Poszukujesz alternatywnych metod na odnalezienie równowagi życiowej?

Medytacja, reiki, kroniki Akaszy czy numerologia: to zagadnienia, które zyskują w ostatnich latach na popularności. Coraz częściej sięgamy po nie stając na rozdrożu życiowych dróg i próbując złapać utraconą równowagę. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Medytacja

Pojęcie medytacji znane jest chyba większości z nas. Samo słowo wywodzi się z łaciny (meditatio) i najogólniej mówiąc oznacza zagłębienie się w myślach. Praktyki medytacyjne stosowane są w niektórych kręgach kulturowych od setek lat. Na szeroką skalę obecne są we wschodnich systemach filozoficznych i religijnych, np. w buddyzmie, taoizmie czy konfucjonizmie. Współcześnie medytacja praktykowana jest coraz częściej w społeczeństwach zachodnich, nierzadko w połączeniu z praktyką jogi czy różnego rodzaju terapiami. Regularna medytacja pozwala oczyścić umysł, zredukować lęk czy też zwiększyć wewnętrzną energię. Medytować może praktycznie każdy, niezależnie od wieku czy ogólnego stanu zdrowia. Wyróżnia się wiele rodzajów medytacji (np.mantry, uważności czy koncentracji), dlatego każdy zainteresowany tym tematem z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Reiki

To enigmatyczne słowo oznacza japoński system uzdrawiania z wykorzystaniem energii życiowej i można zaliczyć go do medycyny niekonwencjonalnej. Opiera się na kilku podstawowych zasadach stworzonych przez jego japońskiego twórcę – Mikao Usui (m.in. zasada „chociaż dziś nie martw się”, „chociaż dziś nie złość się” czy „chociaż dziś pracuj uczciwie”). Podobnie jak w innych wschodnich systemach uzdrawiania (np. w ajurwedzie) w reiki istotne jest holistyczne podejście do ludzkiego zdrowia. Ważne są tutaj zarówno harmonia ciała, umysłu oraz duch, a także synchronizacja człowieka ze światem zewnętrznym. Techniki stosowane w reiki pozwalają zniwelować blokady energetyczne, zredukować poziom stresu i wpłynąć pozytywnie na wiele aspektów życia. Wiedzę z zakresu reiki zdobywa się w drodze tzw. inicjacji, które przebiegają etapowo.

Numerologia – poznaj numer swojej ścieżki życiowej

Kolejną propozycją dla osób, które poszukują alternatywnych sposobów na odnalezienie równowagi życiowej mogą być narzędzia numerologiczne. Numerologia to fascynująca dziedzina z pogranicza magii, ezoteryki czy psychologii, która wykorzystuje liczby oraz ich symboliczne i ukryte znaczenia do poznania i zrozumienia indywidualnej ścieżki życiowej człowieka. Analiza portretu numerologicznego, który tworzy się między innymi w oparciu o datę urodzenia – może okazać się pomocna w odnalezieniu odpowiedzi na wiele pytań dotyczących zarówno naszego życia prywatnego, jak i zawodowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *