Po czym poznać, że on zdradza? 

W naszym życiu są sprawy, o których na co dzień nie myślimy, ale pragniemy z całych sił, aby nigdy nas nie dotknęły. Jedną z takich spraw jest zdrada, która pozostawia piętno przez wiele lat. 

Zdrady nikt nie planuje, nie przygotowuje się na nią – dlatego poza bólem w sercu i duszy, towarzyszy jej zaskoczenie. Wyróżnia się jednak szereg zachowań, które są pomocne przy stwierdzeniu, że on Cię zdradza. Sprawdź, czy w Twoim związku występują niepokojące syndromy zdradzania.

Zimna i nieufna? Raczej: zdradzona… 

Ten, kto został zdradzony, najczęściej porównuje to wydarzenie do nagłego upadku z dużej wysokości – spadasz i długo nie widzisz nic miękkiego na dole. Nagle okazuje się, że Twoja Miłość Życia, Twój Największy Przyjaciel, Twoja Ostoja Spokoju zrobiła Ci straszną przykrość, która dotyczy całej Ciebie. Cierpisz psychicznie i fizycznie. Zostajesz sama z pytaniami: dlaczego, kiedy, jak, z kim? A może lepiej by było, gdybyś w ogóle się o tym nie dowiedziała? Bo jak teraz poskładać swój świat w całość, zacząć żyć od nowa, jak zacząć się uśmiechać? Wiesz, że już nigdy nikomu nie zaufasz i nigdy przed nikim się nie otworzysz. Zdrada będzie Ci towarzyszyć na każdym kroku – a właściwie jej cień. Będziesz o niej zawsze pamiętać. 

Po czym poznać, że on mnie zdradza?

Zawsze zaczyna się od niby błahego powodu. A to koleżanka pyta, jaką biżuterię kupił Ci tym razem, bo mijała się z nim u jubilera. Albo znajomy pyta, o co się pogniewaliście, bo Twoja Druga Połowa ciągle odmawia wspólnym spotkaniom. I o co mogło chodzić pani z kwiaciarni, kiedy pytała, czy bukiet Ci się podobał, skoro żadnego bukietu ostatnio nie dostałaś?

Nie musisz od razu szukać detektywa ani prosić przyjaciółki o pomoc w śledzeniu. Wystarczy, że będziesz dyskretnie obserwować swojego męża, partnera lub chłopaka. Zastanów się, czy ostatnio wszystko między Wami ok? Czy coś się zmieniło, czy czymś powinnaś się martwić? 

Poniżej znajduje się lista niepokojących sygnałów, które powinny włączyć alarm w Twojej głowie. Alarm zdrady. 

  • Zaczął przykładać większą uwagę do wyglądu. Nie chodzi o to, że po pracach w ogrodzie wziął długi prysznic! Ale czy przed wyjściem do pracy zbyt długo nie kompletuje ubioru? Czy nagle zaczął bardzo dokładnie pastować buty, chociaż od lat robił to tylko, kiedy musiał?
  • Nagle zmienił swoje zwyczaje: wieczorami wychodzi z psem kilka razy dziennie, mimo że Wasz pies jest przyzwyczajony do jednego wieczornego spaceru. Albo wszędzie chodzi z telefonem, co najdziwniejsze – stale ma w nim wyciszony dźwięk. A kiedy jest poza domem i chcesz się do niego dodzwonić, jest to bardzo trudne: albo bez przerwy ma zajęty sygnał, albo po prostu nie odbiera połączeń. 
  • Unika wspólnych wyjść: nie tylko na zakupy, ale także do znajomych i rodziny. Ma dziwne wymówki: nagle dostał migreny, czuje się przeziębiony albo musi przygotować raport do pracy. 
  • Coraz więcej pracuje. W jego przypadku home office nie wchodzi w grę – jest nieodzowny w biurze, w dodatku od bladego świtu do naprawdę późnych godzin wieczornych. Po powrocie bierze prysznic i szybko zasypia. Jeśli już uda Ci się go namówić na wspólny wieczór na kanapie przez TV, ciągle się kreci, jest nieobecny myślami, albo stale zagląda w telefon. 
  • Czepia się. Ale nie tak z nadzieją na czułe przeprosiny, a tak, żebyście się porządnie pokłócili. Czujesz, że ciągle Cię o coś obwinia – mimo że wcześniej nie zwracał na to uwagi. 

Jak mieć pewność, że on zdradził?

Zapytać. Znasz go na tyle dobrze, że szybko się zorientujesz, czy gra na zwłokę, czy jest z Tobą szczery. Wtedy wszystkie powyższe punkty musisz przeanalizować jeszcze raz. Chyba że zobaczysz zdradę na własne oczy. Wtedy masz dwa rozwiązania – albo on znika z Twojego życia, albo Ty chcesz spróbować posklejać Was na nowo. Decyzja należy do Ciebie. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *