Prawidłowy montaż naklejki dekoracyjnej na ścianie

Kolorowe lub monochromatyczne naklejki na ścianę to popularny sposób na dekorację pokoju dziecięcego lub młodzieżowego. Coraz częściej tego typu ozdoby wykorzystuje się również do dekorowania powierzchni ścian w kuchniach, łazienkach, a nawet w salonach.

Świetny pomysł na wystrój

Różnorodność wzorów i rozmiarów tego typu produktów jest tak dużą, że chyba każdy miłośnik dekoracji ściennych znajdzie coś, co będzie odpowiadało jego gustom i potrzebom. Po dokonania wyboru konkretnej naklejki ściennej i po jej zakupieniu, jedyną kwestią do rozwiązania pozostaje montaż naklejki na powierzchni ściany. Pamiętajmy, ze naklejki dekoracyjne najlepiej prezentują się na gładkich powierzchniach ścian pozbawionych uskoków i pęknięć. Przed przystąpieniem do montażu naklejki na ścianę, warto zatem pomyśleć o wcześniejszym wyrównaniu ściany przy pomocy gładzi gipsowej i jej pomalowaniu. Na gładkim i czystym podłożu naklejka dekoracyjna będzie wyglądała najbardziej okazale, dokładnie tak, jak to sobie zaplanowaliśmy.

Efekty które Cię zdziwią

Sam montaż naklejki dekoracyjnej jest bardzo prosty. Zaczynamy od przyłożenia naklejki do powierzchni ściany i jej zamocowania w wybranym miejscu przy pomocy taśmy klejącej. Naklejkę lekko przyklejamy od góry. Dzięki temu może skontrolować jej położenie jeszcze przed jej ostatecznym naklejeniem na ścianę. Następny krok to stopniowe odklejanie papieru podkładowego i dociskanie powierzchni naklejki do ściany. By usunąć spod powierzchni naklejki ewentualne bąbelki powietrza należy skorzystać z pomocy rakli, miękkiej ściereczki lub gąbki. Czynność powinna być wykonywana płynnie, bez używania nadmiaru siły i bez odklejania już raz przyklejonej do ściany dekoracji. Naklejki ścienne są wykonane z trwałego materiału, ale ich przyklejanie i wielokrotne odklejanie od ściany nigdy nie wpływa na poprawę estetyki ich wyglądu, a przecież właśnie tego oczekuje się od takich przedmiotów – mają być dekoracją, a nie jedynie dodatkowym elementem wyposażenia danego wnętrza.

Zdecydowanie TAK!

Kolejny krok to zdjęcie z powierzchni naklejki foli transportowej. Czynność wykonujemy powoli i starannie, tak by nie uszkodzić powierzchni ściany, do której przywarła folia, ani powierzchni naklejki, która po wcześniejszym dociskaniu miękką ściereczką powinna już mocno związać się z powierzchnią ściany. Folię transportową odklejamy z góry do dołu, najlepiej pod kątem 180 stopni. To w zasadzie koniec procesu montażu. Jeśli całą czynność wykonaliśmy odpowiednio starannie, wygląd naklejki ściennej nie powinien wzbudzać najmniejszych zastrzeżeń, a sama dekoracja z powodzeniem powinna wytrzymać w niezmienionym stanie do kolejnego malowania danego pomieszczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *