Powiększanie ust – czy warto poddać się zabiegowi?

Powiększanie ust to zabieg, który szybko zyskał na popularności. Choć najpierw korzystały z niego głównie osoby znane z ekranów telewizyjnych i tabloidów, to teraz jest on procedurą kosmetyczną dostępną dla każdego. Stosują go zarówno dojrzałe kobiety, jak i dziewczyny, które uważają, że naturalna wielkość ich ust pozostawia wiele do życzenia. Czy jednak warto powiększać usta w każdym przypadku?

Tu trzeba odwołać się do rozsądku i obiektywnej oceny wyglądu. Dla osób, których usta są zdecydowanie wąskie, a czasem ich niemal nie widać, zabieg ich powiększenia jest prawdziwym wybawieniem. Umożliwia on poprawę wyglądu twarzy, a często także pozbycie się kompleksów. W takiej sytuacji na pewno warto zainteresować się możliwościami wykonania zabiegu powiększenia ust. Jednak panie, których usta nie odbiegają zasadniczo od normy, powinny bardzo uważać, jako że zbyt mocne powiększenie warg może wyglądać wręcz groteskowo, co z pewnością zaszkodzi ogólnemu wizerunkowi.

Prawidłowo wykonany zabieg pozwala uniknąć groteskowego wyglądu

Jeśli usta rzeczywiście wymagają powiększenia, do takiego efektu w zasadzie nie dochodzi. Jeśli natomiast zabieg jest raczej podyktowany aktualną modą, to nienaturalne efekty uzyskuje się na skutek wprowadzenia nadmiernej ilości preparatu stanowiącego wypełniacz. Tu należy podkreślić ogromną rolę lekarza, który wykonuje zabieg. To on decyduje o optymalnej ilości preparatu.

Dobrze wykonany zabieg właściwie modeluje usta, podkreśla ich naturalny wygląd. Podawane preparaty ujędrniają usta, poprawiają ich elastyczność i wyraźne je odmładzają. Dzięki zabiegowi można też skorygować ewentualną asymetrię ust. Trzeba jednak pamiętać, że efekty zabiegu utrzymują się około 6 miesięcy, w niektórych przypadkach nieco dłużej.

Preparat stosowany do wypełniania ust

Jako wypełniacz najczęściej stosuje się kwas hialuronowy. To substancja bezpieczna dla człowieka, bo kwas hialuronowy jest produkowany także przez nasz organizm. Niestety wraz z wiekiem spada tempo i wielkość tej produkcji. Kwasu hialuronowego jest coraz mniej, a to jest jednym z powodów starzenia się skóry. Substancja ta jest zresztą często stosowana też jako wypełniacz zmarszczek, co skutecznie odmładza skórę wizualnie.

Kwas hialuronowy wprowadzany jest do ust za pomocą niezwykle delikatnej iniekcji, a mimo to może powodować dolegliwości bólowe, ponieważ usta są dość mocno unerwione. Często stosuje się zatem znieczulenie miejscowe, co uwalnia pacjentkę od przykrych doznań. Zabieg trwa zwykle około 30 minut.

Skutki uboczne zabiegu

Przy wypełnieniach kwasem hialuronowym niezwykle rzadko dochodzi do jakichkolwiek reakcji alergicznych. Najczęściej jedynym efektem niepożądanym jest lekka opuchlizna, która pojawia się na ustach i wokół nich. To jedynie skutek wprowadzenia substancji i nie jest w żaden sposób groźny dla pacjentki. Po kilku dniach usta będą wyglądały perfekcyjnie. Po zabiegu nie należy narażać ust na działanie promieni słonecznych.

Aby móc w pełni cieszyć się z efektów zabiegu, należy niezwykle starannie wybrać klinikę, w której powiększenie ust zostanie wykonane. Warto decydować się na renomowane miejsca, takie jak chociażby www.eskulapestetyka.pl. Tego typu kliniki zatrudniają profesjonalistów z zakresu medycyny estetycznej, cieszących się ogromnym zaufaniem. Można więc mieć wówczas pewność, że trafia się w dobre ręce, że uniknie się nieprzewidzianych sytuacji i wkrótce będzie można cieszyć się efektami zabiegu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *