a po 3 – 5 dniach możemy umrzeć. Warto wiedzieć, na co wpływa woda i dlaczego jest taka ważna.

Za co odpowiada woda?

Ciało człowieka w większości składa się właśnie z wody, dlatego nie dziwmy się, że jest dla nas taka ważna. Jej niedobory bardzo szybko dają się nam we znaki, a niestety wielbłądami nie jesteśmy i nasz organizm nie może jej magazynować.

Woda jest odpowiedzialna za psychiczną i fizyczną działalność naszego organizmu. Między innymi rozpuszcza pokarm i transportuje go po całym organizmie. Gdy jedzenie zostanie przetransportowane, to wchłania pożywienie z jelit i transportuje składniki odżywcze do każdej komórki w naszym ciele. Po całym tym procesie trawiennym pozostają w naszym organizmie różne toksyczne składniki. To właśnie woda, podczas gdy oddajemy mocz i pocimy się, pozwala pozbyć się tych toksyn.

Jest bardzo przydatna w przypadku wysokich temperatur, ponieważ reguluje temperaturę naszego ciała. Odpowiada również za odpowiednie nawilżenie błony śluzowej, stawów i gałki ocznej. Dla odchudzających się natomiast dobrą informacją może być to, że wpływa na spalanie tłuszczu.

A gdy nie ma wody?

Niedobory wody objawiają się nam w postaci różnych dolegliwości, które możemy mylić z chorobami, czy też możemy pomyśleć sobie, że jest to spowodowane zupełnie czymś innym.

Możemy czuć się senni, mieć bóle głowy i czuć utratę sił. Niekoniecznie musi to być zmęczenie, ponieważ to może być po prostu niedobór wody. Już jedna szklanka wody może poprawić nasze samopoczucie.

Skąd wziąć wodę?

Wodę kupujemy po prostu w sklepach. Wtedy możemy kierować się tym, jaką ma ona zawartość minerałów i dostarczać sobie ich poszczególne ilości, w przypadku niedoborów. Niektóre regiony chwalą się tym, że jest u nich bardzo czysta woda w kranach. Jeśli to jest prawda, to warto po prostu pić wodę z kranu.

W przypadku firm, szkół i różnych instytucji jednak to jest niedopuszczalne, aby pracownicy, uczniowie, czy interesanci pili wodę z kranów. Dlatego warto korzystać z usług dostawców wody. Firmą, która dostarcza wodę, jest http://wodaaquavita.pl/. Dostarcza ona również dystrybutory i inne dodatkowe przedmioty i urządzenia. Warto korzystać z takich dostawców, aby mieć stały dostęp do dobrej i pełnej minerałów wody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *