Planując sportową aktywność skorzystaj z usług profesjonalnego trenera

Wejście na trzecie piętro? Po co jest winda. Mały spacer z zakupami? Pojadę autem. Jak dostać się z miejsca A do miejsca B w mieście? Najlepiej tramwajem lub „emkaesem”. Można by pójść wieczorem na spacer, ale można też obejrzeć jakiś serial, posiedzieć w Internecie, czy po prostu wygodnie rozłożyć się na kanapie. Człowiek ma tendencję do tego, by iść „na łatwiznę”. Czasem ciężko stwierdzić, ile genialnych pomysłów, czy sposób na wykonanie jakiejś pracy powstało dzięki ludzkiemu lenistwu. Jednak, czy można powiedzieć, że żyjemy w leniwych czasach? Z pewnością w bardzo wygodnych. Cenimy sobie komfort, poczucie bezpieczeństwa i są to elementy, które zapewniają dobre samopoczucie.

Jednak w opozycji do nich pojawia się także wiele zmartwień dnia codziennego. Stres związany z pracom, domem, dziećmi, gonitwa myśli, napięty terminarz. Gdy jesteśmy „przeładowani” organizm dane nam do zrozumienia, że chyba wzięliśmy za dużo na głowę. Problemy ze snem, spadek motywacji, bierność, która wkrada się do życia i powoduje, że człowiek zależy trochę mniej. A w tym wszystkim natłok bodźców, bóle pleców, zadyszka po spacerze na czwarte piętro.

Walory regularnej aktywności fizycznej

Życie na wysokich obrotach wymaga szczególnej troski o nasz organizm. Z jednej strony bardzo ważna jest zdrowa, zbilansowana dieta, bogata w wartościowe składniki odżywcze. Warto także stosować dodatkową suplementację składników, których ludzkie ciało nie przyswaja wraz z pokarmem. W końcu stąd czerpiemy energię do codziennych aktywności.

Jednak bardzo ważnym elementem zdrowego trybu życia jest także regularna aktywność fizyczna. Może przyjmować różne formy – rozciąganie, trening z obciążeniem, trening wytrzymałościowy, z własnym ciężarem ciała, jak też inne.

To, jaki rodzaj treningu będzie odpowiedni dla danej osoby stanowi kwestię bardzo indywidualną. W końcu pod uwagę trzeba wziąć same cele, czy pobudki, dla których ktoś decyduje się na podejmowanie aktywności fizycznej. Komuś może zależeć na poprawie kondycji, komuś na redukcji wagi, ktoś natomiast chciałby uzyskać „lepszą rzeźbę” czyli skupić się na rozbudowie masy mięśniowej.

Treningi a życie codzienne – co zyskujemy?

Regularny trening pozytywnie wpływa na układ odpornościowy, dzięki czemu człowiek jest po prostu zdrowszy. Nie bez znaczenia są także zalety regularnych ćwiczeń, jeśli chodzi o układ nerwowy. Trening może pomóc w redukcji stresu, czy poprawie nastroju. W czasie ćwiczeń do organizmu uwalnianie są między innymi hormony, które odpowiadają za poczucie szczęścia, a nawet euforię. Trening pozwala także dbać o odpowiednią sylwetkę oraz wagę. Ogólna sprawność fizyczna jest jednym z elementów, który wpływa na pewność siebie, czy poczucie atrakcyjności. Zalet regularnych ćwiczeń jest wiele, jednak jak osiągać zamierzony cel?

Trening pod okiem profesjonalisty

Aby trening był skuteczny, musi być w odpowiedni sposób dopasowany do danej osoby. Co więcej, należy wiedzieć, jak poprawnie wykonywać poszczególne ćwiczenia. Dlatego już na początku treningów bardzo ważne jest, aby wykonywać je w odpowiedni sposób, który nie naraża na kontuzje. Wypracowanie dobrych nawyków przekłada się na rezultaty oraz bezpieczeństwo w trakcie ćwiczeń. Dlatego profesjonaliści z platformy https://znanytrener4u.pl dostosowują plany treningowe indywidualnie pod możliwości danej osoby. Odpowiednia asekuracja w trakcie ćwiczeń jest równie ważna, co motywacja do podejmowania wysiłku.

Jednak w ćwiczeniach nie chodzi o to, aby zmagać się z dużymi ciężarami, czy wykonywać ćwiczenia ponad własną siłę z nadzieją, że przyniesie to efekt. Niezbędna jest cierpliwość, wsparcie, odpowiedni zestaw ćwiczeń, umiejętność ich wykonywania. Dlatego praca z trenerem personalnym, który prowadzi daną osobę przez proces treningowy jest najlepszym rozwiązaniem. Dodatkowo, taka współpraca to dodatkowy element, który pozwala na regularne ćwiczenia, co również stanowi element kluczowy, jeśli chodzi o uzyskanie konkretnego efektu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *